Ako zistíte adresu IP smerovača

Ahoj!

Hlavnou ťažkosťou mnohých používateľov pri nastavovaní smerovača (ako som si sám všimol) je dostať sa do jeho webového rozhrania, nie je jasné, ktorú adresu URL musíte zadať (poznámka: hneď to poviem ako adresu URL v adresný riadok prehliadača, vo väčšine prípadov stačí zadať správnu IP adresu routera) .

V skutočnosti v tejto malej poznámke uvediem niekoľko spôsobov, ako môžete zistiť túto adresu IP (ak nemáte dokumenty zo zariadenia, nie ste oboznámení so všetkými druhmi príkazov konzoly a vo všeobecnosti ste trochu ďaleko od tejto témy).

Takže ...

*

Tipy na nájdenie adresy IP

Skontrolujte najobľúbenejšie adresy IP

Prvá možnosť je najbežnejšia: skúste do panela s adresou prehliadača zadať niekoľko adries IP uvedených nižšie:

  1. 192.168.1.1 (najbežnejšie: NetGear, TP-Link, Zyxel, Asus atď.);
  2. 192.168.0.1 (tiež celkom bežný variant. Nachádza sa na Tenda, D-Link atď.)
  3. 192.168.10.1 (tento sa používa na niektorých smerovačoch, napríklad TrendNet).

Upozorňujeme, že tieto adresy IP pokrývajú 98 *% všetkých možných možností, ktoré výrobcovia predvolene nastavili. Ak bola adresa IP zadaná správne, malo by sa vám zobraziť okno s výzvou na zadanie prihlasovacieho mena a hesla pre prístup (vo väčšine prípadov bude prihlasovacie meno a heslo: „admin“ (bez úvodzoviek). Ak sa vám nepodarí prihlásiť, skús rovnaké prihlásenie, ale nie zadanie hesla) .

Dôležitý bod!

Ak chcete zistiť adresu IP nastavení smerovača a potom ich zadať, musíte byť k nemu pripojení pomocou kábla alebo prostredníctvom siete Wi-Fi * (všimnite si, že nie vždy je možné zadať nastavenia cez Wi-Fi! ).

K routeru sa odporúča pripojiť počítač (notebook) pomocou kábla

Ak nie ste nijako pripojení k smerovaču, potom môžete zistiť adresu IP buď na krabici so zariadením, alebo priamo na nálepke na ňom alebo v dokumentoch k nemu.

Skontrolujte zariadenie, často je na ňom nálepka

Ako už bolo uvedené vyššie, väčšina smerovačov Wi-Fi má na tele štítok s referenčnými a technickými informáciami. Starostlivo skontrolujte zariadenie zo všetkých strán: môže byť veľmi malé a umiestnené niekde na bočnej stene s prachom ...

Smerovač TP-Link - štítok na puzdre nám hovorí o IP, hesle, prihlásení, napätí atď. // Ako príklad

Môžete použiť špeciálne. inžinierske siete

V mojich článkoch som viackrát odporúčal „uchovať“ si aspoň jeden nástroj na prezeranie charakteristík na PC (poznámka k tejto téme: //ocomp.info/harakteristiki-kompyutera.html#__Aida_Speccy).

Tentokrát nebude žiadna výnimka ...

V jednom z nástrojov, ako napríklad Speccy, môžete jednoducho zobraziť kartu IP a smerovač (a skutočne väčšinu sieťových nastavení), jednoducho otvoriť kartu „Sieť“. Ďalej sa pozrite na to, aké adresy IP ste uviedli v stĺpcoch „Server brány“ a „Server DHCP“. Screenshot nižšie zobrazuje všetko.

Speccy - pozrite sa na kartu Sieť

Ďalším populárnym nástrojom na túto tému je AIDA 64. V ňom tiež stačí otvoriť kartu „Sieť Windows“, potom zvoliť sieťový adaptér a môžete si zobraziť všetky jeho vlastnosti.

AIDA 64 - Karta Siete v systéme Windows

Skúste otvoriť vlastnosti pripojenia systému Windows

možnosť 1

Nastavenia IP smerovača nájdete tiež v parametroch pripojenia systému Windows. Ak to chcete urobiť, musíte najskôr otvoriť sieťové pripojenia:

  • stlačte kombináciu klávesov Win + R (otvorí sa okno „Spustiť“);
  • potom zadajte príkaz ncpa.cpl, kliknite na OK.

Ako otvoriť sieťové pripojenia: ncpa.cpl

Ďalej kliknite pravým tlačidlom myši na svoju sieť a otvorte jej stav. Napríklad príklad nájdete na snímke obrazovky nižšie.

Stav bezdrôtovej siete

Potom musíte kliknúť na tlačidlo „Podrobnosti“: v položke „Brána“ bude požadovaná adresa. To a zadajte ho do panela s adresou prehliadača.

Informácie o sieti

Možnosť č. 2 (prostredníctvom príkazového riadku)

Všetky rovnaké informácie nájdete na príkazovom riadku (ako ho otvoriť). Za týmto účelom doň zadajte príkaz: ipconfig / all a stlačte kláves Enter. Ďalej sa objaví veľa riadkov s rôznymi parametrami: nájdite medzi nimi svoj adaptér a uvidíte bránu ...

Príkazový riadok

Môžete to tiež zistiť vo vlastnostiach pripojenia v systéme Android

Posledná možnosť, ktorá mi príde na myseľ, je použitie telefónu (tabletu). Je pravda, že túto možnosť je možné použiť, ak je vaše zariadenie pripojené k sieti Wi-Fi smerovača.

Musíte otvoriť nastavenia siete, kartu „Wi-Fi“ (kde sú zobrazené všetky bezdrôtové siete). Potom otvorte vlastnosti svojej siete (zvyčajne na ne stačí kliknúť) - mali by sa zobraziť základné parametre vrátane adresy IP. Veľa samozrejme závisí od verzie Androidu v telefóne:

  • niektoré zobrazujú podrobné informácie vrátane brány;
  • a v niektorých (ako v mojom príklade nižšie) - iba adresa IP samotného telefónu ...

Android - zobraziť vlastnosť pripojenia

*

To je zatiaľ všetko, veľa šťastia!