Tvorca prezentácie ✨ (video z fotografií s hudbou): top 5 pre začiatočníkov

Všetko dobré zdravie!

Často dostávam otázky týkajúce sa vytvárania malých krásnych videí / prezentácií (najmä pred nejakými sviatkami). ✨

Mnoho používateľov si zhruba predstavuje, že si musí vyzdvihnúť niekoľko krásnych fotografií, hudby a potom, ako to dať všetko dohromady a dať to dokopy, aby to bolo krásne a vkusne ... (a nestrácať za to hodiny voľného času) ). Tu samozrejme zostáva otázka ...

V tomto príspevku odporučím niekoľko najjednoduchších a najdostupnejších programov, ktoré pomôžu aj úplne začiatočníkom za 15-20 minút vytvoriť ich prvé video (prezentáciu).

Samozrejme chápem, že „neexistujú súdruhovia podľa vkusu a farby“ (a tí skúsenejší povedia, že si treba vziať niečo iné) , ale napriek tomu ... Musíte začať v malom a potom „naplniť“ svoje ruka, choď na zložitejšie nástroje. ?

Takže ...

*

Vytvárajte vedľajšie programy: Najlepšie programy pre začiatočníkov

? Možnosť 1: Photo-SHOW PRO ✨

Oficiálna webová stránka: //fotoshow-pro.ru/

Pokyny (môj príklad toho, ako vytvoriť prezentáciu krok za krokom)

Photo-SHOW - tvorba projektu

Dobrý pevný program určený na vytváranie krásnych a vysoko kvalitných prezentácií. Samostatne podotýkam, že je to celé v ruštine (všetky ponuky, názvy efektov atď.).

Od väčšiny ostatných softvérov sa líši tým, že všetky akcie v ňom prebiehajú v krokoch :

  • najskôr vás vyzve, aby ste do projektu pridali fotografie;
  • potom ich usporiadajte v správnom poradí;
  • pridajte nádherné efekty a prechody, gratulácie, nápisy atď. (vo Foto-ZOBRAZENÍ sú desiatky šablón ... Je z čoho vyberať);
  • vložte hudbu na pozadí;
  • a uložte hotovú prezentáciu. Pohodlne ?! ✨

Pre začiatočníkov určite odporúčam!

*

? Možnosť 2: VSDC Free Video Editor

Oficiálna webová stránka: //www.videosoftdev.com/ru

VSDC Free Video Editor - hlavné okno po spustení

Je to kompletný video editor. Program je o niečo komplikovanejší ako tie predchádzajúce, ale vo svojom arzenáli má oveľa viac funkcií a schopností (odporučil by som ho tým, ktorí si na tie predchádzajúce viac-menej zvykli, alebo už predtým mali nejaké skúsenosti s videom) .

Mimochodom, upozorňujeme, že editor videa VSDC Free má špeciálnu funkciu. prázdna prezentácia (☝). Po aktivácii program „pomôže“ pridať do projektu všetky potrebné súbory, efekty, prechody (to trochu zjednodušuje prácu s editorom).

Nemôžem si nevšimnúť, že tento program je „všežravý“ a umožňuje vám pracovať s takmer ľubovoľnými zvukovými a video súbormi: AVI, MP4, MKV, MPG, WMV, 3GP, FLV, MP3, WAV, WMA, FLAC, PCM , OGG, AAC, M4A, AMR.

VSDC Free Video Editor - práca s prezentáciami

*

? Možnosť 3: Bolide Slideshow Creator

Oficiálna webová stránka: //rus.slideshow-creator.com/

Bolide Slideshow Creator - príklad práce s programom

Ďalší pomerne jednoduchý program (podobný prvému). Od Photo-SHOW sa líši menším počtom efektov, prechodov, 3D nápisov, tipov atď. „Prázdnych miest“. (mimochodom, je tiež úplne v ruštine a zadarmo!)

Napriek tomu sú jeho schopnosti úplne dostatočné na vytvorenie plnohodnotného videa s fotografiami a hudbou (to je skvelý doplnkový darček a spomienka na rôzne udalosti: svadbu, narodeniny, výročie alebo akýkoľvek iný sviatok!).

Mimochodom, program Bolide Slideshow Creator vám umožňuje uložiť výsledný projekt do všetkých najpopulárnejších video formátov: MKV, AVI, FLV, MP4 alebo WMV.

*

? Možnosť 4: Prezentácia DVD Wondershare

Oficiálna webová stránka: //www.wondershare.com/

Prezentácia Wondershare DVD - príklad práce s programom

Napriek tomu, že je tento program v angličtine - zaslúži si osobitnú pozornosť!

Po prvé , má jednoduché a podrobné rozhranie, ktoré vás rýchlo prevedie všetkými fázami vytvárania prezentácie (a jej „všežravé“ grafické formáty vás neprinútia niečo dlhé a zdĺhavé kódovať).

Po druhé , sú v ňom zabudované desiatky / stovky efektov (niektoré z nich sú jedinečné!). Ako máte napríklad zajaca z karikatúry (☝), ktorý ukáže vaše fotografie a povie vám, čo je na nich zobrazené? Tu sa to dá ľahko urobiť!

Po tretie , hotové video je možné ľahko optimalizovať pre sledovanie v televízii aj pre telefóny / tablety. Tento program vám umožňuje pripraviť a uložiť videá takmer pre každé zariadenie.

Poznámka: ak s angličtinou nie ste vôbec „priateľskí“, môžete skúsiť vyhľadať crack (neexistujú žiadne oficiálne, ale v sieti sa našli „amatérske“ ...).

*

? Možnosť 5: Ashampoo Slideshow Studio

Oficiálna webová stránka: //www.ashampoo.com/

Ashampoo Slideshow Studio - hlavné okno programu, práca s projektom

Produkt od spoločnosti Ashampoo yavl. jeden z najuniverzálnejších programov (z jeho segmentu ...). Je vhodný na prípravu videí pre počítače PC, ako aj pre konzoly, iPady, smartphony, televízory a ďalšie zariadenia.

Okrem toho je v jej arzenáli len obrovské množstvo šablón, prechodov, efektov a ďalších zaujímavých „kúskov“ (je tu miesto, kde sa túlať bohatou fantáziou ?).

Vlastnosti:

  1. niekoľko vstavaných sprievodcov na rýchle vytváranie prezentácií;
  2. ukladanie videa vo formátoch MKV, VP9 a MP4 (až do rozlíšenia 4K!);
  3. schopnosť napaľovať video na DVD alebo Blu-ray disky;
  4. široká škála šablón a efektov;
  5. podpora všetkých verzií OS Windows XP / 7/8/10 (32/64 bitov).

*

? Ďalšia alternatíva

Moderná verzia systému Windows 10 má zabudovaný editor videa (minimálne v mojej verzii 1909 ... ?).

? Pomoc!

Ako spustiť aktualizáciu Windows 10 (na najnovšiu aktuálnu verziu)

*

Líši sa veľmi jednoduchým a výstižným rozhraním (a možnosťami). Existuje iba niekoľko tlačidiel na pridávanie fotografií a videí, hudbu, úpravu trvania určitých snímok a niekoľko efektov. Pozri príklad nižšie. ?

Video editor zabudovaný do systému Windows 10

Ak však potrebujete urobiť niečo veľmi jednoduché a nenáročné - tento vstavaný editor môže byť dobrým riešením!

Mimochodom!

Je veľmi jednoduché ho otvoriť a nájsť: stačí kliknúť na ikonu „Zväčšovacie sklo“ vedľa položky ŠTART a do vyhľadávacieho panela zadať výraz „Video Editor ...“. ?

Ako nájsť editor videa

*

Dodatky a komentáre k tejto téme sú vítané!

Veľa štastia!

?