Kde na internete si môžete nechať poradiť od právnika, účtovníka (do hodiny)

Dobrý deň všetkým!

Nie je to tak dávno, čo som narazil na dizajn jedného „kusu papiera“, a pravdupovediac, nebolo by nadbytočné kontrolovať ho znalým človekom (keďže sám z právneho hľadiska nie som veľmi silný ?). Zdá sa, že to na jednej strane nie je nič vážne, ale na druhej som nechcel prísť ani o peniaze, ani o čas ...

Vo vašom meste by ste samozrejme mohli nájsť právnika a problém vyriešiť bežnou konzultáciou. To by si však vyžadovalo stráviť minimálne pol pracovného dňa. Vďaka moderným technológiám sa problém podarilo vyriešiť doslova za hodinu (a bez zbytočného pobehovania ?).

Pravda je, že v súčasnosti sú stránky veľmi populárne, kde takmer online môžete dostať odpovede od právnikov (alebo účtovníkov). Podstata je približne nasledovná: položíte otázku, priložíte fotografiu svojich dokumentov (v prípade potreby môžu byť osobné údaje zakryté) a potom na vašu otázku odpovedia právnici (nie je zakázané pýtať sa objasňujúcim spôsobom).

Okrem toho môžete okamžite súhlasiť s vypracovaním správneho „papiera“, ktorý potrebujete (je to za príplatok).

Všeobecne platí, že na vyriešenie niektorých pomerne jednoduchých problémov (kontrola zmlúv, odpočty daní, niektoré podozrenia na správnosť dokladov atď.) - sú možnosti služby viac ako dostatočné. Úspora času aj peňazí ... ?

Ďalej uvádzame niekoľko webových stránok, na ktorých môžete získať takúto pomoc.

*

Webové stránky, na ktorých môžete získať pomoc od právnika alebo účtovníka

Právnik

Dôstojník. webová stránka: //pravoved.ru/

Veľká legálna stránka a podľa môjho skromného názoru jedna z najužitočnejších (vo svojej oblasti).

Posúďte sami: teraz máte urgentnú otázku (napríklad neviete, či je váš dokument v poriadku), môžete sa ho opýtať na ich webovej stránke (vrátane súkromia, t. J. Aby ste otázku videli iba vy a právnici) a doslova do hodiny alebo dvoch získate názor 3 - 4 skúsených právnikov.

Okrem toho môžete popri tom klásť objasňujúce otázky.

Screenshot zo stránky „Pravoved“

Podotýkam, že stránka funguje nepretržite (a to je ďalšie plus: aj keď potrebujete konzultáciu uprostred noci, môžete ju získať).

Poviem ešte viac, môžete získať nielen textovú verziu konzultácie, ale aj priamo sa porozprávať s právnikom (alebo dokonca objednať vyhotovenie a prípravu dokumentov online).

Niektoré zo služieb na webe sú platené (napríklad rýchla odpoveď do 15 - 30 minút alebo pomoc niekoľkých právnikov naraz)! Spravidla sa však na malú konzultáciu (ktorú vyžaduje väčšina) môžete zaobísť buď s voľbou zadarmo, alebo dať relatívne malé prostriedky (až 1 000 rubľov).

Špecializácia právnikov je veľmi široká

Tiež dodám, že témy otázok môžu byť veľmi široké (pozri obrazovku vyššie). Pravoved má tiež pohodlnú mazačku, vďaka ktorej nájdete právnika (na konkrétnu tému) vo vašom meste. Službu určite odporúčam na zoznámenie!

911

Webová stránka: //www.9111.ru/

Táto stránka obsahuje desiatky tisíc otázok o najrôznejších životných situáciách. Medzi otázkami, ktoré ma zaujímali, som často našiel jednu k jednej (upozornenie: samozrejme, dvakrát si skontrolujte odpoveď u právnika, pretože časom môžu byť urobené zmeny zákonov).

Zdroj napriek tomu pomáha orientovať sa v riešení „malých“ právnych otázok.

Screenshot z webovej stránky 911

Svoju otázku môžete samozrejme nechať na webe. Zdroj navštevuje asi 30 000 právnikov (ak si myslíte, že stránka má vlastné štatistiky).

Pokiaľ ide o schopnosti, nie je horší ako predchádzajúci servis (podľa môjho názoru však stráca na prívetivosti: takéto rozhranie s vysvetlením každého viac či menej významného kroku neexistuje).

SBER - osobný právnik

Webová stránka: //www.sberbank.ru/

Screenshot z webovej stránky BEAC (právne poradenstvo)

„SBER“ relatívne nedávno pridal na svoje webové stránky možnosť získať radu od právnika (aspoň toto je relevantné pre jednotlivcov). Samozrejme mi nedalo nespomenúť to v tejto poznámke (?).

Aké sú hlavné „čipy“:

  1. služba vám umožňuje získať rady telefonicky a v chate so svojím osobným účtom (kedykoľvek počas dňa - 24/7)!
  2. môžete použiť v rôznych prípadoch, napríklad: dostali ste nekvalitný med. Pomoc; chcieť pokutu od staviteľov; v prípadoch, keď ste boli zaplavení; nie ste si istí správnosťou dokumentu a oveľa viac ...;
  3. je možné zaplatiť nielen za jednorazovú konzultáciu, ale získať aj predplatné na celý rok!

Podľa môjho názoru: služba nie je zlá, ale cenovka je o niečo drahšia ako trh. Ak sa však často neobraciate na právnikov, potom to nie je také dôležité ...

Taxcon.ru 

Webová stránka: //taxcon.ru/

Táto služba vám pomôže pri otázkach týkajúcich sa daní a účtovníctva. Táto služba je platená, avšak vo vašom meste je problematické nájsť množstvo problémov, ktoré je možné vyriešiť, najmä ak bývate v malom regionálnom centre.

Poznámka: pridať. objasnenie otázok v rámci jednej žiadosti bude zadarmo. Tých. môžete získať veľmi komplexnú odpoveď (konzultácia).

Fórum „referent“

Webová stránka: //forum.klerk.ru/

Screenshot zo stránky „Úradník“

Toto je jedno z najväčších fór účtovníkov (je to vtip, že zdroj navštívi viac ako 50 000 ľudí / deň!). Fórum obsahuje veľa tém a sekcií týkajúcich sa rôznych tém (priame účtovníctvo a dane, všeobecné právne, finančné a ďalšie otázky).

Zdroj je vhodnejší pre tých používateľov, ktorí sa rozhodli svoj „problém“ vyriešiť sami.

Právnik online

Web: //www.yurist-online.net/

Screenshot z webovej stránky Lawyer-online

Ďalšia pomerne veľká legálna stránka, kde môžete získať nielen poradenstvo (kedykoľvek počas dňa), ale aj objednať si prípravu dokumentu.

Upozorňujeme, že na stránke nie je potrebné uvádzať vaše skutočné údaje (pri registrácii existujú dva typy profilov: anonymný a úplný). Na webe existujú dva typy otázok: platené (so zárukou odpovede v stanovenom čase) a bezplatné (1 otázka, na odpoveď nie je stanovený žiadny časový limit).

O všetkých „prípadoch“, ktoré sa vyskytujú na webe (napríklad o odpovedi právnika na vašu otázku) - oznámenia „prichádzajú“ e-mailom (veľmi pohodlné). Celkovo stránka zanecháva veľmi pozitívny pocit ...

ConsJurist.ru

Webová stránka: //consjurist.ru/

Screenshot z webovej stránky ConsJurist

Pomerne mladý zdroj, ktorý si však už získal dostatočnú popularitu. Poskytuje bezplatnú právnu pomoc online aj telefonicky. Okrem toho si môžete objednať šek alebo doklady (platené).

Rád by som poznamenal, že skutočná pomoc sa poskytuje iba obyvateľom Moskvy (zvyšok poskytuje poradenské služby). Avšak v poslednej dobe (ako je zrejmé z vývoja stránky) sa tento trend začal meniť ...

*

Za doplnky na túto tému budem veľmi vďačný.

Veľa štastia!

?

Prvé zverejnenie: 02.04.2019

Oprava: 19.10.2020