Ako zakázať kontrolu a opravu chýb pri pripájaní flash diskov a pamäťových kariet k počítaču (zakázať automatické spustenie!)

Dobrý deň všetkým!

Nedávno som „tápal“ s jedným flash diskom (bolo treba z neho získať množstvo súborov) a Windows veľmi vytrvalo navrhoval, aby som to skontroloval a opravil chyby (samozrejme, vždy, keď som sa pripojil, musel som zaklopať a láskavo odmietnuť túto ponuku (inak by mohlo dôjsť k prepísaniu údajov ...)).

V skutočnosti som sa v tejto malej poznámke rozhodol poskytnúť jednoduchý spôsob, ako takúto kontrolu vypnúť (a skutočne spustiť jednotku flash). Mimochodom, odporúča sa to robiť aj z bezpečnostného hľadiska - koniec koncov, ak je flash disk infikovaný vírusom, potom sa nespustí automaticky (čo už nie je zlá vec) ...

Upozorňujeme, že nižšie uvedené odporúčania sú relevantné pre Windows 7/8/10. ?

*

Zakážte automatické spustenie a skontrolujte disky

? Možnosť 1

Najprv musíte  otvoriť okno konfigurácie služby. Ak to chcete urobiť, stlačte kombináciu klávesov Win + R (na zobrazenie  ponuky Spustiť ) a zadajte príkaz services.msc . Mimochodom, ak máte Windows 10 - „služby“ nájdete prostredníctvom vyhľadávania. ?

Otváracie služby - services.msc (univerzálna metóda)

Vyhľadávanie - Služby (Windows 10)

Ďalej medzi zoznamom služieb musíte nájsť a otvoriť „Shell Hardware Detection“   (poskytuje upozornenia na udalosti automatického spustenia).

Stanovenie hardvéru krytu

Potom prepneme typ spustenia do režimu „Zakázané“ a službu zastavíme.

Zastavenie služby

Ďalej je potrebné reštartovať počítač / notebook, aby sa zmeny prejavili. Teraz by sa nemali objavovať správy o nutnosti kontroly a opravy chýb! ?

Alternatívny spôsob

Mimochodom, túto službu môžete deaktivovať iným spôsobom ... Stlačte tiež Win + R a použite príkaz msconfig . Potom v zozname služieb vyhľadajte  „Určenie hardvéru shellu“ a zrušte jeho začiarknutie. Nastavenia uložiť a reštartovať počítač ...

konfigurácia systému

*

? Možnosť 2

Ak z nejakého dôvodu nemôžete vstúpiť do služieb (alebo zrazu niečo iné ...) - tento problém je možné vyriešiť pomocou špeciálov. antivírusový ? obslužný program AVZ. Mimochodom, môže pomôcť, aj keď bol váš počítač napadnutý vírusmi a niektoré funkcie systému Windows boli zablokované (alebo zakázané).

Po spustení AVZ - choďte do ponuky "Sprievodca súbormi / riešením problémov" .

Sprievodca riešením problémov (AVZ)

Ďalej si všimnite, že vás zaujímajú všetky problémy so systémom a skenovanie (tlačidlo „Štart“). V nájdených problémoch zakážte automatické spustenie z pevného disku, sieťových jednotiek, flash diskov atď. ?

AVZ automaticky zmení všetky nastavenia systému a vyčistí váš systém od reklám a vírusov (ak bránia ...).

Nájdené problémy / Povolené autorun / AVZ

Po tejto kontrole sa odporúča reštartovať počítač. Vo všeobecnosti by sa mala úloha v tejto veci vyriešiť. ?

? Tiež pomôžte!

Po reštartovaní systému Windows 10 sa veľa programov spustí automaticky. Ako ich deaktivovať

*

Doplnky k tejto téme sú vítané!

Veľa štastia!

?