Bitcoin. Burzy kryptomien: kde je výhodné nakupovať a predávať kryptomeny!

Dobrý čas všetkým!

Myslím si, že nie je žiadnym tajomstvom, že najvýhodnejšie ceny za nákup kryptomeny (a predovšetkým bitcoinu) nájdete iba na burzách (rôzne burzy si stále berú províziu mnohonásobne viac ako ktorákoľvek z búrz). Aj keď, samozrejme, ak máte „známeho“ priateľa / známeho, potom si možno od neho môžete kryptomenu výhodne kúpiť ...

V tomto článku chcem uviesť niekoľko búrz kryptomeny a poukázať na to, prečo by ste im mali venovať pozornosť. Myslím si, že tí, ktorí sa začali tejto téme venovať, budú veľmi zvedaví ☺ (dúfajme). Ešte dodám, že všetko, čo je napísané nižšie, je len môj osobný názor, ktorý sa (s najväčšou pravdepodobnosťou) nezhoduje s názorom ostatných skúsených kryptomien.

Poznámka: článok obsahuje malú ref. odkazy ☺ ...

Je možné stať sa milionárom predávajúcim kryptomeny a predovšetkým bitcoin? Svoje myšlienky som vyjadril tu: //ocomp.info/bitkoin-i-ego-kurs.html

Burzy kryptomien

(stojí za to venovať pozornosť ☺)

Nakúpiť bitcoiny, vložiť a vybrať fiat peniaze

Článok som sa rozhodol rozdeliť podmienečne na niekoľko podsekcií: na burzách, kde je výhodné vkladať / vyberať (tj. Spočiatku nakupovať mince, ktoré je potom možné priniesť napríklad na inú „veľkú“ burzu); na burzách, kde sa uskutočňujú najväčšie obchody (podľa objemu); a kde si môžete kúpiť vzácne mince (ak to niekto potrebuje).

A tak je táto podsekcia prvou ...

//yobit.io/

Relatívne mladá burza, ale už veľmi populárna (denné obchodovanie za viac ako 3000 bitcoinov). Hneď podotýkam, že ruský jazyk je plne podporovaný (to zďaleka nie je výmenou informácií).

Je to dobré predovšetkým preto, lebo vám umožňuje zadávať na účet ruble a doláre (poznámka: fiat peniaze) s malou províziou (alebo vôbec bez provízie) a potom nakupovať bitcoiny a ďalšie kryptomeny. Napríklad dnes môžete vkladať prostriedky na burze pomocou služby AdvCash alebo Perfect Money - bez provízie!

Ešte dodám, že na burze je veľa vzácnych a málo známych kryptomien, z ktorých niektoré „vystrelia“ smerom hore za deň v hodnote o 500 - 2 000%! K dispozícii je veľmi útulný a „rúrkový“ chat, často tam blikajú celkom zaujímavé myšlienky. Všeobecne si pridajte svoje obľúbené položky!

//www.bestchange.ru/

Toto nie je výmena, ale sledovanie výmenníkov (ale nemohol som si pomôcť a nepridal som to sem ...). Faktom je, že pri tomto monitorovaní výmenníkov môžete svoje peniaze na bankovej karte (alebo QIWI, peniaze Yandex atď.) Zameniť za rovnaké AdvCash alebo Perfect Money s malou províziou (aspoň také ponuky často blikajú). A napríklad AdvCash sa môže hodiť na vklad na Yobit.io bez provízie! Tých. Chcem povedať, že tento nástroj je mimoriadne potrebný.

Mimochodom, v BestChange si môžete hneď kúpiť aj kryptomenu , cenovky však často „hryzú“: provízia je 10%!

//exmo.me/

Táto výmena je niečím podobná ako yobit.io : podporuje tiež ruštinu, k dispozícii je aj chat, môžete tiež doplniť prostriedky z mnohých platobných systémov: QIWI, AdvCash, Payeer, Perfect Money atď. (existuje viac možností, provízia za niektoré platby však „uhryzne“ ").

Podotýkam, že existuje niekoľko kryptomien, ktoré nie sú na serveri Yobit.io . Taktiež existujú nižšie poplatky za výbery (aspoň zatiaľ).

Všeobecne ide o dobrú a pohodlnú burzu (alternatívu k prvej), na ktorej nie je veľa coinov, ale pre všetky z nich prebieha dobré obchodovanie ☺.

//localbitcoins.net/

Dobré na tejto burze je, že tu môžete nakupovať bitcoiny priamo od obchodníkov (alebo od jednoduchých ďalších účastníkov). Čo to znamená: provízie sú nižšie ako provízie z mnohých výmenníkov; Môžete platiť prostriedkami z ktorejkoľvek banky alebo platobného systému (tu je pravdepodobne najväčší zoznam. Najpopulárnejšie: Sberbank, VTB, Alfa-Bank, Tinkov, Qiwi, Yandex-money atď.).

Tiež si všimnem, že po zaplatení a potvrdení transakcie oboma účastníkmi - bitcoiny okamžite prichádzajú do vašej peňaženky (to je jeden z najrýchlejších spôsobov výmeny).

Okrem toho má služba celkom dobrú ochranu: to znamená, že pravdepodobnosť, že vás niekto podvedie, je veľmi malá. Faktom je, že po vašej predloženej žiadosti o nákup bude burza blokovať požadované množstvo bitcoinov od predajcu a bude čakať na vašu platbu. Ak zaplatíte, dá vám ich, ak nezaplatíte, vráti ich predajcovi. Pohodlne ?!

Veľké a známe burzy: obchodovanie s kryptomenami

//hitbtc.com/

Jedná sa o estónsku burzu kryptomien, ktorá funguje od roku 2014 (súčasť spoločnosti Ullus Corporation). Burza samozrejme nie je lídrom v obchodovaní s kryptomenami, má však množstvo nepopierateľných výhod.

Po prvé, má veľa rôznych kryptomien (dokonca je ich dosť zriedkavých). Po druhé, existuje podpora pre rusky hovoriacich používateľov a samotných používateľov zo SNŠ je tu prítomných v dostatočnom množstve ☺ (pozri napríklad chat). Po tretie, na začatie obchodovania nie je potrebné absolvovať overenie (hoci ak to prejdete, môžete na burze zadávať / vyberať doláre a eurá).

Zabezpečenie výmeny je pomerne vysoké (dvojfaktorová autentifikácia, overenie prehliadača, IP adresy atď.). Poznamenávam tiež nízku províziu - 0,1%. Existujú rôzne prispôsobiteľné automatické podmienky pre nákup / predaj kryptomien (napríklad ak cena klesne pod takú a takú, predať alebo kúpiť), existujú vhodné nástroje na sledovanie pohybu rastu cenových ponúk.

Je tiež potrebné poznamenať, že existuje niekoľko možností zobrazenia stránky: svetlé pozadie, tmavé. Veľa filtrov a nástrojov na analýzu a obchodovanie. K dispozícii je chat (vrátane ruštiny!), Niekedy sa okrem spamu môžete dozvedieť aj niečo nové zo sveta kryptomien (dobre, tipy na nákup / predaj - kam bez toho zájdeme ☺).

Z mínusov: pri obchodovaní existuje určitá multiplicita - t.j. nemôžete, napríklad, obchodovať s veľmi malou sumou (napríklad 0,5 dogecoin).

§

//www.binance.com/

Jedna z najväčších búrz kryptomeny podporuje ruštinu. Podotýkam dobrý výkon, nízke provízie za transakcie (0,1%), nie je potrebné overovanie pri práci s malými sumami (až 2 bitcoiny za deň výberu), existuje podpora najobľúbenejších kryptomien.

Možno jedinou nevýhodou výmeny sú dva body: obtiažnosť (absencia?) Doplnenie účtu z bežných bankových kariet (alebo z nás populárnych platobných systémov) a malý počet mincí.

§

//bittrex.com/

Ďalšia veľmi veľká a známa burza založená v roku 2014. Hneď podotýkam, že je na ňom veľa kryptomien - asi 200! Okrem toho vynikajúce rozhranie: rýchle vyhľadávanie, pohodlné triedenie, analytické nástroje (Fibonacci, Bollingerove pásma atď.). Výmena má tiež celkom dobrú ochranu: dvojstupňové overenie, overenie prehliadača a vašej adresy IP atď.

Z mínusov by som poznamenal, že relatívne vysoké provízie sú 0,25% z akejkoľvek transakcie.

§

//www.bitfinex.com/

Bitfinex je jednou z 5 najväčších burz z hľadiska objemu obchodovania. Ak chcete vložiť a vybrať prostriedky na burzu, musíte prejsť overením, ktoré mimochodom nie je také rýchle (potrebujete cestovný pas, faktúru za platenie účtov za služby, bankový výpis z účtu a telefónne číslo) .

Podotýkam, že tu nie je taký veľký výber kryptomien: iba pár desiatok. Mimochodom, o bezpečnosti: výmena už bola vystavená niekoľkým hackerským útokom ...

Medzi výhody patrí: možnosť získať pôžičku (alebo ju poskytnúť), nízke provízie (0,1%), dobré a pohodlné rozhranie, rýchla práca ústredne, mobilné aplikácie pre telefón.

§

//poloniex.com/

Veľmi veľká a známa burza. Ruská verzia stránky neexistuje, ale stále je s ňou celkom ľahké pracovať. Burza má veľa coinov (viac ako 100), nízke transakčné poplatky (od 0 do 0,25%, v závislosti od vášho stavu a objemu obchodovania), dobré zabezpečenie a mnoho výkonných analytických nástrojov.

Z mínusov: rovnako ako na mnohých burzách nemôžete začať s rubľmi alebo dolármi (t. J. Najskôr si napríklad niekde kúpte bitcoin a potom ho len preveďte na burzu a začnite obchodovať). Môže sa od vás tiež vyžadovať overenie, či budete pracovať s veľkými sumami (viac ako 2 000 dolárov).

§

//www.gdax.com/

GDAX je pomerne populárna burza, aj keď nie príliš priateľská pre začínajúcich používateľov (je lepšie s ňou nezačínať svoju obchodnú cestu, na tejto stránke neexistujú absolútne žiadne tipy).

Inak je všetko celkom dobré: nízke provízie (od 0% do 0,25% v závislosti od vášho stavu); rôzne možnosti objednávok (zastavenie strát, zisk atď.); dobré rozhranie a pekný dizajn; nedostatok bŕzd a zamrznutie.

Nevýhody: žiadny ruský jazyk, veľmi málo kryptomien. Výmena tiež nemá žiadnu aplikáciu pre smartphone (aj keď to druhé by som to nepripisoval výrazným nevýhodám).

§

//www.kraken.com/

Docela veľká burza s objemom obchodov viac ako 510 miliónov dolárov! Hneď poznamenám, že nie je príliš priateľská k rusky hovoriacim jazykom: tu nemôžete doplniť zostatok z našich populárnych platobných systémov (WebMoney, QIWI atď.), Ani z ruského jazyka ako takého, a získate plný prístup k obchodovať po absolvovaní overenia.

Existujú aj plusy: napríklad obchodovanie s maržou (môžete výrazne zvýšiť zisky, musíte šikovne využiť transakcie s pákou na obchodovanie); dobrá ochrana používateľov (dvojfaktorová autentifikácia); existujú aplikácie pre IOS.

Burzy, kde si môžete kúpiť vzácne a málo známe mince

Po prvé, vyššie som uviedol niekoľko búrz: Yobit.io, Bittrex, Hitbtc - všetky majú veľa kryptomien, je z čoho vyberať. Ďalej uvádzam niekoľko ďalších ...

//www.cryptopia.co.nz/

Táto burza je jednoducho jedinečná: má viac ako niekoľko stoviek rôznych coinov (viac ako 1000 menových párov !!!), od tých najmenej známych až po tie, ktoré každý pozná (a s väčšinou sa aktívne obchoduje)! Niektoré kryptomeny zvyšujú hodnotu desaťkrát za deň! Dokážete si predstaviť, že si kúpite mincu včas, ktorá má stúpajúci trend?!

Výmena bitcoinov - Cryptopia

Samotná výmena za toľko mincí funguje veľmi inteligentne: prakticky neexistujú žiadne brzdy. Existujú rôzne štýly dizajnu, vaše vlastné fórum, príručka o minciach, chat (každý používateľ má navyše svoju vlastnú karmu - ukazuje, ako sa k vám ostatní správajú).

Zlá nie je ani bezpečnosť: všetky operácie výberu sú potvrdené e-mailom a PIN kód, ktorý zadáte pri vytváraní účtu (s PIN kódom buďte opatrní - ak zabudnete, bude veľmi ťažké vybrať prostriedky!). Bez overenia je možné vybrať až 5 000 dolárov za deň.

//www.livecoin.net/

Na tejto burze sa okrem hlavných kryptomien nachádza aj množstvo vzácnych coinov - viac ako 300 menových párov (ktoré nájdete vôbec na pár miestach). Samozrejme ich nie je toľko ako na predchádzajúcej burze, ale okrem iného - livecoin.net má plnú podporu pre ruský jazyk, svoj účet si môžete doplniť pomocou bežných platobných systémov: Perfect Money, AdvCash, Payeer atď. .

Tiež upozorňujem, že sa nevyžaduje žiadne povinné a úplné overenie (je potrebné zvýšiť limity a schopnosť prijímať a odosielať bankové prevody). Dodám, že burza má relatívne nízku províziu: od 0,02 do 0,18% (v závislosti od vašich obchodných čísel).

//gate.io/

Nie je to tak všeobecne známe, ale stále to nie je zlá výmena s viac ako sto pármi kryptomien na obchodovanie. Nájdete celkom zaujímavé mince. Ďalej dodám, že burza má pohodlné nástroje na analýzu a obchodovanie (napríklad rovnaké ukazovatele: MACD, RSI, ATR, Fast STO, Slow STO, BOLL, SAR (sú ďaleko od každej burzy)).

Výmena nie je zlá z hľadiska ochrany a bezpečnosti: dvojfaktorová autentifikácia, kontrola cez IP, váš prehliadač atď. Provízia za výmenu je priemerná: 0,2% transakcie. Všeobecne platí, že vo všeobecnosti je všetko celkom dobré.

PS: nové zaujímavé výmeny s niektorými jedinečnými mincami alebo vlastnosťami sú vítané v komentároch.

Veľa štastia!