Pri úpravách v editoroch videa spomalí video. Môžete niečo urobiť?

Otázka používateľa

Ahoj.

Povedzte mi, čo sa deje: keď upravujem svoje domáce video (prenášam záznam z telefónu na stopu Movavi) - počítač zaostáva a prudko spomalí. 

Je lepšie vôbec nespúšťať okno s ukážkou videa (v zmenšenom videu) - polovica z neho tam nie je viditeľná, a to kvôli tomu, že počas prehrávania všetko škubne. Nejako som spracoval pár videí, ale to už nie je možné. Môžete niečo urobiť?

Ahoj.

Všeobecne typická otázka (iba autor neuviedol, akú kvalitu hardvéru a videa má - možno by nebolo čo radiť ...).

Ďalej sú uvedené všeobecné odporúčania (ktoré som mu poslal), ktorým je potrebné okamžite venovať pozornosť ... ?

*

Ak upravujete video so oneskorením: niekoľko odporúčaní

? Tip 1: priechodky na spracovanie videa

Nebudem originálny, ale najskôr sa pokúste zhodnotiť váš hardvér. Vo väčšine prípadov je problém v „slabej“ konfigurácii systému (v niektorých prípadoch však môžete počítač „mierne“ inovovať a výsledok bude oveľa lepší).

Najmä:

 • disk: je veľmi žiaduce umiestniť video aj projektové súbory a samotný editor videa na rýchly disk SSD (rozdiel medzi diskami SSD a HDD je veľmi významný);
 • pamäť s náhodným prístupom: podľa môjho skromného názoru dnes minimum pre relatívne normy. práca 8 GB! Pre úpravy je samozrejme lepšie viac (ako zistiť, aká RAM je v počítači);
 • CPU: hlavný komponent, ktorý vykonáva väčšinu operácií pri spracovaní videa (priamo rovnaké úpravy a náhľad videa v zníženom rozlíšení - vykreslený na CPU). 8-jadrový CPU (spravidla) bude samozrejme vykazovať oveľa lepšie výsledky ako 2-jadrový ... (aj keď toto porovnanie nie je úplne správne);
 • Grafická karta: je veľmi žiaduce, aby podporovala hardvérovú kompresiu v procesoroch h264 a HEVC (používa sa vo fáze ukladania hotového videa). Toto dnes majú všetky moderné grafické karty (dokonca aj vstavaný procesor Intel) (ak máte starú kartu - skontrolujte tento okamih ...).

Karikatúra od Eugena Krana (//cartoon.kulichki.net/)

*

? Tip 2: Formát a kodek

„Správanie“ vášho editora bude veľmi závisieť aj od:

 • formát pridaného videa a kodek, s ktorým bolo skomprimované (hovoríme o videu, ktoré pridáte do editora na úpravu. Napríklad MP4, FLV, MOV atď.);
 • kvalita videa (rozlíšenie: HD, 4k atď.; bitová rýchlosť).

*

Aby ste tu „nešli“ do zložitosti, odporučil by som vám vyskúšať prácu s videami rôznych formátov vo vašom video editore (napríklad ak máte MP4 a kvôli tomu editor spomalí - skúste to previesť na MOV , MPEG2, VOB atď., A potom s nimi pracovať (bez súboru MP4)).

? Pomoc!

1) Ako prevádzať video do MP4 a ďalších formátov - pokyny krok za krokom

2) Video Converter - Top 10 programov s podporou ruského jazyka

Výber formátu / program „Video-Master“

Format Factory - konverzný softvér

*

? Tip 3: Výber editora videa

Myslím si, že väčšina používateľov vie, že všetky aplikácie sú písané podľa rôznych algoritmov (pomocou vynikajúcich softvérových riešení).

A samozrejme, každý program (vrátane editora videa) má odlišné hardvérové ​​požiadavky na systém (t. J. Pri úprave videa sa môžu správať úplne inak).

Z vlastnej skúsenosti môžem odporučiť vyskúšať nasledujúcich editorov:

 1. ? Bolide Movie Creator - má pomerne nízke systémové požiadavky. Editor vám zároveň umožňuje vykonávať všetky najbežnejšie úkony pri spracovaní videa;
 2. ? Úpravy videa - tento program funguje dobre s formátom MP4, je dosť ľahký a rýchly a navyše má rozhranie krok za krokom (čo je dobré pre začínajúcich používateľov);
 3. ? VidePad je bezplatný editor videa, ktorý si dokonale poradí s formátmi FLV, MP4, MOV. Nie je v ňom veľa rôznych efektov a prechodov, ale všetko základné a základné tam určite je!

Bolide Movie Creator - snímka obrazovky okna programu

*

? Tip 4: Nastavenia softvéru

V nastaveniach editora videa (program, v ktorom pracujete s videom) nezabudnite skontrolovať niekoľko parametrov:

 • či je zapojený OpenLG;
 • či je povolená hardvérová akcelerácia od spoločností Intel, NVIDIA, AMD (poznámka: závisí od hardvéru);
 • skontrolujte, či sú dočasné súbory umiestnené v priečinku na SSD (ak ich používate);
 • či je povolená optimalizácia HD (voliteľné).

Samozrejme, z nastavení nemusíte mať v nastaveniach nič ... Ale ak existujú, určite sa pokúste tieto parametre „prekrútiť“. ?

Hardvérová akcelerácia NVIDIA, AMD, Intel. Použite softvérovú implementáciu editora videa OpenLG / Movavi

*

Doplnky k tejto téme sú vítané!

Veľa štastia!

?