Žiadny odznak od správcu Realtek HD! Ako vstúpiť do ovládacieho panela Realtek, inak nemôžem nijako nakonfigurovať zvuk

Dobrý deň!

Realtek HD je pravdepodobne jedným z najpopulárnejších zvukových ovládačov na jemné vyladenie úrovne a kvality zvuku systému Windows. Ak chcete otvoriť jeho parametre, musíte spustiť správcu Realtek, ktorého odkaz by mal byť buď v zásobníku (vedľa hodín), alebo na ovládacom paneli * systému Windows.

* Mimochodom, odkaz na správcu ovládania zvukového ovládača (na ovládacom paneli alebo v zásobníku) by mal byť pre akýkoľvek zvukový ovládač, ak máte samozrejme nainštalovanú jeho plnú verziu!

Ale v posledných rokoch (kvôli tomu, že Windows 10 „dáva“ samotný ovládač) - odkaz na ovládač zvuku Realtek tam ! Mimochodom, môžu byť na vine aj chybné verzie softvéru ...

V skutočnosti nižšie budem postupne analyzovať, čo a ako urobiť, aby sa zobrazil milovaný odkaz (skratka, ikona) ...

Pomôcť!

Ikona hlasitosti nereaguje alebo úplne zmizla ... Čo robiť - //ocomp.info/propal-znachok-gromkosti.html 

*

Čo robiť, ak nie je k dispozícii ikona Realtek HD

❶ 

„Ručná“ kontrola

Pokiaľ teda na ovládacom paneli a v zásobníku nie je správca Realtek (a pamätáte si, že ste ho nainštalovali), skúste prejsť na jednotku „C: \“ a v priečinku „Program Files “ vyhľadať adresár „Realtek“. " priečinok . Ak taký adresár existuje: s najväčšou pravdepodobnosťou by v ňom mal byť súbor „RtkNGUI64.exe“ - skúste ho spustiť kliknutím na neho s LMB (poznámka: toto je dispečer).

Pokúšame sa ručne spustiť dispečera

Ak sa spustí dispečer a vy môžete začať nastavovať zvuk, stačí vytvoriť skratku pre tento program (kliknutím naň pravým tlačidlom myši), aby ste ho vždy nevyhľadávali.

Odstraňuje sa „stará“ verzia ovládača

Ďalej, bez ohľadu na to, akú verziu ovládača máte, odporúčam vám ho úplne odstrániť. To je možné vykonať z ovládacieho panela systému Windows. Pozri snímku obrazovky nižšie.

Poznámka: Mimochodom, najnovší ovládač Realtek 2.82 je chybný. Pri inštalácii do môjho počítača sa ikona nezobrazuje v správcovi ovládania zvuku! 

Demontáž starého ovládača

Ak vás vodič požiada o reštartovanie počítača - súhlaste!

Pripravený

Načítava sa nová verzia ovládača

Ak máte PC

Po vyskúšaní niekoľkých verzií ovládača od spoločnosti Realtek sa ukázalo, že iba jedna z nich bola „chybná“, posledná 2,82 (a potom iba na niektorých strojoch!). Po skontrolovaní niekoľkých starších verzií zvukových ovládačov bolo možné určiť, že 2.81 je úplne správne fungujúce vydanie. Odkazy na ne sú uvedené nižšie.

  • Realtek HD 2.82 (odkaz na oficiálnu webovú stránku). Najprv to môžete vyskúšať, ak to nefunguje, odinštalujte ovládač (pozri kroky 1 a 2 vyššie) a nainštalujte si verziu 2.81.
  • ⭐Realtek HD 2.81 ✔ (odkaz na web techspot.com). Správne fungujúca verzia zvukového ovládača. Odporučiť!

Ak máte notebook

V takom prípade vám odporúčam určiť si jeho presný model a potom nájsť jeho zvukové ovládače na oficiálnych stránkach výrobcu. Odporučil by som stiahnuť niekoľko verzií naraz (najmä balíček, ktorý váži * viac ako ostatné).

  • * V mojom prípade ich je niekoľko: zaujímavé je, že ak si nainštalujete najnovšiu verziu iba od 22. mája, odkaz na správcu ovládania zvuku sa nezobrazí!
  • Ak najskôr nainštalujete úplne prvé vydanie (má vyššiu váhu ako ostatné) a potom ho predbežne aktualizujete na najnovšiu verziu, bude všetko fungovať správne!

Ovládač zvuku pre laptop HP

Inštaluje sa nová verzia zvukového ovládača

Samotná inštalácia zvukového ovládača nie je náročná - stačí spustiť spustiteľný súbor a počkať na dokončenie sprievodcu. Potom reštartujte počítač / notebook.

Inštaluje sa iná verzia Realtek HD 2.81

Po reštarte odporúčam okamžite otvoriť ovládací panel, prepnúť režim zobrazenia na „Veľké ikony“ a skontrolovať, či sa objavil odkaz na správcu Realtek (v mojom prípade po nainštalovaní verzie 2.81 to vyšlo!).

Poznámka: Ak sa neobjaví ikona na ovládacom paneli, otvorte nastavenia ovládača spustením súboru RtkNGUI64.exe / RAVCpl64.exe z C: \ Program Files \ Realtek \ Audio \ HDA zložku (ako sme to urobili v kroku 1 ).

Realtek HD Manager dorazil!

V skutočnosti potom môžete začať dolaďovať zvuk (problém je vyriešený?!).

Ladenie bodového zvuku - Realtek HD

*

To je dnes pre tohto simíka všetko ...

Veľa štastia!

?