„Kde sú lieky lacnejšie?“ - hľadajte medzi lekárňami vo vašom meste (niekoľko tipov na záchranu)

Ahojte všetci!

Myslím si, že pre nikoho nie je tajomstvom, že ceny rovnakých liekov v rôznych lekárňach sa môžu výrazne líšiť - až o 30% a viac! ? (Tento údaj som prevzala odkiaľkoľvek zo „žltého“ časopisu - to je prax. Hľadal som len obyčajný aspirín: niekde je cena 300 rubľov a niekde 390 rubľov - tu je pre vás 30% ...) .. .

Samozrejme, ak často niečo kupujete v lekárňach, potom výber „optimálnejších“ bodov môže výrazne ušetriť!

A ak by ste skôr kvôli tomu museli „utiecť“ z polovice mesta a všade „skenovať“ ceny pred kúpou (čo s najväčšou pravdepodobnosťou nevráti strávený čas) - teraz stačí stráviť 2 - 3 minúty. na špeciálne online služba alebo aplikácia. No, potom už budete vedieť, v ktorej lekárni sú dnes lieky lacnejšie ... ?

V skutočnosti v tejto malej poznámke uvediem niekoľko rád, ako nájsť a ušetriť peniaze na lieky (možno to niekomu pomôže ušetriť časť svojich peňazí v tejto uponáhľanej dobe ...).

Príklad hľadania

Dôležité!

Nie som lekár a nemám lekárske vzdelanie. Všetko nasledujúce je čisto informačné a technické poradenstvo (t. J. Rada, ako nájsť lacnejšie, a nie ako nahradiť predpísané lieky niečím iným ...).

*

Ako ušetriť peniaze pri nákupe liekov

Tip 1: Nainštalujte si na svoj smartphone 2GIS

Existuje taká spoločnosť ako „2GIS“ (myslím, že o nej už mnohí počuli). Vo všeobecnosti sa venuje vypracovaniu máp miest a príručiek (viac ako 20 rokov).

A samozrejme v možnostiach jej výrobkov nemohla existovať taká príležitosť ako hľadanie liekov medzi lekárňami miest našej krajiny ... ?

Dôstojník. webová stránka: //2gis.ru/

Aplikácia pre Android: odkaz na Play Market

(Odporúčam zvoliť aplikáciu. Po prvé, váš telefón je vždy po ruke a 2GIS môžete spustiť kedykoľvek; po druhé, aplikácia vám môže poskytnúť informácie aj bez pripojenia k internetu!)

*

Ako to všetko funguje: po nainštalovaní aplikácie na váš smartphone - v nastaveniach budete musieť určiť svoje mesto a kliknúť na tlačidlo „Lekárne“ . ?

2GIS lekárne

Ďalej budete musieť na vyhľadávacom paneli uviesť názov lieku (mimochodom, prehľadávač vám povie správny pravopis) - a priamo tam na mape uvidíte lekárne (a ceny), v ktorých zadaný produkt sa predáva.

V mojom príklade (?) sa ceny za rovnaké balenie „Aspirínov“ pohybovali od 349 do 297 rubľov. (v jednej časti mesta).

Výber lekárne s najlacnejšími liekmi!

*

Rada 2: ak 2GIS nefunguje (?) - použite analógy!

U niektorých používateľov služba „2GIS“ v telefóne funguje skreslene (alebo vôbec!). Možno je to všetko o nejakom samostatnom čínskom firmvéri ...

Ako alternatívu - odporučil by som aplikáciu „Pharmacies 009.am“ (odkaz na Play Market). Funguje na podobnom princípe (iba bez internetového pripojenia vám nedokáže naznačiť ...).

009.am - vyhľadávanie drog (aplikácia pre Android)

Môžete tiež nájsť svoje vlastné „miestne“ aplikácie pre rôzne regióny. Napríklad „Svet lekární“ funguje dobre v mojom prostredí (hoci sa zdá, že je univerzálny, funguje iba v regióne - akonáhle vyjdete von, nenájdete nič ...).

Svet lekární - príklad vyhľadávania

*

Tip 3: Využívajte zdravotné služby Yandex a Mail

? Mail-health: //health.mail.ru/

? Yandex-health: //yandex.ru/health/

Tieto služby sú dobré pre svoju všestrannosť: budú nielen informovať (a zobrazovať na mape), kde si môžete kúpiť lacnejšie lieky, ale tiež vám ukážu ich analógy a ponúknu lekársku konzultáciu!

V niektorých prípadoch sú navyše konzultácie bezplatné (musíte súhlasiť, že to môže byť veľmi výhodné!).

Yandex-health - snímka obrazovky od dôstojníka. stránky

Kde si môžem kúpiť ... / Mapa s lekárňami

Pravdepodobne tiež stojí za zmienku, že vyhľadávanie je na Mail.ru veľmi výhodné: keď zadáte konkrétny liek, okamžite sa zobrazí jeho cena, návod na použitie, recenzie, analógy atď. Približne 90% všetkých možných otázok, ktoré sa môžu pri tejto ceste vyskytnúť, je pokrytých ...

Obrazovka zo stránky Mail.ru

Dôležité!

Akákoľvek náhrada liekov za analógy je možná iba po dohode s lekárom!

*

Tip 4: Plaťte kartami cashback

Až doteraz (ukázalo sa) veľa o cashbacku nepočulo  - t.j. o vrátení časti finančných prostriedkov vynaložených na nákup (najčastejšie ide o vrátenú sumu: od 1 do 10%).

Niekto to povie príliš málo na to, aby sa za to zavesil ... Možno áno, ale to nestačí na jeden nákup - a veľmi dobrá suma sa dá získať za rok alebo dva! „Penny - rubeľ chráni“, najmä preto, že na to nebude potrebné (takmer) nič ... (okrem toho cashback neplatí iba pre zdravotné výrobky)

Spravidla si stačí zaobstarať kartu v niektorej z komerčných bánk. Na výber karty môžete využiť službu ? banki.ru.

? Pomoc!

Cashback: čo to je. Ako nakupovať a vrátiť časť peňazí na kartu (až 10% alebo viac!) - rozumné úspory

Obrazovka z webovej stránky Banki.ru

No, ako ďalšia rada: nezanedbávajte akcie a zľavy, ktoré niekedy sprostredkujú reťazce lekární ...

*

Tip 5: časť finančných prostriedkov na lieky je možné vrátiť prostredníctvom odpočtu dane

Ak ste utratili akúkoľvek významnú sumu za liečbu a tabletky, má zmysel vrátiť časť prostriedkov prostredníctvom odpočtu dane (o čo tu ide: štát vám vráti 13% sumy utratenej za lieky z daní, ktoré ste predtým zaplatili ).

Samozrejme, musíte si kvôli tomu uschovať doklady a potvrdenia (potvrdzujúce vaše náklady na liečbu) a musíte mať úradné príjmy (so zaplatenou daňou z príjmu fyzických osôb).

Všeobecný mechanizmus, ako sa to všetko deje: budúci rok (po liečbe) sa podáva vyhlásenie 3-NDFL a žiadosť o odpočet dane *. Potom sa dokumenty skontrolujú a ak je všetko v poriadku, finančné prostriedky sa pripíšu na váš bežný účet. Žiadosť aj vyhlásenie je možné podať na webovej stránke nalog.ru.

* Poznámka: toto je samozrejme iba všeobecný mechanizmus. Každý rok sa tam niečo mení a tu nemôžem dať univerzálne pokyny.

Ak potrebujete, aby niekto formalizoval a urobil všetko za vás (a práve ste dostali prostriedky), obráťte sa na špecialistu (môžete dokonca použiť internet, odkaz nižšie ?).

*

? Pomoc!

Kde na internete si môžete nechať poradiť od právnika, účtovníka (do hodiny)

*

Mimochodom!

Daňový odpočet je možné získať nielen pri nákupe liekov, ale aj pri liečbe; a nielen pre seba, ale aj pre svojho manžela, rodičov a deti.

*

Doplnky na túto tému sú vždy vítané!

Veľa šťastia a neochorejte!

?