Za čo telefón trávi internet? Ako obmedziť mobilný internet

Pozdravujem všetkých!

Je dobré, keď počítač aj telefón využívajú tarifu s plnou neobmedzenou prevádzkou - nemusíte vôbec myslieť na nič ... ?

Nie každý však má taký „luxus“ (a operátori začali v poslednej dobe opäť ponúkať obmedzené tarify ... Kríza? ..). Doprava má ale nepríjemnú vlastnosť - niekde príliš rýchlo „uniká“ ...

Vlastne, ak ste si všimli, že mobilný internet nejako bolestne rýchlo skončil (o to horšie je, ak prišla SMS od operátora, že bol poskytnutý ďalší balíček v takej rýchlosti ...) - je čas sa pozrieť na to, čo telefón trávi internet na ktoré aplikácie sú najožravejšie.

Možno stojí za to vymazať množstvo aplikácií a nastaviť limit prenosu (aby ste si náhodou „nekúpili“ internetové balíčky za predraženú cenu ...).

*

Kde sa „míňa“ internet

? Možnosť 1

Ak máte modernú verziu systému Android (5,0 ÷ 10,0), potom v arzenáli štandardných funkcií systému existuje modul zodpovedný za kontrolu nad mobilným internetom (samozrejme, štandardne v ňom nie sú žiadne obmedzenia ... ).

Tieto možnosti otvoríte : v nastaveniach telefónu prejdite do sekcie „Pripojenia -> Využitie dát“ (relevantné pre Android 10.0; v predchádzajúcich verziách: „Nastavenia -> Bezdrôtové siete -> Prenos dát -> Vyberte SIM kartu -> Odhad prenosu“) ) ...

Nastavenia - využitie dát (Android 10.0)

V mojom prípade bolo použitých asi 135 MB (poznámka: aktívne sa používa Wi-Fi + tarifácia sa nedávno „vynulovala“ ?).

Ak chcete zistiť, ktoré aplikácie a koľko MB sa „minuli“: musíte otvoriť kartu „Využitie mobilných dát“ . ?

? Pomoc!

Ako odinštalovať aplikáciu z Androidu - pozrite si pokyny

Využitie mobilných dát - na čo sa míňa internetový MB

V mojom príklade je hlavným „mrhačom“ internetu Google Play Market (aktualizácie aplikácií). V jeho nastaveniach môžete obmedziť zakázanie aktualizácií bez pripojenia Wi-Fi ...

Nastavenia služby Play Market

Mimochodom, v štatistikách je tiež možné vidieť, ktoré aplikácie spotrebúvajú Wi-Fi prenos (aj keď väčšinou majú väčšinou neobmedzené a teda nie veľmi zaujímavé ...).

Podrobnosti Wi-Fi

V nastaveniach v časti „Pripojenia / Doba nabíjania a limit“ v systéme Android môžete nastaviť limit používania mobilného internetu. Napríklad v mojom prípade je limit nastavený na 5 GB (pozri snímku obrazovky nižšie ?).

Nastaviť dopravný limit

*

? Možnosť 2

Ak existujú „problémy“ so štandardnou funkciou obmedzenia a kontroly v systéme Android, môžete použiť aplikácie tretích strán. V tomto ohľade na mňa urobí dojem ? Správca mojich údajov (odkaz na Play Market).

Po jeho inštalácii začne automaticky monitorovať a ovládať všetky aplikácie a počítať, koľko „zjedlo“ MB.

Štatistika mobilného internetu

Mimochodom, prenos Wi-Fi aj roaming sú predvolene zohľadnené.

Štatistiky Wi-Fi

Jednou z najdôležitejších možností v nastaveniach je karta „Môj plán“ . V ňom môžete nastaviť dátový limit v GB, fakturačný cyklus, dátumy atď. Tento „kúsok“ vám umožní vyhnúť sa nadmernej spotrebe internetového prenosu (a v dôsledku toho zbytočných výdavkov na „drahé“ ďalšie balíčky. ... ?).

Limit (Moje plány v nastaveniach aplikácie)

*

? Možnosť 3

Vo svojom osobnom účte (alebo aplikácii) od mobilného operátora môžete získať veľa informácií o pripojených službách aj o premávke.

Napríklad Megafon zobrazuje ako minúty, tak aj SMS a internet: koľko je v aktuálnej tarife a koľko ešte zostáva.

Aká veľká prevádzka zostáva / osobný účet v Megafone

Na vašom osobnom účte je samozrejme stále nemožné zistiť, ktoré aplikácie „zjedli“ najväčšiu premávku, môžete si však podrobne prezrieť všetky pripojené služby, aplikácie, ktoré majú neobmedzený prístup (pozri obrazovku nižšie - pre všetkých poslov: Viber , Telegram atď.) ...

Tarifa internetu

Mimochodom , ak vám dôjde prevádzka, ale stále potrebujete prístup na internet, je oveľa lacnejšie objednať si ďalšie ručne od operátora. prenos, skôr ako preplatok za balíčky prezentované v automatickom režime ... (rádovo rozdiel ... ?)

? Pomoc!

Osobný účet spoločnosti Megafon: ako ho zadať a neskončiť na phishingových stránkach

Pridať. služby - Megafon

*

Ak ste našli elegantnejšie riešenie - dajte mi vedieť v komentároch (vopred ďakujem!).

Veľa štastia!

?