Ako automaticky aktualizovať prehliadač, prehrávač, antivírus a ďalšie programy v systéme Windows

Dobrý deň!

V systéme Android sú všetky nainštalované aplikácie pravidelne aktualizované (zvyčajne je telefón pripojený k sieti Wi-Fi) - v systéme Windows nič také neexistuje ... ?

To je pravdepodobne dôvod, prečo mnoho používateľov má už roky „staré“ programy (na jednej strane sa zdá, že ak to funguje, môžete to nechať na pokoji; na druhej strane  nové verzie softvéru fungujú stabilnejšie; množstvo chyby boli opravené; boli pridané nové funkcie, ktoré zrýchlia váš výkon).

V tejto skromnej poznámke som chcel ponúknuť malú utilitu, ktorá tento problém ľahko a rýchlo vyrieši - t.j. sama nájde nové verzie programov (prehľadávače, prehrávače, antivírusy atď.) a aktualizuje ich (napríklad Google Play pre Android).

*

? odporúčam!

Optimalizácia systému Windows 10 na zlepšenie výkonu počítača.

*

Automaticky aktualizovať programy

A tak je týmto nástrojom IObit Software Updater. Po inštalácii rýchlo nájde a naučí sa všetko o všetkých programoch (k dispozícii vo vašom systéme), určí ich verzie a porovná ich s najnovšími. Potom vám povie, ktoré z programov by sa mali aktualizovať a ktoré by mali zostať osamote ...

*

? Aktualizátor softvéru IObit

Odkaz na oficiálne. webová stránka: //ru.iobit.com/iobit-software-updater.php

Špecialista. nástroj na aktualizáciu a inštaláciu programov. Obsahuje jednoduché rozhranie, podporu tisícov rôznych softvérov preložených do ruštiny, kompatibilných s Windows 7/8/10.

Hlavné výhody:

  • obslužný program pracuje neviditeľne a rýchlo (v prípade potreby sa musíte raz mesačne dohodnúť na inštalácii aktualizácií);
  • je možné vrátiť sa k predchádzajúcim verziám programov (Software Updater robí zálohy pri každej operácii);
  • nástroj má adresár programov: prehľadávače, multimédiá, antivírusy atď. (Jedným kliknutím môžete nainštalovať ktorýkoľvek z nich);
  • pri aktualizácii softvéru - nevyskakujú žiadne okná (t. j. je zbytočné uvádzať miesto inštalácie pre každý aktualizovaný program, či už chcete vytvoriť odkaz, atď.).

*

Na jednoduchom príklade vám ukážem postup aktualizácie.

Po inštalácii a spustení IObit Software Updater sa vám zobrazí zoznam nainštalovaných programov. Všetky budú rozdelené do niekoľkých skupín: tých, ktoré nepotrebujú aktualizáciu, a tých, pre ktoré boli nájdené.

Upozorňujeme, že vedľa každého programu je uvedená aktuálna verzia a verzia, ktorú je možné aktualizovať.

Môžete aktualizovať obidva programy naraz (začiarknite políčka) a jeden konkrétny (napríklad vybral som si Gom Player, pozri snímku obrazovky nižšie ?).

Hlavné okno programu IObit Software Updater

Samotný proces aktualizácie je štandardný:

  1. najskôr sa načítajú inštalačné súbory programov;
  2. potom sa vytvorí záložná kópia (záloha). Ak niečo nefunguje, môžete sa vrátiť k predchádzajúcej verzii;
  3. potom inštalácia. Upozorňujeme, že počas celého tohto procesu nemáte žiadne okná s otázkami - všetko je automatizované (čo je veľmi výhodné).

Príklad aktualizácie - žiadne ďalšie vyskakovacie okná, iba proces!

Mimochodom , ikona programu na pracovnej ploche je tiež veľmi orientačná: zobrazuje počet programov, ktoré je potrebné aktualizovať. Preto aj bez spustenia nástroja budete vždy vedieť, čo je tu pre aktualizácie ...

Ikona na pracovnej ploche vám vždy oznámi, koľko softvéru je potrebné aktualizovať!

IObit Software Updater má tiež zabudovaný katalóg programov . Ak ju chcete otvoriť, stačí kliknúť na „hviezdičku“ v ponuke vľavo. Všetko, čo potrebujete, máte po ruke: prehľadávače, multimédiá, komunikácia, bezpečnosť (antivírusy, brány firewall) atď.

Softvér na automatickú inštaláciu

Inštalácia programov je rovnaká ako aktualizácia: začiarknite políčka, ktoré potrebujete, a začnite proces. Obrazovka je uvedená nižšie.

Možnosti prehľadávača

*

? Ak sa niečo pokazilo ...

IObit Software Updater, ako už bolo spomenuté vyššie, má zabudovaný systém zálohovania. Keď niečo aktualizujete, vytvorí sa záloha.

Ak vám niečo nevyhovuje, jednoducho prejdite do ponuky „Obnoviť“ , potom vyberte požadovanú zálohu (so zameraním na dátum) a spustite postup obnovenia ...

Ak sa niečo pokazilo - obnovte

Vrátiť sa späť k predchádzajúcej verzii

*

To je na dnes všetko, veľa šťastia!

?

Prvýkrát zverejnené: 28.06.2019

Oprava: 1.11.2020