Váš počítač so systémom Windows 7 nie je podporovaný / Váš počítač so systémom Windows 7 nie je podporovaný - po zapnutí počítača sa zobrazí úvodná obrazovka. Ako to môžem vypnúť?

Dobrý čas!

Tento príspevok skôr pripomína, že spoločnosť Microsoft ich čoskoro (14. januára 2020) ukončí. podpora systému Windows 7 a hneď potom sa na obrazovke objaví veľká úvodná obrazovka / upozornenie: „Váš počítač so systémom Windows 7 je mimo podpory“ (pozri snímku obrazovky nižšie) pri každom zapnutí počítača alebo notebooku.

U niektorých používateľov navyše už niečo také začalo vznikať, bez toho, aby čakali na vytúžené číslo. Prekvapivo tlačidlo „Nepripomínať mi to znova“ akosi nefunguje a táto úvodná obrazovka sa objavuje neustále ...

Microsoft teda vie, ako vám zablahoželať k novoročným sviatkom ... ? No, musíte to deaktivovať „inými“ metódami ...

Váš počítač so systémom Windows 7 nie je podporovaný - začalo sa objavovať upozornenie

*

Ako skryť túto úvodnú obrazovku a je nebezpečné pokračovať v používaní systému Windows 7?

Najprv musíte otvoriť editor registra:

  • stlačením klávesov Win + R otvorte okno Spustiť;
  • zadajte  príkaz regedit a stlačte kláves Enter.

    regedit - otvorte editor registra

Ďalej musíte prejsť do sekcie:

HKEY_CURRENT_USER \ Software \ Microsoft \ Windows \ CurrentVersion \ EOSNotify

Musí obsahovať parameter DWORD DiscontinueEOS  - jeho hodnota musí byť zmenená na „ 1 “ (ako v príklade na snímke obrazovky nižšie). Teraz sa už nebude zobrazovať upozornenie pri spustení počítača.

Poznámka: ak takýto parameter (DiscontinueEOS DWORD 32 bitov) nemáte v sekcii EOSNotify, vytvorte ho manuálne.

Obrazovka editora databázy Registry

Teraz prejdime k otázke „Je nebezpečné pokračovať v používaní systému Windows 7?“

Ukončenie týchto. Podpora systému Windows 7 znamená nielen absenciu akýchkoľvek aktualizácií aplikácií alebo nemožnosť položiť otázku službe podpory, ale aj ukončenie vydávania bezpečnostných opráv!

Preto sa po chvíli môže spoľahlivosť Windows 7, mierne povedané, stať nie ... A pracovať s takým OS, keď má počítač prístup k online banke, rôzne pers. dokumenty - neodporúčal by som (pre herné a multimediálne počítače / notebooky - v zásade žiadny problém ...).

Výkon?

  1.  ak nemáte ovládače pre nový operačný systém Windows 8/10, prepnite na Linux alebo „neuchovávajte“ a nepracujte s online bankou a dokumentmi na tomto PC / notebooku;
  2. nainštalujte si Windows 8.1 (jeho technická podpora bude do roku 2023). Tých. požiadavky tohto OS sú takmer rovnaké ako požiadavky Windows 7, všetky „opravy“ však budú oficiálne;
  3. môžete vyskúšať inštaláciu verzie Windows 10 LTSC (jedná sa o optimalizovanú verziu systému bez obchodov, Edge, Cortana, OneDrive - funguje rýchlejšie ako Pro!). Našťastie v mnohých prípadoch pre väčšinu hardvéru Windows 10 nájde ovládače automaticky (môže však nastať kameň úrazu ...).

? Pomoc!

Windows 10 LTSC (optimalizovaná verzia systému) - návod na inštaláciu a konfiguráciu: //ocomp.info/windows-10-ltsc.html

Mimochodom, na webovej stránke spoločnosti Microsoft je celý špeciál. Pozri časť o tomto probléme. Z toho sa dozviete: čo znamená koniec podpory; je možné upgradovať existujúci počítač; existuje bezplatný spôsob inovácie na Windows 10; či bude podporovaný prehliadač Internet Explorer; je možné presunúť existujúce programy do nového počítača so systémom Windows 10 atď.

*

To je zatiaľ všetko ... Doplnky sú vítané.

Veľa štastia!

?