Ako zlepšiť kvalitu fotografie: niekoľko efektov na fotografiu (HDR, redukcia šumu, tónovanie atď.) A transformuje sa! (príklady pre začiatočníkov)

Dobrý deň!

Myslím si, že takmer každý, kto aspoň niečo fotí, má nejaké nie veľmi dobré obrázky. Fotografie sa často ukážu ako príliš tmavé, niekedy nevýrazné alebo akosi vyblednuté a nie výrazné (atď.).

Napriek všetkým týmto dôvodom sa však v niektorých prípadoch dajú výrazne vylepšiť! Navyše pre to nie je vôbec potrebné poznať všetky „jemnosti“ práce s grafikou - bude stačiť 5 minút. pre príklady nižšie (?). Opakovať ich môže takmer každý používateľ!

Vopred vás varujem, že nie som ďaleko od odborníka na fotografovanie a natáčanie videa (a všetko nasledujúce je len moja malá skúsenosť, ktorú na svoje fotografie aplikujem).

Takže ...

*

Práca s fotografiami

Príklady: pred a po spracovaní

Kvôli prehľadnosti som fotografiu označil pred a po spracovaní. Ako vidíte v prvom príklade, fotografia pred spracovaním je príliš vyblednutá a farby na nej vyzerajú pochmúrne.

Ale po spracovaní je to úplne iná záležitosť (mimochodom, rozdiel v jasu a tóne obrazu môže veľmi závisieť od monitora, na ktorom si prezeráte tento príklad ?).

Vylepšite svoje fotografie pomocou aplikácie Home Photo Studio

V druhom príklade bolo potrebné „vyčarovať“ nielen cez farby a expozíciu, ale aj cez čiaru obzoru. Upozorňujeme, že obraz pred spracovaním je mierne naklonený pod určitým uhlom (často sa to stane pri snímaní pomocou inteligentného telefónu alebo pri zhone).

Práca začiatočníka - fotografia za 5 minút. opravené

Tretí príklad je najťažší ... Faktom je, že má veľa malých listov a všetky sú v popredí (blízko). Ale napriek tomu bolo podľa môjho názoru stále možné trochu „oživiť“ a dať listom „živší“ odtieň.

Pred a po - jesenné lístie

Ďalšia dosť náročná fotografia urobená pri západe slnka a bez blesku (navyše nie celkom zreteľná). Síce nie veľa, ale stihol dať aj farby ... ?

Jablká v záhrade (pred a po)

Teraz, ako urobiť niečo také ...

*

Voľba editora

Na prácu s fotografiami - potrebujete špeciál. redaktorský program. Teraz ich je v sieti veľa, ale nie všetky sú jednoduché a zrozumiteľné pre začínajúcich používateľov. Nehovorím o „Photoshope“, ktorý „veľmi váži“ a jeho riešenie trvá dlho ...

Ale oplatí sa to stratiť , keď existujú jednoduchšie editory, v ktorých môžete rýchlo opraviť všetky najbežnejšie chyby fotografií za 2-3 kliknutia myšou?! Jeden z týchto editorov (ktorý sám používam už dlhšie) je yavl. Program „Domáce fotografické štúdio“ . ?

Domáce fotoateliér

Stránka vývojára: //homestudio.su/

Jeden z najjednoduchších (a zároveň celkom funkčných) editorov fotografií pre začínajúcich používateľov. Umožňuje každému amatérskemu fotografovi doslova v niekoľkých krokoch oživiť jeho fotografie a dosiahnuť vyššiu kvalitu.

Spracovanie obrazu / Domáce fotoateliér

Upozorňujeme, že program je kompletne v ruštine a má celý základný rozsah funkcií: odstránenie šumu a chýb z fotografií, zosvetlenie / stmavenie, úprava odtieňov, pridanie rôznych efektov, zdobenie atď.

Všeobecne je v ňom to, že ukážem hlavné kroky k „oživeniu“ fotografie. ?

*

Spracovanie fotografie (čo sa urobilo s fotografiou z vyššie uvedených príkladov)

KROK 1

Inštalácia Home Photo Studio je štandardná (a ja o nej neuvažujem). Po jeho spustení prejdite priamo na výber fotografie (tj. Musíte kliknúť na „Otvoriť fotografiu“ ).

Otvoriť fotku

KROK 2: tónovanie

Prvá vec, ktorú by som vám odporučil, je použiť nástroj „Tónovanie“ (v časti „Efekty“ ). Umožňuje použitie špeciálov. profily rýchlo a ľahko „upravia“ jas, kontrast a sýtosť fotografie.

Účinky - tónovanie

Upozorňujeme, že tu je všeobecne dosť prednastavení (profilov): existujú „studené“ aj „teplé“. Intenzitu efektu je možné upraviť (v závislosti od požadovaného výsledku).

Výber efektu

KROK 3: Efekty HDR

V poslednej dobe sú efekty HDR populárne medzi nadšencami fotografií. Vopred vás upozorním, že nie sú vhodné pre všetky fotografie, ale určite stoja za vyskúšanie! Niektoré HDR zábery vyzerajú úžasne!

V „Domácom fotoateliéri“ má tri efekty HDR: pseudo, kontrast a maximá. podrobne. Pozri príklad nižšie. ?

Efekty HDR

KROK 4

Pri práci s fotografiami existuje ešte jeden dôležitý nástroj - „Odstránenie chýb“ (karta „Obrázok“ ?). Umožňuje vám rýchlo zosvetliť / stmaviť fotografiu, odstrániť na nej „šum“ (rôzne menšie nepresnosti), zaostriť ju a upraviť vyváženie farieb.

Všetko, čo musíte urobiť, je samozrejme zvoliť si, čo chcete urobiť - editor použije efekty sám.

Odstránenie porúch

KROK 5

Na snímkach nasnímaných pod uhlom sa odporúča zarovnať horizont (tj. Program automaticky otočí fotografiu tak, aby bol horizont prirodzený, viď príklady vyššie).

Ak to chcete urobiť, otvorte sekciu „Obrázok“ a vyberte nástroj „Zarovnanie horizontu“ . Potom nakreslite čiaru, kde je na fotografii viditeľný horizont - kliknite na „Zobraziť“ a editor fotografiu automaticky rozvinie. Pohodlne ?! ✌

Vyrovnanie horizontu

KROK 6: oprava

Pre presnejšiu korekciu farieb (konečnú) odporúčam otvoriť ponuku „Image / Lighting Correction“ . Potom manuálne upravte posúvače zodpovedné za detail, sýtosť, realistickosť a hĺbku spracovania.

Často je pomocou takého „ručného“ nástroja možné rýchlo oživiť farby aj na tej najhoršej fotografii.

Korekcia osvetlenia

KROK 7: orezanie zubatých hrán

Na konci spracovania zvyčajne venujú pozornosť okrajom fotografie: niekedy majú chyby, zvýraznenie, nemusia byť celkom rovnomerné alebo sa do rámu mohlo dostať niečo nepotrebné.

Na orezanie použite operáciu Orezať (časť „Obrázky“ ). ? Používanie je celkom jednoduché: po aktivácii funkcie budete musieť zvoliť oblasť, ktorá by mala  zostať s obdĺžnikom !

Orezávanie

KROK 8

Po spracovaní fotografie zostáva iba uložiť: „ikona diskety“ .

Mimochodom, Home Photo Studio vám umožňuje pridať k fotografii rám a titulky. Môžete to urobiť pomocou ponuky „Dizajn“ (nie každý to potrebuje, takže to nepovažujem).

Uložiť fotku

Podľa môjho skromného názoru sa po spracovaní fotografie začala oveľa viac podobať na profesionálnu a ak si ju nastavíte ako tapetu na plochu, nie každý užívateľ bude schopný zistiť, či je tento „obrázok“ vašou produkciou ... !

*

Dodatky k tejto téme sú samozrejme vítané!

Veľa šťastia a dobré spomienky všetkým!

?