Ako objednať produkt na AliExpress so zľavou (nákup v internetovom obchode so zľavou)

Dobrý deň!

Myslím si, že mnohí si už všimli, že niektoré výrobky je ťažké (alebo dokonca nemožné) kúpiť v bežnom obchode. Navyše, ich nájdenie môže trvať veľmi dlho ...

Ďalšou vecou je použitie internetového obchodu: tovar je v priebehu niekoľkých minút, môžete si okamžite pozrieť recenzie iných ľudí, získať zľavu a objednať na svojej adrese (v mnohých prípadoch môžete uskutočniť nákup s doručením kuriérom - nemusíte ani opustiť svoj domov!).

V poslednej dobe si čínske online obchody získali šialenú (?) popularitu, kde sa dá veľa produktov kúpiť oveľa lacnejšie a so skvelými zľavami. Vlastne v tomto článku ukážem na príklade, ako si objednať tovar na Aliexpress (najpopulárnejší čínsky obchod, pôvodný názov: AliExpress ).

*

? Dôležité! (o zľave!)

Ak chcete získať zľavu až ~ 10% späť na kartu z peňazí vynaložených na Aliexpress, odporúčam vám prečítať si tento článok: //ocomp.info/keshbek-chto-eto-takoe.html

*

Pokyny na objednanie tovaru na Aliexpress

Celý proces objednávania a nákupu je podmienene rozdelený do 5 krokov. Myslím si, že pre nepripraveného používateľa bude jednoduchšie prísť na všetko takto  .

❶  KROK 1:  zaregistrujte sa

Oficiálna webová stránka: //ru.aliexpress.com/

Prvým krokom, ktorý je potrebné dokončiť, je registrácia na webovej stránke Aliexpress (odkaz na túto stránku je uvedený vyššie).

Registrácia: Kliknite na príslušný odkaz v pravom hornom menu webu, pozrite si snímku obrazovky nižšie. Mimochodom, svoj profil môžete použiť na VK alebo Facebooku (týmto spôsobom je to ešte rýchlejšie).

AliExpress - registrácia nového používateľa

Pri registrácii profilu nezabudnite uviesť svoj spoľahlivý a funkčný e-mail. Je na ňom, že prídu všetky informácie potrebné pre prácu!

? Ak nemáte e-mail a neviete, ako vytvoriť tento e-mail, odporúčam tento článok: //ocomp.info/kak-sozdat-elektronnuyu-pochtu.html

Vytvorte si svoj profil AliExpress

Všeobecne je registrácia celkom jednoduchá a nemala by spôsobovať ťažkosti ...

KROK 2: vyhľadajte a vyberte požadovaný produkt. Ako si vybrať ...

Po zaregistrovaní a vstupe na web môžete začať vyhľadávať produkt. Najjednoduchšou možnosťou vyhľadávania (aby ste neprešli cez ponuku) je jednoduché zadanie požadovaného produktu do vyhľadávacieho panela v hornej časti stránky (môj príklad je „flash disk“).

Upozorňujeme, že Aliexpress mi ponúkol stovky produktov rôznych výrobcov a úprav. Pomocou ponuky v bočnej časti hore môžete nájsť produkt podľa rôznych kritérií: s dopravou zdarma; vysoko hodnotené a populárne; zobraziť nové položky atď.

Pre začiatočníkov: Odporúčam produkty zoradiť podľa počtu objednávok (pozri snímku obrazovky nižšie). Podstata tajomstva spočíva v tom, že zlý produkt od zlého predajcu sa neobjedná za stovky a tisíce! Ak je produkt objednaný, potom stojí minimálne za tieto peniaze. Všeobecne platí, že ak nájdete produkt, ktorý sa vám páči, otvorte s ním stránku (jednoducho na ňu kliknite ľavým tlačidlom myši).

Tajomstvá výberu produktu na Aliexpress

Ďalej vyberte vlastnosti produktu, ktorý požadujete. V mojom prípade ich nie je toľko: farba jednotky flash, jej veľkosť (kapacita) a možnosť dodania. Potom uvidíte celkové náklady (pozri obrazovku nižšie - 316,69 rubľov). Upozorňujeme, že na Aliexpress často existujú zľavy (napríklad na rôzne sviatky). V mojom prípade sa mi podarilo získať 50% zľavu!

Dôležité: dávajte pozor na doručenie! Mnoho používateľov sa na túto položku ani nepozerá. Všeobecne majú rôzni predajcovia na Aliexpress rôzne možnosti doručenia. Niekedy existujú bezplatné možnosti s veľmi vysokou rýchlosťou doručenia, napríklad za týždeň! Túto kartu preto vždy skontrolujte.

Rozhodneme sa o vlastnostiach tovaru, zvolíme spôsob doručenia a klikneme na nákup

Mimochodom, dodanie tovaru nemusí byť vždy zadarmo, ako som už povedal vyššie - možností doručenia je veľa. Spravidla ten rýchlejší stojí veľa peňazí. Najobľúbenejšie možnosti:

 1. AliExpress Standard Shipping je najpopulárnejšia možnosť dopravy (pretože je zadarmo). Dodanie trvá v priemere od 2 do 4 týždňov, tovar je možné vyzdvihnúť na ruskej pošte;
 2. China Post Air Mail je tiež bezplatná voľba, môže to trvať trochu dlhšie. Tovar je možné prevziať aj na ruskej pošte;
 3. ePacket ? - stojí určité množstvo peňazí (zvyčajne 100 - 200 rubľov), ktoré sa používajú na malé zásielky. Príde aj na poštu v Rusku, ale zrýchleným tempom (skôr som ho dostával za 5-10 dní!). Túto možnosť odporúčam bližšie preskúmať.

Aké sú možnosti doručenia

Zvyšné možnosti často stoja veľa peňazí a nešetria veľa času. Napriek tomu odporúčam pozrieť sa na kartu spôsobu doručenia - často môžu existovať veľmi „nevyžiadané“ ceny a balík je možné prijať oveľa rýchlejšie ako bežná pošta ...

KROK 3:  vyplnenie údajov (dodacia adresa), platba za nákup

Po výbere produktu a kliknutí na tlačidlo „Kúpiť“ vás Aliexpress požiada o zadanie celého mena, dodacej adresy, PSČ a telefónneho čísla. Musíte vyplniť informácie v latinskej abecede (napríklad Alexander - Aleksandr; Ostrovský ulica - Ostrovskogo atď.).

Dôležité: musíte uviesť svoje spoľahlivé informácie, pretože váš nákup bude odoslaný na túto adresu.

? Poznámka!

Mnohí nepoznajú poštové smerovacie číslo svojej pošty. Ak to chcete zistiť, stačí použiť adresár pošty. V nasledujúcom texte uvediem niekoľko referenčných kníh pre Rusko a Ukrajinu (musíte si zvoliť mesto a región):

 • poštové smerovacie čísla v Rusku: //index.kodifikant.ru/ru/
 • poštové smerovacie čísla pre Ukrajinu: //postcode.in.ua/ru

Uvádzame dodaciu adresu nákupu

Ďalej je potrebné skontrolovať množstvo tovaru, zvolený spôsob doručenia a celkové náklady. ak je všetko v poriadku - pokračujte k platbe ...

Množstvo položky, možnosť dodania, celkové náklady

Za nákup môžete zaplatiť rôznymi spôsobmi: pomocou VISA, MasterCard, Mir, pomocou QIWI, WebMoney atď. Všeobecne je proces platby úplne štandardný: vyberte si, čím chcete platiť, dohodnite sa a prejdite potvrdením platby. postup v závislosti od vášho platobného systému ...

? Ak ešte nemáte svoju peňaženku v sieti, odporúčam vám oboznámiť sa s týmito článkami:

 • //ocomp.info/kivi-koshelek-faq.html - Qiwi peňaženka (QIWI): ako vytvoriť, doplniť, zaplatiť za nákup a vybrať z neho peniaze;
 • //ocomp.info/platezhnyie-sistemyi-spisok.html - Platobné systémy: zoznam najdôležitejších platieb na internete. Kde je bezpečné ukladať a prevádzať peniaze online;
 • //ocomp.info/kak-polzovatsya-sberbank-onlayn.html - Ako používať Sberbank-online: registrácia, otvorenie zálohy, prevod peňazí, platba za verejné služby, mobilný telefón, pripojenie „Ďakujem“ a prasiatka.

Ako sa zaplatí nákup

KROK 4: Skontrolujte svoju objednávku: Sledovacie číslo a ochrana kupujúceho

Všetky vaše nákupy a objednávky je možné zobraziť v samostatnej ponuke webovej stránky Aliexpress: kliknite na svoj profil v hornom rohu obrazovky a vyberte možnosť „Moje objednávky“ .

My AliExpress - moje objednávky

Ďalej uvidíte zoznam vašich objednávok. Tu sa dozviete dôležité veci:

 1. či bola objednávka odoslaná: obvykle je objednávka odoslaná niekoľko dní po prijatí platby;
 2. koľko dní do uzavretia objednávky: do tejto doby, v prípade sporu vám Aliexpress zaručuje prevzatie tovaru alebo peňazí. Tých. ak prídete na ruskú poštu (povedzme) a budete informovaní, že váš nákup bol odoslaný späť (alebo nebol odoslaný vôbec, uviazol niekde v Číne), potom vám obchod vráti peniaze! Druh ochrany (všeobecne je to zriedkavé, ale predsa ... tam, kde sú peniaze, nemôžete predvídať všetko). Ak sa kráti čas a balík ste ešte nedostali, jednoducho ho predĺžte;
 3. sledovacie číslo: potrebné na sledovanie, kde sa nachádza váš nákup (môžete si pozrieť deň, ako je doručený).

Mimochodom, aby ste zistili sledovacie číslo, kliknite na odkaz „Podrobnosti“.

Viac o objednávaní

Sledovacím číslom je zvyčajne zoznam čísel a písmen v latinskej abecede. Môže sa skopírovať a zadať na webovú stránku ruskej pošty (alebo inej spoločnosti, ktorú ste si vybrali na doručenie), aby ste zistili, kde sa nachádza váš balík.

Dôležité: Nie všetky zásielky sa odosielajú so sledovacím číslom. Niekedy sa dá veľmi lacný a malý tovar poslať takmer v obyčajnej obálke, ktorá nemá sledovacie číslo (to je podľa mňa najhorší scenár ... Stáva sa, že sa takéto zásielky stratia).

Sledovacie číslo - pomocou neho môžete zistiť, kde je balík teraz

❺  KROK 5: Sledujeme zásielku a vyzdvihneme ju poštou (alebo vami vybranou doručovacou službou)

Ak chcete svoju zásielku sledovať, skopírujte a vložte svoje zásielkové číslo (tiež sa nazýva sledovací kód) na webovú stránku Ruskej pošty (alebo do inej spoločnosti, ktorú ste si vybrali na doručenie). Jednoducho, pošta je najobľúbenejší typ doručovania, takže sa na ňu sústredím.

Ako sledovať a vedieť, kde je zásielka z Číny // Screenshot z webovej stránky Russian Post

Aby ste zakaždým, keď sa balíček nachádza, ručne nekontrolovali, odporúčam vám automaticky nastavovať upozornenia na váš e-mail (alebo dokonca na váš telefón vo forme SMS). Vždy teda budete vedieť, kde sa balík nachádza, a nezabudnete na to. Ako na to, som popísal v jednom zo svojich článkov, odkaz nižšie.

? Pomoc!

Ako sledovať a vedieť, kde je zásielka z Číny (aby ste o ňu nestratili alebo na ňu nezabudli) - //ocomp.info/kak-otsledit-i-znat-gde-posyilka.html

Keď uvidíte oznámenie, že zásielka bola doručená na miesto určenia, a môžete si ju vyzdvihnúť - choďte na poštu a prevezmite nákup (to je v dobrom prípade, nie v dobrom - pozri odkaz nižšie)!

Mimochodom , ak sa konfliktné situácie nastáva na pošte, a zásielka sa nedal vám odporúčam, aby ste sa zoznámili s týmto článkom: //ocomp.info/pochta-ne-otdaet-posyilku.html

*

To je na dnes všetko.

Som veľmi vďačný za dodatky k téme (komentáre sú otvorené).

Veľa štastia!

?

Prvé zverejnenie: 1. 4. 2018

Upravené: 14.10.2019