Spolupráca na dokumentoch (text, tabuľky atď.) Alebo ako vytvoriť zdieľaný priečinok na internete

Dobrý deň!

Dnes som sa rozhodol zvážiť pomerne bežnú kancelársku (a nielen ...) úlohu: existuje napríklad niekoľko dokumentov, ktoré je potrebné sprístupniť všetkým používateľom, ktorí majú na ne chránený odkaz (tj. Aby sa mohli prihlásiť) z ich PC / smartphonu a upraviť ich).

To môže byť veľmi výhodné na udržiavanie správ, prenosu malých súborov, kontrolu a opravu textov, tabuliek atď. Všeobecne tam, kde je požadované, aby s dokumentom mohli pracovať postupne 2 - 3 ľudia. (najmenej). ?

Mimochodom, vopred vás upozorním, že pri nahrávaní dokumentov na všeobecné úpravy - vždy existuje riziko, že niekto omylom niečo pokazí. Robte kópie!

Teraz zvážime niekoľko možností riešenia problému. ?

*

Možnosti riešenia

Metóda 1

Ak sú všetky vaše pracovné počítače (z ktorých budete musieť dokument upraviť) v rovnakej lokálnej sieti (napríklad pripojené k rovnakému smerovaču), potom je možné zdieľaný prístup k priečinku nakonfigurovať priamo prostredníctvom prieskumníka pomocou pravého kliknutím na adresár ... (?)

? Pomoc!

Ako nastaviť zdieľaný priečinok pre lokálnu sieť v systéme Windows - inštrukcia

Zdieľané pre všetkých!

To samozrejme nie je vždy pohodlné, pretože k súborom nie je možné získať prístup z Internetu (okrem toho musí byť počítač, na ktorom je priečinok otvorený, vždy zapnutý ...) Preto sa nebudem venovať tejto možnosti ...

*

Metóda 2 ?

Pravdepodobne mnohí počuli o takej službe ako Disk Google. (Disk Google). Vo svojom arzenáli možností je teda možné urobiť ktorýkoľvek zo priečinkov bežným  - t.j. k dispozícii na prezeranie a úpravy dokumentov v ňom!

Ako sa to deje:

  • našu jednotku spúšťame v službe Google (registrácia je jednoduchá, okrem toho mnohí už majú účet ...);
  • vytvorte priečinok (musíte kliknúť pravým tlačidlom myši na ľubovoľné voľné miesto v okne disku ...). ?

Vytvorte priečinok - Disk Google

Potom kliknite pravým tlačidlom myši na priečinok a z ponuky vyberte príkaz „Open Access“ .

Ak chcete otvoriť prístup

Potom v nastaveniach zabezpečenia prepneme na režim „K dispozícii používateľom, ktorí majú odkaz“ , typ prístupu „Editor“ .

Ďalej skopírujte odkaz  a zahoďte ho všetkým, ktorí potrebujú pracovať s dokumentmi v tomto priečinku. ?

K dispozícii každému, kto má odkaz (práva: redaktor)

V skutočnosti, aj keď osoba, ktorá klikla na váš odkaz, nemá účet na Disku Google, bude stále schopná otvárať dokumenty a upravovať ich (problém je vyriešený! ?).

Kliknite na odkaz a upravte

Mimochodom, ak sa náhle stane, že dokument súčasne otvoria 2 - 3 ľudia. a začnite to upravovať - ​​Google vám ukáže toto: kto čo upravuje, pozrite si snímku obrazovky nižšie (synchronizácia ide priamo online).

Používatelia vidia, kto čo upravuje ...

? Dôležité!

Nezabudnite na zálohy. Keď otvoríme zdieľaný priečinok pre každého, kto používa odkaz (aj keď pre 2 osoby), existuje riziko, že ho niekto omylom (alebo so zlým úmyslom) môže vymazať (pokaziť).

A samozrejme, všetky dokumenty by nemali byť zverejnené ...

Zo skúseností: zvyčajne sa nikto nestará o bežné kancelárske dokumenty (a mnoho ľudí sa dokonca nudí, že tam chodia, keď je to potrebné ...).

*

Metóda 3

V tejto poznámke si nemožno nevšimnúť ďalšie podobné služby, napríklad disk Yandex a cloud z Mail.ru. ?

Podľa môjho názoru majú jednu malú nevýhodu: priečinky a dokumenty nemožno upravovať pre tých, ktorí nie sú zaregistrovaní v ich službe (existuje iba možnosť ich prezerania ).

Inak je všetko veľmi pohodlné: môžete tiež zdieľať odkaz a otvoriť všeobecný prístup pre konkrétne e-mailové adresy. Nižšie nájdete niekoľko snímok obrazovky. ?

Disk Yandex - nastavenie zdieľania

Pridajte e-mailové adresy správnych ľudí

Mimochodom, Mail.ru má v ponuke celú sekciu „Zdieľané súbory“ (obsahuje všetky súbory a priečinky, ku ktorým ste otvorili prístup). Možnosti sú samozrejme o niečo menšie ako možnosti Disku Google ...

Cloud z Mail.ru - zdieľané priečinky

*

Doplnky k tejto téme sú vítané!

Šťastnú prácu!

?