Bojím sa odovzdať notebook / PC na opravu, tk. sú na ňom súkromné ​​(súkromné) informácie. Čo sa dá robiť?

Otázka používateľa

Ahoj.

Pokazil sa mi notebook a stále pracujem na starom PC (dobre, že som ho nevyhodil ...). Chystal som sa ho dať opraviť, ale obávam sa, pretože na pevnom disku sú súkromné ​​informácie, ktoré by som nechcel nikomu ukázať (čo ak ich môžu opravári použiť a získať prístup k mojim peniazom .. . Rozumieš?). Čo sa dá robiť?

Ahoj.

Podstata skúsenosti je jasná ? ...

Mnoho používateľov vo všeobecnosti významne preceňuje hodnotu svojich údajov. Nikto nechce, aby sa vaše filmy, obrázky, hry atď. Sťahovali z Internetu. Aj keď hovoríme o niektorých osobných fotografiách - potom sa väčšina z nich nakoniec nahrá a podobne v sociálnych sieťach. siete ...?

Niektoré zážitky môžu byť spôsobené uloženými heslami a prihláseniami do internetových bánk, peňaženiek, pošty atď. Napriek tomu sú ľudia rôzni a nikdy neviete ...

*

Ako môžete zabezpečiť svoje údaje pred opravou

Možnosť 1: Odstráňte prehliadače, osobné súbory atď.

Táto metóda je vhodná, ak vám rozpad vášho zariadenia umožní urobiť na ňom aspoň niečo iné ...

Väčšina údajov o rôznych službách sa teda zvyčajne ukladá v prehliadači. Ak z notebooku odstránite pracovný prehliadač, notebook s poznámkami (ak používate), priečinok s dokumentmi a jednotlivé súkromné ​​súbory, potom sa vo všeobecnosti nebudete musieť ničoho obávať ...

Pomôcť!

1) Ako úplne odstrániť program z počítača tak, aby v ňom neboli žiadne chvosty, položky registra a dočasné súbory - //ocomp.info/ne-udalyaetsya-programma.html

2) Ako odstrániť odstránené súbory (aby ich nebolo možné obnoviť) - //ocomp.info/kak-udalit-udalennyie-faylyi.html

Poviem ešte viac, že ​​servisní pracovníci spravidla nemajú veľa túžby a často nemajú čas študovať súbory na disku ďalšieho rozbitého zariadenia (predstavte si, že ich vidia mnohokrát a každý deň).

A ak „temperamentný“ človek zo služby (hypoteticky, ak opravu urobí) nezachytí váš pracovný prehliadač pomocou karty „peňaženka z ...“, bude hľadať na disku s 99,99% šanca na nič ... (a odstránením súborov podľa pokynov, na ktoré sú uvedené odkazy, nie je možné nič obnoviť)

Možnosť 2: pred odchodom do služby - vyberte disk zo zariadenia

Táto metóda je jednou z najspoľahlivejších (a bude fungovať, aj keď sa laptop prestane zapínať a systém Windows sa nespustí).

Poznámka! Ak je vaše zariadenie nové, potom môže byť rozloženie a vybratie disku dôvodom odmietnutia záručného servisu ...

Spravidla v mnohých prenosných počítačoch stačí na to, aby ste sa dostali na disk, odskrutkovať ochranný kryt a odstrániť ho. Pozri fotku nižšie.

Odstráňte ochranný kryt

Pod ním nájdete RAM a disk pripevnený na samostatných lyžinách. Ďalej nie je ťažké ho odstrániť ...

Pevný disk v notebooku, ako ho odstrániť

Mimochodom, všimnite si, že veľa moderných notebookov má okrem pevného disku aj M2 SSD. Samozrejme sú na ňom nainštalované všetky programy a Windows.

Je to malá doska (pripomína RAM), veľká 22 * ​​80 mm (najčastejšie ...).

SSD M2 v notebooku od spoločnosti HP

Možnosť 3: Požiadajte službu, aby ste dostali disk so sebou a zobrali so sebou

Ďalším celkom dobrým spôsobom. Okrem toho ho môžete použiť aj v záručných službách (pre „zbytočné“ starosti opravárov si budete musieť trochu priplatiť, ale bezpečnosť a bezpečnosť údajov sa cení vyššie, však?).

*

Dodatky k tejto téme sú vítané ...

Veľa štastia!

?