Ako sledovať polohu používateľa na smartfóne (v systéme Android)

Dobrý čas všetkým!

Niekedy sa stáva, že musíme zistiť aktuálnu (alebo poslednú) polohu používateľa (môže to byť buď z jednoduchej zvedavosti, alebo z obavy o človeka). Mnohé podobne riadia pohyb detí (ako sa hovorí:  „vopred varovaný znamená ozbrojený!“ ).

Všeobecne platí, že zistiť, kde sa človek nachádza a kde sa nachádza vďaka moderným vychytávkam, nie je také ťažké (ani pre tých, ktorí sa v celej tejto technike zle orientujú). V skutočnosti uvediem niekoľko jednoduchých a pracovných metód (k dispozícii takmer každému).

? Dôležité : umiestnenie určíme iba so súhlasom samotného používateľa (t.j. upozorňujeme: všetko je čisté a legálne).

Do podnikania ...

*

Ako zistiť a sledovať polohu pomocou smartphonu

? Metóda 1

Google má v predvolenom nastavení službu chronológie (všetky miesta navštívené používateľom sú uložené).

Ako to funguje: služba automaticky prijíma informácie prostredníctvom GPS a Wi-Fi, analyzuje ich a „zisťuje“ všetky vaše polohy. Na mape sú označené červenými kruhmi (môžete zistiť, kedy ste tam boli, presné súradnice atď.). To samozrejme funguje, ak máte účet Google.

Červené bodky na mape označujú vašu polohu ... / Obrazovka z máp Google

Upozorňujeme, že je možné zoradiť „kruhy“ podľa konkrétneho roku alebo mesiaca. Kliknutím na takýto kruh vám Google automaticky oznámi, čo sa tam nachádza: napríklad „VTB Bank“ ...

Ak nechcete, aby vás služba časovej osi sledovala, môžete ju vypnúť pomocou ponuky nižšie. Pozri snímku obrazovky nižšie.

História polohy - zakázať?

? Metóda 2

Pre druhú metódu potrebujeme špeciálnu. Nájdite aplikáciu Moje zariadenie. Musíte si ho nainštalovať na smartphone, ktorý hľadáme ( dôležité : pre inštaláciu nie je vôbec potrebné, aby bol samotný smartphone po ruke - všetko sa deje priamo v prehliadači, hlavnou vecou je poznať heslo pre váš účet Google).

Po nainštalovaní aplikácie musíte prejsť na webovú stránku: //www.google.com/android/find

Ďalej v ponuke vľavo budete musieť zvoliť zariadenie a na mape uvidíte jeho posledné umiestnenie (v mojom prípade najbližší bod: pred 41 minútami). Mierku mapy je samozrejme možné meniť, a to až po ulicu mesta ...

Zariadenie nájdené! / Nájsť moje zariadenie

Upozorňujeme, že pomocou tejto služby môžete nielen zistiť polohu zariadenia, ale aj ho zavolať, zablokovať alebo z neho vymazať všetky dáta (môže byť veľmi užitočné, ak ste stratili telefón alebo zabudli v telefóne). vzdialená krajina ☝).

? Metóda 3

V dnešnej dobe sa špecializované aplikácie na hľadanie smerov stali veľmi populárnymi. Napríklad jeden z najpopulárnejších Life360 (odkaz na Play Market). Inštaláciou aplikácie na všetky smartphony členov rodiny (a priateľov?) Môžete:

  • zobraziť súradnice všetkých účastníkov (takmer online);
  • dostávať oznámenia, keď sa jeden z účastníkov dostane na požadované miesto (napríklad keď sa dieťa dostane do školy alebo domov);
  • hovorte na chate s ktorýmkoľvek z účastníkov;
  • sledujte stratený telefón a oveľa viac.

Screenshoty z aplikácie Life360

Táto aplikácia má mimochodom obdobu: „Kde sú moje deti?“ Z hľadiska funkčnosti sú si veľmi podobné. Súhlasíte, toto je takmer * to, čo potrebujete? ..

* Poznámka: Aby aplikácia fungovala, vyžaduje si modernú verziu Androidu (7.0+). Nie je vždy možné zveriť dieťaťu nový telefón, ak bol starý pokazený len za pár mesiacov? .. ☝

? Metóda 4

Všetci mobilní operátori majú špeciály. služby na sledovanie polohy používateľov podľa telefónneho čísla. Napríklad pre Megafon sú to služby radaru a lokátora. Za malý poplatok za deň (5 ÷ 7 rubľov) môžete prijímať údaje o polohe požadovaného predplatiteľa s presnosťou až na 100 metrov (vo veľkých mestách).

Ako začať používať: prejdite na web //radar.megafon.ru/ a pridajte telefónne číslo požadovaného účastníka. Potom dostane žiadosť - ak bude súhlasiť, začnete vidieť jeho súradnice na mape.

Príklad činnosti radaru

Súhlasíte s tým, že je to rýchle a pohodlné? Myslím, že áno!

? K téme!

„Kto navštívil moju stránku VK?“ - odpoveď je tu

*

Dodatky k tejto téme sú vítané ...

Šťastné hľadanie!

?