Čas v systéme Windows: inštalácia, aktualizácia a synchronizácia, nastavenie zobrazenia (dátum, hodiny atď.)

Zdravím všetkých návštevníkov!

Na jednej strane je nastavenie času mimoriadne jednoduchá operácia, stačí kliknúť myšou na zásobník ... (a celý obchod). Na druhej strane, niekedy sa „vynoria“ nuansy ... ?

Napríklad pre niektorých synchronizácia tvrdohlavo a v žiadnom prípade nechce pracovať správne (najmä v starom OS), a preto sa čas neustále resetuje. To samozrejme nie je len zmätené (keď dávame pozor na zásobník a čas), ale môže spôsobiť aj rôzne chyby (pri používaní antivírusov, služieb Google, Yandex atď.).

Všeobecne som v tejto poznámke zhromaždil niekoľko typických otázok týkajúcich sa nastavenia času (ktoré som pravidelne dostával ako poštou, tak aj v komentároch atď.) A spojil som ich do malej poznámky. Myslím si, že by to malo stačiť na vyriešenie všetkých „typických problémov“ ... ?

*

Nastavenie času

Ako nastaviť a zmeniť čas v systéme Windows

Metóda 1

Asi najzrejmejším a najjednoduchším spôsobom, ako to urobiť (v ľubovoľnej verzii systému Windows), je kliknúť pravým tlačidlom myši (RMB) na zobrazený čas v pravom dolnom rohu obrazovky (?) a v časti „Nastavenia dátumu a času“ zvoliť v zobrazenej ponuke .

Nastavenie dátumu a času (Windows 10)

Po odstránení posúvačov z automatickej detekcie času a časového pásma a ich manuálnom nastavení (to je obzvlášť užitočné, ak počítač nie je neustále pripojený k internetu).

Aktuálny dátum a čas - Windows 10

Objasnenie času

*

Metóda 2

Toto je univerzálny spôsob! Najskôr musíte kliknúť na kombináciu  Win + R (zobrazí sa okno „Spustiť“) a použiť príkaz  timedate.cpl . Pozri príklad nižšie. ?

timedate.cpl - nastavenie času

Malo by sa otvoriť okno pre nastavenie dátumu a času - kliknite na tlačidlo „Zmeniť ...“ . Potom aktualizujte potrebné údaje ...

Zmeňte dátum a čas

*

Metóda 3

Ak nemôžete zmeniť čas v systéme Windows (alebo zatiaľ nebol nainštalovaný ani ?), môžete to urobiť aj prostredníctvom nastavení systému BIOS (UEFI).

? Pomoc!

Ako vstúpiť do systému BIOS (UEFI) v počítači alebo notebooku [inštrukcia]

*

Spravidla stačí kliknúť na ikonu času na hlavnej (na prvej) obrazovke UEFI a nastaviť požadovanú hodnotu (zvyčajne ju vždy nastavím na +10 minút, aby som neskoro ?) .

BIOS (UEFI) - Zmena času

Teraz sa čas rúti o 10 minút.

*

Ako nastaviť synchronizáciu (alebo ju úplne vypnúť)

Najprv teda musíte použiť kombináciu  Win + R a do okna „Spustiť“ zadajte príkaz  timedate.cpl , stlačte kláves Enter.

Ďalej skontrolujte svoje časové pásmo (a objasnite ho, ak nie je správne nastavené).

Zmeniť časové pásmo

Potom prejdite na kartu  „Čas v internete“ a otvorte okno na zmenu nastavení.

Internetový čas - zmena

Ďalej začiarknite políčko „Synchronizovať s časovým serverom na internete“ , zadajte server a kliknite na tlačidlo OK (samozrejme, ak vám synchronizácia nepracuje správne, je lepšie toto políčko zrušiť ... ?).

Synchronizácia

Existuje ďalší univerzálny spôsob vypnutia synchronizácie

Aby ste to dosiahli , musíte otvoriť služby (kombinácia Win + R a  príkaz services.msc (?)).

Otváracie služby - services.msc (univerzálna metóda)

V zozname služieb musíte nájsť „Windows Time Service“ a otvoriť ju.

Windows Time Service

Potom prepnite jeho typ spustenia do režimu „vypnuté“ a zastavte jeho prácu. Po tomto čase nebude synchronizácia na PC vykonaná! ?

Prestaň!

*

Ako zmeniť zobrazenie: iba hodiny a minúty alebo dni v týždni s dátumom

Vo Windows môžete zobrazenie času znázorniť trochu iným spôsobom: dátumom, dňami v týždni atď. (Pozrite si obrazovku nižšie, ozvláštnil som 3 rôzne možnosti).

Mimochodom, nižšie uvedené odporúčania sú relevantné pre Windows 10 ...

Ako zobraziť čas v zásobníku

Prispôsobenie displeja:

  1. najskôr musíte stlačiť Win + R (aby ste zavolali „spustiť“) a použiť príkaz  intl.cpl ;

    intl.cpl - nastavenie dátumu, času (časové pásmo)

  2. potom otvorte pridať. parametre a v sekciách „Dátum“ a „Čas“ zmeňte formát na požadovaný formát (ďalšie podrobnosti si môžete prečítať tu).

Ako zmeniť zobrazenie dátumu (času)

Áno, mimochodom, aby Windows 10 zobrazoval nielen čas (ale aj dni v týždni, dátum) - musíte prejsť do nastavení OS (Win + i) a do „Personalizácie / Hlavného panela“ časti , zakážte používanie malých tlačidiel na paneli úloh (táto vec na niektorých notebookoch automaticky). ?

Používajte malé tlačidlá na paneli úloh

*

Čo robiť, ak sa vynuluje čas (letí)

Dôvod 1

Najbežnejším dôvodom na vynulovanie času je vybitá batéria na základnej doske počítača (v priemere jedna dobrá batéria vydrží asi 5 - 7 rokov). Čo je typické v tomto prípade: čas letí po vypnutí / reštartovaní PC (v procese práce - všetko by malo byť v poriadku ...).

Ako vyzerá batéria na podložke. doska

Novú batériu si môžete kúpiť v takmer každom obchode s počítačmi (a dokonca aj v Číne ?).

? Pomoc!

Čínske internetové obchody v ruštine (kde sú najlacnejšie výrobky)

*

Dôvod 2

Nesprávne nastavené časové pásmo . Z tohto dôvodu systém Windows automaticky nastavuje nesprávny čas pre všetky aktualizácie.

Ak automatický režim nesprávne detekuje vašu zónu, nastavte ju manuálne (pre Windows 10: klávesová skratka  Win + i -> Čas a jazyk -> Dátum a čas -> Časové pásmo ? ).

Časové pásmo - Windows 10

Ďalšia možnosť: kombinácia Win + R   -> príkaz timedate.cpl

Zmeniť časové pásmo

*

Dôvod 3

Záležitosť môže byť tiež v nesprávnej činnosti synchronizácie (napríklad z dôvodu niektorých zlyhaní systému OS alebo nesprávne nastaveného časového pásma, alebo napríklad z dôvodu použitia zastaranej verzie systému Windows (z ľudového „ remeselníci “)).

Ak chcete vyriešiť podobný problém: zadajte časové pásmo a zmeňte server na aktualizáciu. Ak to nepomôže, vypnite synchronizáciu a nastavte čas manuálne (ako na to - pozri trochu vyššie v článku ?).

*

Dodatky k tejto téme sú samozrejme vítané!

Všetko najlepšie!

?