Aplikácia Kaspersky Anti-Virus vymazala moje súbory ... Čo mám robiť?

Otázka používateľa

Ahoj.

Pomoc s jedným problémom. Pred pár dňami som hrával hru (poznámka: meno bolo vystrihnuté) a zrazu sa na celej obrazovke objavila správa, že program Kaspersky Anti-Virus vymazal moje súbory z tejto hry (údajne v nich bol vírus) , a teraz sa to nezačne. Ako je možné ich obnoviť? (Nemám disk na preinštalovanie hry)

Dobrý čas.

Hovorí sa, že vo všetkom musíte hľadať pozitívne momenty: možno aj tu Kaspersky zachránil váš systém pred vírusom (a nepokazil súbory z hry)? 

Spravidla platí, že samotné herné súbory s najväčšou pravdepodobnosťou neboli odstránené, ale iba vložené do karantény a môžu byť obnovené. V tomto krátkom príspevku vám ukážem, ako to môžete urobiť.

*

Čo robiť, ak antivírus vymaže potrebné súbory

1) Skontrolujte, či tieto súbory skutočne potrebujete a či neobsahujú vírus.

Možno je to prvá vec, ktorú by som odporučil. Antivírusy samozrejme často robia chyby a zaisťujú sa odstránením (alebo skôr karanténou) mnohých súborov, ktoré by mohli hypoteticky poškodiť systém. Existujú však aj ďalšie štatistické údaje: viac ako 90% počítačových infekcií vírusmi sa vyskytuje buď priamym zavinením používateľa, alebo s jeho súhlasom (niekedy mlčky) ...

Ako znova skontrolovať súbor:

  1. používať antivírus tretej strany (napríklad na inom počítači);
  2. používajte online verzie antivírusov (odporúčam //www.virustotal.com/ru/ - na tomto webe je súbor kontrolovaný niekoľkými antivírusovými produktmi naraz ). Mám o tom na svojom blogu samostatný článok: //ocomp.info/onlayn-antivirusyi.html#Virustotal
  3. môžete tiež napísať na podporu programu (hry), ktorý antivírus odstránil (je to trochu dlhšie, ale vývojári môžu odporučiť opravu ...);
  4. mimochodom, ak hovoríme o hre, potom určite, kde ste si ju stiahli, už iní používatelia diskutovali o podobnom probléme (všetky populárne antivírusy inštalujú tak či onak tisíce používateľov v sieti a ak „ jeden z nich „prisahá na spis - s najväčšou pravdepodobnosťou v tom nie ste sami).

Predpokladajme, že so súborom je všetko v poriadku a je to potrebné (antivírus ho však odstráni ...). Do toho ...

2) Otvorte ponuku „Karanténa“ a obnovte odstránený súbor (väčšina antivírusov ho má).

Prevažná väčšina antivírusov má špeciály. sekcia v nastaveniach zvaná karanténa . Obsahuje všetky súbory, ktoré antivírus považoval za podozrivé a izoloval ich * od spustenia používateľom (odstránené). V skutočnosti je v Kaspersky karanténa ...

Ak chcete zobraziť všetky súbory v karanténe, musíte najskôr otvoriť hlavné antivírusové okno a prejsť na kartu „Ďalšie funkcie“ (pozri obrazovku nižšie).

Poznámka! Všetky snímky obrazovky v článku z aplikácie Kaspersky Internet Security 2019.

Ďalšie funkcie - Kaspersky Anti-Virus (Kaspersky Internet Security 2019)

Potom vyberte sekciu „Ochrana“ , podsekciu „Karanténa“ (príklad nižšie).

Ochrana - karanténa

Potom vyberte zo zoznamu súbor, o ktorom si myslíte, že bol sem umiestnený omylom, a kliknite na tlačidlo „Obnoviť“ (príklad nižšie).

Obnoviť súbor z karantény

Potom potvrďte zotavenie.

Obnoviť

Potom musí byť súbor z karantény obnovený v priečinku, z ktorého bol izolovaný (t. J. Môžete s ním pracovať ako z iných bežných súborov z Prieskumníka).

V karanténe nie sú žiadne súbory

Upozorňujeme, že ak antivírus raz zistil, že je váš súbor nebezpečný *, potom ho pri ďalšej kontrole môže znova umiestniť do karantény (t. J. Znova ho odstrániť). Aby ste tomu zabránili, musíte do vylúčení pridať priečinok, v ktorom sa nachádza (alebo samotný súbor) (t. J. Aby ho antivírus neskenoval a nepovažoval za dôveryhodný).

Ako na to - pár slov nižšie ...

3) Pridajte obnovený súbor do priečinka „dôveryhodné“.

Najskôr otvorte nastavenia antivírusu (v ľavom dolnom rohu kliknite na ozubené koliesko), prejdite na kartu „Rozšírené“ a potom na položku „Hrozby a vylúčenia“ .

Hrozby a vylúčenia (nastavenia Kaspersky)

Potom kliknite na odkaz „Konfigurovať vylúčenia“ .

Nakonfigurujte vylúčenia

Potom kliknite na tlačidlo „Pridať“ .

Pridajte výnimku

Ďalej zadajte priečinok (alebo súbor), ktorý chcete označiť ako dôveryhodný. Môžete napríklad určiť celý priečinok s hrami (aby z neho nebol poškodený ani jeden súbor ...).

Potom kliknite na tlačidlo „Pridať“ .

Pridajte!

Vytvorené pravidlo by sa malo zobraziť v zozname vylúčení (pozri príklad nižšie). Teraz budú súbory z tohto priečinka považované za dôveryhodné a antivírus ich neodstráni ...

Vyhodená výnimka

4) Ak v karanténe nie je žiadny súbor ...

V ojedinelých prípadoch sa to stane tiež (napríklad niektoré verzie aplikácie Kaspersky Anti-Virus dostatočne rýchlo vyčistia svoju karanténu (alebo ju omylom vyčistili)).

Najskôr môže systém Windows zálohovať niektoré systémové priečinky (a štandardne to robí Windows 7, 8, 10 *).

Ak chcete zistiť, či existuje záloha priečinka, otvorte priečinok „Tento počítač“ „Tento počítač“ a kliknite pravým tlačidlom myši na jeden zo systémových priečinkov (napríklad „Dokumenty“ ) - vyberte možnosť  „Vlastnosti“ . Pozri snímku obrazovky nižšie.

Tento počítač - Vlastnosti priečinka s dokumentmi

Ďalej na karte „Predchádzajúce verzie“ skontrolujte, či existuje iná verzia priečinka (z iného dátumu). Môžete tak obnoviť rôzne dokumenty, ukladať z hier atď.

Predchádzajúce verzie súborov / priečinkov - je možné otvoriť alebo obnoviť

Po druhé , s najväčšou pravdepodobnosťou (ak ste včas zistili stratu súborov) je možné ich z disku obnoviť pomocou špeciálneho. programy (obnovujú súbory aj po ich odstránení z koša alebo po naformátovaní pevného disku). Táto téma je dosť rozsiahla, preto vám nižšie odporučím jeden z mojich minulých článkov na túto tému.

Ako obnoviť odstránené súbory (po vyprázdnení koša alebo po naformátovaní disku) - //ocomp.info/kak-vosstanovit-udalennyie-faylyi.html

PS 

Chcem všetkým zablahoželať k blížiacim sa novoročným sviatkom! Prajeme vám zdravie, prosperitu, trpezlivosť (a och, ako je to potrebné pri riešení problémov s počítačom ) a veľa šťastia!

Šťastný nový rok!

*

Doplnky sú vítané ...

Všetko najlepšie!