Ako vyčistiť medzipamäť v systéme Android // populárna otázka

Vítam všetkých!

Pomerne často dostávam otázky týkajúce sa čistenia telefónu od najrôznejších „odpadkov“ (samozrejme, hovoríme o vyrovnávacej pamäti). V skutočnosti sa o ňom bude diskutovať v dnešnom článku ...

Všeobecne sú medzipamäťou dočasné súbory vytvorené počas prevádzky určitých aplikácií. Sú navrhnuté tak, aby mierne zrýchlili telefón a zvýšili jeho odozvu.

Avšak v priebehu času, keď medzipamäť rastie (alebo sa jej aktualizácia začína vyskytovať nesprávne), v telefóne sa objavia brzdy a všetky možné chyby (je to zvlášť viditeľné v prehľadávačoch, keď sa niektoré prvky stránky nezobrazia). Aby ste to eliminovali, musíte vyčistiť medzipamäť ... ?

? Poznámka

Niektorí ľudia pod slovom „vyrovnávacia pamäť“ myslia iba dočasné súbory a históriu prehliadania v prehliadači (a existuje v tom určitý zmätok). V skutočnosti samozrejme majú vyrovnávaciu pamäť aj iné aplikácie.

Ďalej sa pozrieme na vyčistenie medzipamäte v prehliadači a všeobecne - všeobecne ... ?

Náhľad do záznamu / tu nájdete mnoho ďalších krásnych obrázkov

*

Metódy čistenia medzipamäte

Možnosť 1: prostredníctvom zabudovanej funkcie (napríklad v prehliadači Chrome)

Takže ...

Vo väčšine prípadov musí byť vyrovnávacia pamäť odstránená pre jednu aplikáciu a často sa ukáže, že ide o prehliadač (ten istý Chrome).

Je to veľmi jednoduché: stačí spustiť samotný prehliadač, vyvolať ponuku nastavení a otvoriť položku „História / Vymazať históriu“ . ?

História (prehliadač Chrome)

Potom zadajte časový rozsah (zvyčajne sa vyžaduje nastavenie „Pre celú dobu“ ), začiarknite políčka vedľa položiek „Cookies“, „Cache“, „Images“ (atď.) A kliknite na tlačidlo „Odstrániť údaje“  ( ?).

Odstrániť (vyrovnávacia pamäť, cookies, história ...)

? Mimochodom , vyrovnávacia pamäť ktorejkoľvek aplikácie v systéme Android môže byť odstránená tak, že prejdete do zoznamu všetkých nainštalovaných aplikácií, vyberte tú, ktorú potrebujete, a kliknite na tlačidlo „Vymazať vyrovnávaciu pamäť“ vo vlastnostiach (? v príklade nižšie, I mať prehliadač Yandex).

Prehliadač Yandex - vyčistenie vyrovnávacej pamäte

*

Možnosť 2: použitie predinštalovaného softvéru

Moderné verzie systému Android majú zabudované nástroje na optimalizáciu a čistenie pamäte telefónu od nevyžiadaných súborov (vrátane medzipamäte).

Aby ste ich mohli používať, musíte spravidla otvoriť nastavenia telefónu a prejsť do časti „Pamäť“ . Potom kliknite na položku „Cache data“ . (?)

Nastavenia systému Android - pamäť

Potom sa objaví objasňujúca otázka zo systému: „Naozaj chcete vymazať údaje z vyrovnávacej pamäte?“ ... Otázka je vyriešená?! ?

Vyrovnávacia pamäť všetkých aplikácií bude vymazaná

Mimochodom , v modernejších verziách telefónov / tabletov existujú špeciály. Pozrite si časť v časti Nastavenia údržby zariadenia .

Vďaka vstavanému optimalizátoru môžete „obmedziť“ využitie batérie, vyčistiť systém a nakonfigurovať zabezpečenie zariadenia.

Údržba zariadenia - optimalizácia (Android 10.0)

*

Možnosť 3: použitie špeciálneho „Optimalizátory“

Vstavané možnosti sú samozrejme v poriadku, ale nie vždy sa im darí tak dobre ako v prípade produktov tretích strán. Okrem vyrovnávacej pamäte môže pamäť telefónu „odsekávať“ staré súbory APK, rôzne dočasné a zvyškové súbory a ďalšie „odpadky“.

Okrem toho nie všetky verzie softvéru telefónu obsahujú možnosti na vymazanie vyrovnávacej pamäte.

A v tomto ohľade je oveľa efektívnejšie používať špeciály. aplikácie: AMC Security, Clean Master, CCleaner atď. Prvý dojem na mňa urobí väčší dojem (nižšie nechávam odkaz na článok s najlepšími nástrojmi).

? Pomoc!

10 najlepších aplikácií na zrýchlenie a vyčistenie Androidu od zvyškov - pozrite si výber ->

*

Ak si vezmete AMC Security, tu je všetko jednoduché: po spustení aplikácie stlačte tlačidlo „Štart“ a okamžite uvidíte, koľko nevyžiadaných súborov máte v pamäti.

V mojom prípade to bolo 477 MB! (A to je po práci bežného „optimalizátora“ Androidu ...).

477 MB za čistenie! Pokračovať (práca s AMC)

Samotné čistenie trvá tucet alebo dve sekundy, rýchlo! Zvyšok času je možné aplikáciu uzavrieť a nijako ju nepoužívať (a čistenie je možné spustiť iba podľa potreby (v závislosti od frekvencie a povahy použitia zariadenia)).

Za necelú minútu bola pamäť vymazaná

*

? Pomoc!

Nedostatok miesta v telefóne (Android), málo pamäte. Čo sa dá robiť?

*

Doplnky k tejto téme sú vítané!

Veľa štastia!

?