Ako zvýšiť množstvo zlata, streliva, času, zbraní, životnej energie v hrách (alebo ako dokončiť náročnú hru)

Dobrý deň!

Mnoho z nich pri hraní hier často čelí nedostatku určitých zdrojov: zlata, nábojov, času, energie atď. Navyše sa v niektorých prípadoch vďaka tomu stáva hra prakticky nepriechodnou ...

V tomto článku vám chcem ukázať jeden šikovný „trik“: jednoducho zvýšime množstvo zlata prijatého za kolo o 800 krát! Túto metódu je samozrejme možné použiť takmer pre každú hru a každú číselnú hodnotu, ktorú v nej vidíte.

Poznámka: Výnimkou sú online hry, kde sú hlavné údaje uložené na serveri. Samozrejme, môžete to vyskúšať, ale vo väčšine prípadov - hodnota sa jednoducho nezmení ...

Takže ...

Pomôcť!

Nemôžete poraziť hru! Pomocné programy, kódy a tipy pre hry - //ocomp.info/pomogut-proyti-igru.html

*

Ako zmeniť akékoľvek číselné hodnoty v hrách

Výber a inštalácia pomôcky

Na vyriešenie nášho problému potrebujete špeciál. utilita, ktorá dokáže skenovať všetky hodnoty, s ktorými hra pracuje, a vyberať z nich presne to, čo hľadáme. Odporúčam zostať v  Cheat Engine .

Cheat Engine

Stránka vývojára: //www.cheatengine.org/

Tento program je skutočný pamäťový skener so zabudovaným hexadecimálnym editorom a debuggerom. Navrhnuté na prácu s počítačovými hrami. Cheat Engine vám umožňuje prístup ku všetkým hodnotám, s ktorými hra pracuje (čo vám zase umožňuje nahradiť ktorúkoľvek z nich vlastnými).

Mimochodom, program môže tiež vytvárať samostatné súbory (trénerov), ktoré sa dajú použiť na počítačoch, kde Cheat Engine nie je k dispozícii.

Všeobecne platí, že Cheat Engine dokáže veľa ďalších zaujímavých vecí (pri tomto článku sa však nezastavím).

Spustenie hry a jej pridanie do Cheat Engine

Najprv teda musíte spustiť hru (v ktorej chcete zmeniť určité hodnoty) a minimalizovať ju (pomocou tlačidiel Win alebo Alt + Tab).

Ďalej musíte prejsť do programu  Cheat Engine a kliknúť na tlačidlo „Hľadať“ (pozri snímku obrazovky nižšie) - v zozname programov vyberte spustenú hru a kliknite na „Otvoriť“ .

Otvorte požadovanú hru v programe Cheat Engine

Prvýkrát hľadanie požadovanej hodnoty

Teraz opatrne! 

Prejdite do okna predtým minimalizovanej hry a nájdite hodnotu, ktorú chceme zmeniť. V mojom príklade zmením množstvo zlata prijatého za kolo. Jeho aktuálna hodnota je 10 (pozri obrazovku nižšie).

+10 zlatých za kolo - skúsme zmeniť hodnotu (screenshot z hry Civilization IV)

Toto číslo ( 10 ) si pamätáme a vypíname hru (Win alebo Alt + Tab). V Cheat Engine v riadku „Hodnota“ musíte určiť toto číslo a kliknúť na tlačidlo „Prvé skenovanie“ .

Ďalej by ste v stĺpci naľavo mali vidieť v pamäti niekoľko riadkov (adries), kde sa nachádza táto hodnota (veľmi zriedka je tu iba jeden riadok naraz - ak máte, môžete okamžite vynechať ďalšie dva kroky článku ).

Vyhľadávanie prvej hodnoty / kliknutie

Teraz musíme v zozname nájdených hodnôt nejako nájsť tú, ktorá je zodpovedná za zlato (meniť ich naraz je nebezpečné, pretože to môže viesť k chybám v hre).

Odfiltrujeme nepotrebné a náhodné hodnoty

Ak chcete vylúčiť všetky nepotrebné čísla, vráťte sa k minimalizovanej hre a počkajte, kým sa nezmení požadovaná hodnota (bez ohľadu na to, koľko to bude, hlavné je, že namiesto 10, ktoré boli predtým, sa objaví iné číslo). V mojom príklade sa číslo stalo 17.

Bolo 10 - teraz 17 (snímka z Civilizácie IV)

Len čo sa to stane, zapamätajte si nové číslo a ukončite hru. V Cheat Engine zadajte do riadku „Hodnota“ nové číslo ( 17 ) a kliknite na „Ďalej skenovať“ . Upozorňujeme (pozri obrazovku nižšie), že v ponuke vľavo (adresy) zostane oveľa menej riadkov (t. J. Približujeme sa k presnej adrese, ktorá je v hre zodpovedná za zlato).

Odfiltrujeme nepotrebné hodnoty (tlačidlo Ďalej skenovať)

❺ 

Opäť preosievame ...

Teraz musíme znova vykonať operáciu preosievania. Opäť sa vraciame do hry a čakáme, kým sa zmení množstvo prijatého zlata. V mojom príklade sa hodnota 17 zmenila na 18 .

Hneď ako sa to stane, zapamätajte si novú hodnotu a vypnite hru, v časti „Value“ (v Cheat Engine) zadajte 18 (namiesto 17) a kliknite na „Next Scan“ . Ako môžete vidieť na snímke obrazovky nižšie, zostáva iba jedna hodnota (adresa), ktorá presne sleduje zmenu kurzu zlata - znamená to, že je za ňu zodpovedná práve ona.

Zostáva iba jeden význam - to je to, čo je zodpovedné za zlato

Poznámka: Vo vašom prípade bude možno potrebné odfiltrovať ešte 1–2 krát, kým nenájdete presnú požadovanú hodnotu.

❻ 

Hodnotu meníme podľa potreby

Teraz, keď poznáme požadovanú adresu pamäte, môžeme zmeniť jej hodnotu na akúkoľvek inú, ktorú potrebujeme!

Najprv to urobíte tak, že na ňu kliknete pravým tlačidlom myši a z ponuky vyberiete možnosť „Pridať vybrané adresy do zoznamu adries“ (to znamená, že si adresu môžete pridať medzi svoje obľúbené, aby ste ju nabudúce už nehľadali.) .).

Pridať do obľúbených položiek (aby ste ich zakaždým nehľadali)

Potom kliknite na hodnotu (v mojom prípade je to 18 , vo vašej bude iná) - a zadajte novú, ktorú potrebujete. V mojom príklade som nahradil 18 za 8000!

Zadanie novej hodnoty

❼ 

Úloha je splnená: od 10 do 8000 zlatých za 2 minúty!

Spustením minimalizovanej hry (a vykonaním ťahu) uvidíte, že aj v hre sa zmenila hodnota, ktorú sme zmenili v Cheat Engine. Teraz je dosť ľahké sa dostať cez ...

Teraz je hra jednoduchšie prejsť - je tu veľa zlata (screenshot z Civilization IV)

Všeobecne platí, že podľa rovnakých krokov môžete vo väčšine hier ľahko zmeniť číselné hodnoty.

*

To je zatiaľ všetko, doplnky sú vždy vítané ...

Všetko najlepšie! 

?