Ako nakupovať bitcoiny za ruble pomocou bankovej karty (lacné, s malou províziou od 1% & # x1f609;)

Dobrý deň všetkým!

V poslednej vlne popularity bitcoinu a vlastne kryptomien všeobecne často počúvam otázky týkajúce sa jeho získania. ?

Navyše nehovoríme o nejakých vysokých sumách, ale len pre zaujímavosť, veľa ľudí sa chce pokúsiť zistiť, čo to je, investovaním niekoľkých tisíc (koniec koncov, za posledný rok rovnaký bitcoin narástol desaťkrát, Ethereum má stovky)!

V tomto článku sa pokúsim stručne a ľahko opísať samotný proces nákupu (pre bežných ľudí, ktorí nemajú skúsenosti s online platbami).

Budem vychádzať z toho, že drvivá väčšina ľudí má koniec koncov plastovú kartu s rubľom (akejkoľvek ruskej banky). Pokúsim sa z mojich malých skúseností povedať, ako nakupovať bitcoiny s najnižšími províziami (čo najviac).

*

Poznámka: Bez služieb tretích strán sa nezaobídete. Bitcoin sa nikde relatívne výhodne neprodáva priamo na bankovú kartu (ak existuje také miesto - dajte nám vedieť v komentároch).

*

? Poznámka!

BITCOIN: čo to je, kde zistiť jeho priebeh, kde ho kúpiť a je možné stať sa milionárom? O kryptomene v jednoduchých slovách

*

4 spôsoby nákupu kryptomeny kartou

Metóda číslo 1. Pomocou kryptoburzy Chatex (z karty akejkoľvek banky bez provízie za nákupy a prevody v rámci systému)

Chatex je trh typu peer-to - peer, ktorý funguje na telegramovom Messengeri. Bitcoiny si môžete kúpiť v Chatexe za pár minút:

 1. Najskôr kliknite na odkaz a zaregistrujte sa: vyberte jazyk, krajinu, prezývku;
 2. Ďalej otvorte sekciu [Exchange], vyberte bitcoin alebo ktorúkoľvek z ďalších 9 kryptomien (USDT, ETH, TON Crystal, TRX, BTG, BCH, DASH, XRP, LTC), fiat menu a spôsob platby, napríklad Sberbank ;

  Ako vyzerá telegramový robot

 3. Vyberieme vhodný inzerát (v zozname sú zoradení podľa ziskovosti kurzu). Odpovieme kliknutím na „Kúpiť“ ;

  Výber predajcu

 4. Vyberáme si množstvo. Čakáme na odpoveď od predajcu - zvyčajne to trvá 1-10 minút.

*

Rýchle a ľahké. Priateľská podpora a rozhodcovia sú navyše k dispozícii nepretržite a pomôžu vám s problémami do 15 minút. Robot prevádzkuje relatívnu mieru, ktorá presne ukáže zisk z každej transakcie, ako aj systémy hodnotení a odznakov, ktoré odrážajú kompetencie predajcov.

Spoločnosť Chatex funguje od roku 2018. Dnes túto službu využíva viac ako 180 000 ľudí.

*

Metóda číslo 2. Pomocou výmeny QIWI, AdvCash a Yobit (alebo EXMO). Provízia 0,9% ÷ 1,5%

Všeobecne platí, že najvýnosnejší kurz nákupu bitcoinu (a ďalších kryptomien) je zvyčajne na kryptoburzových burzách. Vo väčšine prípadov tam môžete kúpiť bitcoin za trhový kurz s malou províziou (aj tie „chamtivejšie“ burzy si neúčtujú viac ako 0,25% z čiastky transakcie).

Existuje však jeden problém s výmenami: nejako tam musíte vložiť prostriedky z rubľovej karty, ale bez provízie to nie je také ľahké (provízia za vklad z rubľovej karty je v priemere 5 - 10%, a potom po absolvovaní overenia je nákladné a dlhé, a nie vždy možné)).

Navrhnem metódu z mojich skúseností , nie je to ideálne, ale celkom funkčné (okrem toho provízia za doplnenie výmenného účtu bude len asi 1%, čo je celkom dobré). Predtým, ako si prejdete niektorou z metód uvedených nižšie, prečítajte si ju celú!

*

❶ Banková karta -> QIWI

Pomocou bankovej karty doplníme peňaženku QIWI (veľmi výhodná vec pre online platby). Doplnenie ide bez provízie (od 1 000 rubľov). Ak neviete, ako pracovať s QIWI - ?, pozrite si toto.

*

❷ QIWI -> AdvCash alebo Perfect Money

Potom pomocou služby výmenníka BestChange nájdite výmenník s najlepšou sadzbou na prevod z QIWI (rubľov) na AdvCash (doláre / USD). QIWI môžete sledovať aj na Perfect Money. Kurz samozrejme „skáče“, ale celkovo je veľmi výnosný.

Poznámka: Meníme QIWI na AdvCash (Perfect Money), pretože s nimi spolupracuje veľa búrz s kryptomenami (a majú oveľa nižšiu províziu za výber / doplnenie).

Napríklad dnes je kurz rubľa voči doláru v centrálnej banke 57,6 . Výmenníky ponúkajú výmenu na 58,1273 . Ak odhadnete a vypočítate rozdiel, získate províziu vo výške približne 0,9% . Zmeniť ...

Výmena QIWI RUB za Advanced Cash USD - kde je najlepší výmenný kurz

❸ AdvCash -> na burzu Yobit (alebo EXMO)

? O najlepších výmenách som písal tu ...

Existujú dve ruské burzy s nízkymi províziami za vklady a výbery rubľov / dolárov:

 • YoBIT - existuje veľa kryptomien (niekoľko stoviek), ruské a priateľské rozhranie, pomoc pri chatovaní atď. Všeobecne to najdôležitejšie: doplňovanie pomocou AdvCash, Perfect Money ide bez provízie! (s QIWI v priemere 4 - 5% (poznámka: neustále sa mení)).
 • EXMO je takmer rovnaká burza, len tu sú provízie o niečo vyššie a kryptomien nie je toľko (pre každý pár sa však aktívne obchoduje).

Odporúčam vyskúšať //yobit.io/ . Prejdeme do sekcie „Zostatky“, klikneme na USD - doplnenie (plus) a doplníme bez provízie!

YoBit.Net - vklad bez provízie

❹ YoBit.Net -> bitcoiny (alebo iná kryptomena)

Teraz si môžete kúpiť ľubovoľnú kryptomenu za výmennú cenu (poznámka: cena sa neustále mení v reálnom čase! Mnoho ľudí tomuto bodu okamžite nerozumie).

Ak chcete zobraziť zoznam ponúk na predaj, potrebujete:

 1. kliknite na záložku „USD“ v ľavom dolnom menu a zvoľte „BTC“ (je to pre nákup bitcoinov za doláre);
 2. potom uvidíte zoznam predajných objednávok: s najlepšou cenou zobrazenou v hornej časti;
 3. výberom jednej z objednávok môžete pomocou nej nakupovať bitcoiny (provízia z výmeny je iba 0,2%).

YoBit.Net - ako nakupovať bitcoiny (BTC)

Všeobecne sa nám podarilo nakúpiť bitcoiny s províziou asi 1,1% (0,2% je provízia za výmenu a 0,9% pri výmene QIWI za AdvCash).

Teraz ho môžete z burzy vybrať: otvoríte tak „Zostatky“ a kliknete na „mínus“ pred vašou peňaženkou s bitcoinmi (BTC). Ďalej uveďte adresu prevodu (všeobecne je všetko štandardné).

Zhrnutie : Chcem hneď povedať, že provízia je provízia, ale cena bitcoinu je na rôznych burzách iná! A možno je niekde oveľa výhodnejšie dať províziu 5% tam, ale kvôli nižšej cene samotnej kryptomeny - dokúpiť si ju.

Cena kryptomeny je všeobecne veľmi volatilná (nie je neobvyklé, že vyskočí o ± 100% alebo viac za jeden deň). Navyše, na rôznych burzách súčasne sa ceny môžu líšiť o 5-10% (a viac)!

Napríklad nie je nezvyčajné, keď na ázijských burzách je cena povedzme 16 700 dolárov za 1 bitcoin a na americkej burze 14 500 dolárov. Taký je úlovok ... ?

*

Metóda číslo 3. Pomocou výmenníkov. BestChange a LocalBitcoiny. Provízia 1% ÷ 10% +

Ak sa vám prvé spôsoby zdali príliš mätúce (koniec koncov sa na reťazci podieľajú 2 platobné systémy ...), potom existujú jednoduchšie možnosti: použite výmenníky, kde môžete zmeniť (podľa mňa) ľubovoľné meny za ľubovoľné ...

Je pravda, že chcem poznamenať niekoľko bodov naraz: spravidla je miera kryptomeny vo výmenníkoch vyššia ako na burzách o 5 - 10% a vyššia (aj keď existujú výnimky); nie všetky výmenníky okamžite prevedú kryptomenu do vašej peňaženky - prevod z výmenníka môže trvať deň alebo dva (z rôznych dôvodov, napríklad z bezpečnostných dôvodov).

*

? Číslo možnosti 1

Monitorovanie výmenníka: BestChange

Ako už bolo vyššie odporúčané, použite BestChange (jeden z najlepších monitorov výmenných kurzov) a nájdite najvýhodnejší kurz na výmenu peňazí z Visa / MasterCard Rub do bitcoinu (BTC). Alebo vyskúšajte rovnaké QIWI na BTC (pretože QIWI je doplnené bankovou kartou bez provízie od 3 000 rubľov).

Ďalej, ak vám kurz vyhovuje, urobte výmenu (samotný proces výmeny závisí od konkrétneho výmenníka, tu je ťažko možné dať podrobné pokyny).

Prevod z Visa MasterCard RUB na bitcoiny (BTC) - kde je najlepší výmenný kurz

*

? Číslo možnosti 2

Pomocou výmeny //localbitcoins.net/ môžete zameniť ruble ľubovoľnej populárnej banky (Sberbank, VTB, Alfa-Bank atď.), QIWI, WebMoney atď. Za bitcoiny.

Všeobecne platí, že napriek tomu, že sa localbitcoiny považujú za burzu, zaradil by som službu medzi výmenníky, P2P služby k výmene z ruky do ruky (z hľadiska svojej práce je to presne to, na čo sa podobá). Tých. samotná služba zaručuje bezpečnosť transakcie a vy sami vymieňate ruble za bitcoiny s jedným z účastníkov (ako sa s ním dohodnete - tak to bude ?).

Od kladov: Bitcoiny sú po vašej žiadosti burzou blokované, ak za aplikáciu zaplatíte, burza vám ich prevedie, ak nezaplatíte, vráti ich predajcovi (riziká sú minimálne) ).

Mnoho možností platby (ako je uvedené vyššie, akékoľvek banky). Bitcoiny okamžite prejdú do vašej peňaženky po potvrdení oboch strán transakcie.

Ako to funguje...

Najskôr prejdite na web (odkaz vyššie). Zadajte čiastku v rubľoch, za ktorú chcete kúpiť bitcoiny, stlačte „Hľadať“. Systém vyhľadá najlepšie sadzby pre vami zadanú sumu.

Pozorne sa pozrite nielen na cenu, ale aj na spôsob platby - existuje tu množstvo možností.

Nájdite bitcoinové obchodné reklamy

Po výbere možnosti, ktorá vám vyhovuje (vhodný predajca a platobný systém), sa zobrazí okno, v ktorom môžete vidieť podrobné podmienky transakcie, hodnotenie predajcu a prezrieť si recenzie.

Ďalej, ak so všetkým súhlasíte (s podmienkami obchodu) - uveďte sumu a kliknite na „Odoslať žiadosť o dohodu“ (ak je predajca pripravený akceptovať rôzne možnosti platby, napíšte mu do chatu konkrétnu možnosť potrebuješ).

Potom: predajca vám oznámi podrobnosti platby. Zaplatíte, stlačte tlačidlo „Zaplatil som“ a počkáte na potvrdenie druhého účastníka.

Potom, čo potvrdil - bitcoiny prichádzajú do vašej peňaženky takmer okamžite. Spravidla je pri práci so skúsenými predajcami transakcia hotová za 5 - 10 minút.

Nakúpte bitcoiny pomocou QIWI od používateľa

Z peňaženky môžete okamžite posielať bitcoiny kamkoľvek potrebujete (alebo ich môžete nechať na burze). LocalBitcoins je pomerne bezpečná burza a bezpečnosť je tam vysoká.

LocalBitcoins.com: najrýchlejší a najjednoduchší spôsob nákupu a predaja bitcoinov (výber z peňaženky)

*

Metóda číslo 4. Prostredníctvom WebMoney: provízia 2% ÷ 6%

Poslednou metódou, ktorá ma tiež láka, je použitie platobného systému WebMoney. Všeobecne v skutočnosti majú svoju vlastnú burzu na nákup / predaj kryptomien (aj keď v súčasnosti existujú iba tri kryptomeny: Bitcoin, Bitcoin Cash, Litecoin).

Od kladov: vysoká bezpečnosť systému (WebMoney funguje už 20 rokov a bezpečnosť bola vždy na najvyššej úrovni! Počas tejto doby sa objavilo a zmizlo v zabudnutí dokonca veľa bánk, ale WebMoney funguje!).

Ak navyše neplánujete vyberať bitcoiny zo systému, nebudete sa musieť trápiť s bitcoinovými peňaženkami (môžete si ich uložiť priamo tam do svojej peňaženky WebMoney). Ešte dodám, že burza na burze je úplne pod kontrolou WebMoney - t.j. žiadny osobný rozhovor s účastníkom, ako pri predchádzajúcej výmene.

A ešte jedna vec: svoju peňaženku WebMoney môžete bez provízie (aspoň zatiaľ ?) doplniť rubľovou kartou!

*

A tak čo treba urobiť ...

1) Zaregistrujte sa v systéme (je to trochu dlho, ale vyžaduje to bezpečnosť). Musíte len uviesť svoje správne skutočné údaje, všetko skontrolovať 2 - 3 krát (inak hrozia problémy s potvrdením (ak sa to bude vyžadovať po))!

Oficiálna webová stránka WebMoney - //www.webmoney.ru/

2) Ďalej doplňte peňaženku pomocou karty. Odkaz môžete prevziať z hlavnej stránky oficiálneho webu, môžete použiť tento: //c2c.web.money/

Okamžité doplnenie peňaženky WMR

3) Potom prejdite na oficiálnu burzu WebMoney: //wm.exchanger.ru/asp/wmlist.asp

Tam môžete zmeniť ľubovoľnú menu za ľubovoľnú. Jeden bod: na WebMoney 1 bitcoin (t. J. 1 BTC) = 1 000 WMX (WMX je interná peňaženka v WebMoney).

Kurz je v priemere o 2 ÷ 5% vyšší ako na veľkých burzách (aj tu však „skáče“).

Automatická výmena WebMoney

Mimochodom, zakúpené bitcoiny vo WebMoney je možné vyberať aj mimo systému (napríklad na inú burzu na nákup rôznych kryptomien). K tomu majú špeciálnu službu: //wmx.wmtransfer.com/

Služba vkladania a výberu WMX (t. J. Bitcoin).

Všeobecne sa všetko robí veľmi pohodlne a spravidla nie sú problémy s prácou.

*

Dodatky k tejto téme sú vítané.

To je všetko, veľa šťastia!

?

Prvé zverejnenie: 13. 1. 2018

Oprava: 9/11/2020