Počítačové hry: na čo sa používajú? Čo dobré môže táto hra naučiť a také zlé je hazardovanie ...

Dobrý deň!

Dnešný článok bude venovaný hrám, respektíve prístupu k nim, o výhodách, ktoré môžu priniesť nášmu životu ...

Mnoho ľudí v poslednej dobe nemilosrdne kritizuje počítačové hry. Hovoria, že mladá generácia ich sleduje veľa času, nič sa nenaučí, neusiluje sa o niečo vysoké, ale tomu sa všeobecne hovorí choroba „závislosť od hazardu“ atď.

V skutočnosti podľa mňa nie je všetko také zlé. Je to tak, že veľa ľudí vynecháva pozitívne stránky, najmä staršia generácia (ktorá v detstve také vychytávky nemala). V tomto článku by som chcel pôsobiť ako obhajca (obranca) milovníkov hier a hovoriť o výhodách, ktoré získavajú trávením času pri svojej obľúbenej zábave!

Takže ...

*

O výhodách počítačových hier

Vzdelávanie a odborná príprava

Začnem tým hlavným - akákoľvek počítačová hra vás okrem toho, že sa v nej dobre pobavíte , naučí niečo nové (hoci na to nikto nemyslí). Deti aj dospelí sa navyše učia nové veci.

Vezmime si napríklad takú populárnu logickú hru ako Tetris (patria sem aj rôzne hady, budovy atď.). Mohlo by sa zdať, aký prínos môže mať táto hra?

V skutočnosti trénujete pozornosť, rýchlosť reakcie rúk (a všeobecne reakciu), schopnosť predvídať situáciu o 1-2 kroky vpred a vizuálnu pamäť. To všetko je obzvlášť užitočné pre deti.

Tetris (veľmi populárna hra)

Budú proti mne namietať, hovoria, že väčšina nehrá Tetris a hady, ale rôznych strelcov alebo všeobecne sieťové hry (Tanks, Warcraft atď.). Aj tu je čo dodať ...

Po prvé, v takýchto hrách, aby ste boli úspešní, musíte rozvinúť schopnosť plánovania (tj. Hromadiť zlato alebo inú menu, v závislosti od hry, premýšľať o tom, kedy a ako niečo urobiť, kúpiť atď.) .

Po druhé, len v mnohých z týchto hier je veľmi ťažké niečo dosiahnuť - musíte sa zjednotiť v skupinách s ľuďmi, čo znamená, že musíte vedieť správne komunikovať, vyjednávať, prichádzať ku kompromisom, poddať sa (dôležitá je aj komunikačná zručnosť) !).

Po tretie, pretože v nich komunikujete - potom sa naučíte rýchlo písať na klávesnici. Súhlaste s tým, že v modernom svete, kde nás všade obklopujú počítače, nie je táto zručnosť zjavne zbytočná!

WOW (populárna hra pre viacerých hráčov)

Do samostatnej kategórie by som dal rôzne strategické hry (existujú ekonomické aj globálne a všeobecné). Hry, ako sú tieto, môžu pomôcť v matematike a všeobecne v schopnostiach ekonomického upratovania (takpovediac žiť v rámci svojich možností).

Toto je v hre, ak prídete na mizine, môžete ľahko reštartovať spoločnosť a začať odznova - v živote to nemôžete urobiť a následky sú oveľa hroznejšie! Mnoho ľudí sa kvôli pôžičkám (často čerpaným z nemožnosti ekonomicky plánovať a vypočítať svoje kroky) ocitnúť vo veľmi zložitých životných situáciách. Pravdepodobne je lepšie, keď si človek pomocou hry dokáže v živote vypracovať túto pre neho potrebnú zručnosť.

Civilizácia - stratégia počítačovej hry

Poslednou kategóriou hier, ktorú však nemôžem nespomenúť, sú questy (v ktorých je potrebné vyriešiť niektoré problémy krok za krokom, aby ste sa dostali ďalej)! Dokonale rozvíjajte logiku, myslenie a pozornosť. Vďaka vyriešeniu hádanky, dôkladnému prezeraniu všetkých detailov na obrazovke a hľadaniu najjemnejších predmetov sú tieto zručnosti dokonale trénované!

Hra Quest - Tibet

*

Výučba cudzích jazykov (napríklad angličtiny)

Rozhodol som sa, že z výučby cudzích jazykov urobím samostatnú kategóriu. V skutočnosti veľa z tých, ktorí študovali cudzí jazyk, potvrdí, že je niekedy veľmi ťažké prinútiť sa naučiť sa nové slová, niečo si zapamätať atď. Ale predstavte si, že si nainštalujete svoju obľúbenú hru v angličtine (povedzme) - učenie sa jazyka bude oveľa zaujímavejšie!

Najskôr už budete vedieť, ako preložiť veľa predmetov. Po druhé, mnoho významov slov je možné uhádnuť z kontextu hry. Po tretie, proces učenia bude zaujímavý, čo znamená, že ho neopustíte! Oveľa zaujímavejšie je hľadať nové slovo v slovníku, tk. potrebujete, aby ste išli ďalej v hre (a po ďalších krokoch uvidíte tucet ďalších nových slov!). Tento druh „závislosti“ vám umožňuje osvojiť si a naučiť sa jazyk oveľa rýchlejšie!

*

Úľava od únavy, zlepšenie nálady, príjemná zábava

Po náročnom dni v práci (alebo v škole) sa mnohí z nás, po vyčerpaní nervov, večer natiahnu ďalej a nedovolia telu odpočívať a relaxovať. Medzitým, keď ste začali hrať svoju obľúbenú hru, sami si nevšimnete, ako za asi 5-10 minút zabudnete na veľa problémov a po hodine príjemnej zábavy sa vaša nálada zlepší.

A po zlepšení nálady, mimochodom, existuje túžba robiť ďalšie užitočné činnosti: ísť na prechádzku, stretnúť sa s priateľmi, navštíviť blízkych atď.

Po náročnom dni nie je nálada ani na prípravu na Nový rok ...

Myslím, že mnohí počuli slávne príslovie, že „všetky choroby sú dôsledkom nervov ...“. Včasným upokojením nervovej sústavy - môžete sa vyhnúť mnohým ďalším chorobám, t.j. hodina vašej obľúbenej hry je ako sedatívum (a predĺženie života)! A myslím si, že v tejto súvislosti nemôže toľko iných záľub v ľudskom živote argumentovať počítačovými hrami.

*

Môžete si napraviť zdravie

Okrem zlepšenia nálady a zmiernenia stresu (nervové napätie, o ktorom som hovoril vyššie) môžu hry zlepšiť zdravie aj inými spôsobmi. Napríklad, ak si zraníte ruku, potom píšete, robíte niečo za počítačom (vrátane hrania), ste vynikajúci v rozvoji svojich rúk, prstov a niektorých svalových skupín. To všetko má samozrejme pozitívny vplyv na ich stav.

Ešte dodám, že mnohí sa pomocou hier zbavili ďalších, oveľa nebezpečnejších (aspoň podľa mňa) závislostí: alkoholu, drog, ťažkých depresií atď.

*

Noví známi

Ak chcete odovzdávať hry (najmä pre hry v sieti), musíte často komunikovať s ostatnými ľuďmi. A nie je neobvyklé, keď si ľudia nájdu dobrých priateľov a známych aj v iných krajinách! Už ani nehovorím o tom, že veľa vytvorilo rodiny, ktoré sa stretli v akejkoľvek počítačovej hre.

Zoznamka je skvelá príležitosť, ktorú hry poskytujú

Mimochodom, niekedy sú takí známi v živote veľmi nápomocní, napríklad nie je nezvyčajné, že vám taký „sieťový“ priateľ pomôže v zložitých časoch oveľa viac ako dokonca vašim príbuzným! Aby ste v hrách našli ľudí veľmi blízkych duchom a záľubami (koniec koncov, ak aj oni prišli k tejto hre, prišli vám do cesty - je veľmi pravdepodobné, že sa vám nejako podobajú ...).

*

Môžete na tom zarobiť peniaze (priamo alebo nepriamo)

Áno! Pomocou hier si môžete zarobiť peniaze, nikdy neviete, kde nájdete a kde prehráte ...

Všimnite si, že tým nemyslím hazard, pretože to sú drobné práce a tiež veľmi nebezpečné!

Ide o to, že vášeň pre hry často vedie ľudí k akýmsi príbuzným špecialitám. Napríklad jeden môj známy sa dobre učil, vyštudoval maturitu a vďaka tomu ho jeho koníček pre hry priviedol k dizajnérskemu biznisu: kedysi rád z hier kreslil rôzne postavy (jeho štúdium s touto témou nemá nič spoločné) ). Ďalším príkladom je, že jeho záľuba v hrách viedla dobrého priateľa k programovaniu - získal druhý stupeň a zmenil svoje povolanie (aj to sa stáva ...).

Priame a nepriame zárobky v hrách

Existuje v skutočnosti veľa možností: z niektorých sa stanú profesionálni hráči, zúčastnia sa turnajov atď. Iné pumpujú rôzne zručnosti a predávajú herné meny za skutočné peniaze. Ešte iní hrajú hry, kde existuje príležitosť (po dosiahnutí určitých zásluh) - vybrať hernú menu na skutočné peniaze. Niekto iný začne skladať herné počítače, rozumie hardvéru, radí s montážami atď.

Nikto nehovorí, že všetko vyššie uvedené je priamo spoľahlivým povolaním už roky. Okrem hlavnej profesie (alebo práce) však musíte súhlasiť s tým, že vôbec nie je zlé mať takúto prácu na čiastočný úväzok (najmä v našej neľahkej dobe). Spojte takpovediac príjemné s potrebným pre život!

*

Ešte pár slov ...

A na záver na obranu tých, ktorí radi hrajú, poviem, že veľa ľudí (sú medzi nimi aj takí, ktorí ich kritizujú!) Trávi veľa času zbytočnými a dokonca škodlivými vecami aj bez hier! Niekto sleduje všetky seriály za sebou, iní diskutujú a „umývajú kosti“ každému známemu, ďalší sedia vo verandách a maľujú steny. Je to lepšia činnosť?

Ale všeobecne je všetko dobré s mierou. Opatrenie zatiaľ nikto neurčil, ale súhlasím s názorom, že ak človek nemá okrem hier žiadne zamestnanie a záujmy všeobecne, potom to nie je úplne bežné (a áno, tu je asi vhodné hovoriť “) závislosť od hazardných hier “).

*

PS : stojí za zmienku, že nie som psychológ a nemám lekárske vzdelanie, preto všetko, čo je napísané vyššie, je osobný, filistínsky pohľad na problém závislosti na hazardných hrách. Možno nemám v niečom úplnú pravdu a ľudia z medicíny rozumejú tejto problematike oveľa viac ...

To je všetko. Dodatky k tejto téme sú vítané.

Veľa štastia!