Online video editory: najlepšie služby na webe. Strih videa bez programov!

Dobrý deň všetkým!

Často musíte rýchlo opraviť video (trochu orezať alebo zmeniť formát), ale v počítači nie je žiadny editor videa ...

Na mnoho pomerne jednoduchých úloh je celkom možné použiť online video editory  , ktoré nie je potrebné inštalovať a šetria čas (pokiaľ vaše video nemá samozrejme desiatky gigabajtov a nemáte rýchly internet ?).

Takéto online služby na úpravu videa je navyše možné použiť v počítačoch, kde nemáte možnosť inštalovať klasické programy ...

Všeobecne je téma dosť praktická, hlavne teraz (keď je v každom mobile nainštalovaná kamera ?).

Vlastne, teraz je čas pustiť sa do práce od úvodu ...

*

? Pomoc!

1) Najlepšie editory videa (nejde o služby na webe, ale o programy) - zlatá voľba pre začiatočníkov.

2) Jednoduché príklady a návody na úpravy a spracovanie videa - pozri výber

*

Služby online strihu videa

C //clipchamp.com/ru/

Celkom výkonná služba na úpravu a spracovanie videa (vhodnejšia pre tých, ktorí chcú svoje video rýchlo optimalizovať a skomprimovať).

Môžete previesť súbor z jedného formátu do druhého (navyše web má prednastavenia, ktoré vám umožnia komprimovať vaše videá tak, aby ich bolo možné zobraziť na akomkoľvek modernom zariadení), orezať zubaté okraje, vystrihnúť časť videa , zmeniť jas atď. ?

Okrem toho môžete nahrávať online video z webovej kamery, potom ho upravovať a ukladať do počítača. Pohodlne!

Clipchamp - hlavné okno editora

Hlavné výhody:

 1. existujú základné editačné nástroje;
 2. pre populárne formáty existujú pohodlné predvoľby;
 3. prevod WMV na Mac;
 4. konverzia pre Chromebook;
 5. akékoľvek vstupné rozlíšenie a kvalita: 240p, 360p, 480p, 720p, 1080p a 4K;
 6. žiadne obmedzenia týkajúce sa veľkosti vstupného videa;
 7. dávkové spracovanie videa (to znamená niekoľko naraz);
 8. Podpora ruského jazyka;
 9. bezplatná verzia bez obmedzenia funkčnosti (mesačne však môžete spracovať iba 5 videí).

Služba je vo všeobecnosti dosť inteligentná, je príjemné s ňou pracovať, umožňuje vám rýchlo komprimovať a spracovať takmer akékoľvek video (bez akýchkoľvek problémov s kodekmi, ktoré sú vždy prítomné pri spracovaní videa na PC).

*

? //life2film.com

A táto služba je neobvyklá - automaticky vytvorí video s najlepším záznamom zo všetkých vami nahraných videí!

Napríklad máte 1 - 2 hodiny videozáznamu od matiné (alebo výročia) - nahráte toto video, vyberiete si hudbu (môžete si zvoliť svoju vlastnú, na webe si môžete zvoliť hotové video), upravíte jas obrazu, nastavte názov filmu a .. kliknite na vytvoriť. Všetci!

Za 10-20 minút bude vaše video automaticky pripravené - vyberú sa najlepšie snímky, urobia sa plynulé prechody, hudba sa prekrýva (konečná veľkosť videa bude iba niekoľko minút). Výsledok je všeobecne pôsobivý! ?

Automatické vytváranie filmu v #LIFEFILM

Výhody:

 1. video sa vytvára automaticky (hudba je navyše nastavená na rytmus, rámy vyzerajú veľmi dobre, akoby ich niekto špeciálne vystrihol);
 2. stránka má tréningové video v ruštine, kde je všetko zobrazené krok za krokom, kde a ako kliknúť (ak nastanú ťažkosti);
 3. takmer akékoľvek vstupné video je podporované;
 4. pohodlný algoritmus krok za krokom (na to môže prísť každý začínajúci používateľ počítača);
 5. úplne v ruštine.

*

? //sdelatvideo.ru/

Ruský jazyk a dosť multifunkčný editor (tu mimochodom automatizácia neexistuje, takže všetko musíte robiť s perami ?).

Umožňuje vám vytvárať a upravovať vaše videá, videá a vytvárať prezentácie. Nástroje sú pomerne rozmanité: môžete video orezať, zmeniť pozadie, použiť filtre, pridať vzhľad textových štítkov atď.

Tiež dodám, že web obsahuje články a materiály, ktoré vám pomôžu spracovať video. Všeobecne platí, že veľmi dobrá služba (medzi nedostatky - dostatok reklamy).

Video Editor.ru - Ako vytvoriť alebo vytvoriť video, video, videoklip, klip (ponuka editora)

*

? //fromfoto.com/

Táto služba je vhodná pre tých, ktorí chcú urobiť video vo forme prezentácie (to je zmena upravených fotografií alebo obrázkov s dobrou hudbou, vyzerá to vynikajúco!). Takéto video z fotografií je možné vyrobiť pre gratulácie, pre prezentáciu, dobre, len pre domácu zbierku.

Stránka má niekoľko šablón pre rôzne možnosti. Potrebujete iba niekoľko fotografií (od 5 do 36), hudbu (ak chcete niečo špeciálne) a 5-15 minút času.

Mnoho používateľov, mimochodom, hľadá editor videa - urobte niečo podobné ako v prezentácii, takže to určite vyskúšajte (aj keď tomuto slovu úplne nerozumiete ?)!

Prezentácia fotografií a videí s hudbou zadarmo na narodeniny

*

? //www.videotoolbox.com/

Veľmi jednoduchý a bezplatný online video editor. Umožňuje vám nahrávať video z webovej kamery, spracovávať ho (komprimovať do iného kodeku, orezať, zlúčiť atď.), Nahrať ho do ďalších populárnych videoslužieb.

Podporuje väčšinu zvukových a obrazových formátov: 3GP, AMV, ASF, AVI, FLV, MKV, MOV, M4V, MP4, MPEG, MPG, RM, VOB, WMV.

Existuje dostatok príležitostí na ovládanie zvukového toku, prácu s titulkami, vytváranie snímok obrazovky z videa, prekrytie vodoznakov, strih videa.

Poznámka: Ak chcete začať, nahrajte svoje videá, potom začiarknite políčka nad políčkami, ktoré potrebujete, a vyberte akciu (pozri snímku obrazovky nižšie).

Video Toolbox - pokročilý bezplatný online editor videa - prevádza, lepí a spracováva videá

Vlastnosti:

 1. žiadna podpora pre ruský jazyk;
 2. maximálna veľkosť videí by nemala presiahnuť 1,5 GB;
 3. existujú základné možnosti úprav: vystrihovanie, vkladanie, titulkovanie, vodoznak, vytváranie obalov atď .;
 4. podporuje všetky populárne formáty;
 5. na prácu so službou je potrebná registrácia (nie je to kritické, ale trvá to nejaký čas ?).

Celkovo dobrý bezplatný pomocník pre rýchle spracovanie malých videí.

Službu môžete navyše použiť ako malé úložisko pre vaše videá, ku ktorému je ľahký prístup z ľubovoľného počítača, a navyše ho okamžite previesť do požadovaného formátu (ak zrazu máte otázky týkajúce sa prehrávania).

*

? //animoto.com

Nie zlá služba na vytváranie videoprezentácií (t. J. Relatívne krátke videá z fotografií). Ak chcete začať pracovať, musíte sa zaregistrovať, potom zvoliť šablónu (na webe ich je veľa), potom zvoliť hudbu, pozadie, nahrať fotografiu - a zvyšok zhromaždí služba za vás!

Animoto spomienky

Služba automaticky analyzuje všetko pridané, vyberie plynulú animáciu na zmenu jednej fotografie na druhú, robí hudbu v rytme atď. Všeobecne je to dobrá služba pre tých, ktorí chcú maximálnu automatizovanú prácu ...

*

//www.kizoa.ru

Veľmi skvelá služba na vytváranie a úpravu videí a prezentácií (z väčšej časti). Svoje fotografie a videá môžete transformovať na nepoznanie, pridať zaujímavé efekty a potom ich zdieľať so svojimi blízkymi na sociálnych sieťach. siete, napáliť na DVD alebo jednoducho poslať e-mailom.

Kizoa (hlavné okno editora) - vytvorte nádhernú prezentáciu svadobných fotografií

Vlastnosti:

 1. vytváranie koláží pomocou vašich fotografií;
 2. jednoduché a rýchle retušovanie fotografií: veľa rámčekov, filtrov, nastavenia jasu a kontrastu. Akákoľvek fotografia môže byť orezaná, vylepšená, zbytočne odstránená;
 3. služba bezpečne ukladá vaše videá a fotografie do cloudu (možno ich použiť ako úložisko online);
 4. podpora a práca s 4K videom (služba umožňuje vytvárať filmy s ultravysokým rozlíšením 2160p);
 5. cloudové úložisko súborov RAW (bez ohľadu na ich typ * .cr2; *. Crw; *. Arw; *. Dng; *. Mrw; *. Nef; *. pef).

*

//www.wevideo.com

Celkom dobrá služba na spracovanie a úpravu videa online. Plný prístup však vyžaduje platbu ...

V bezplatnej verzii však môžete urobiť aj veľa: orezať okraje videa, prekryť niekoľko na seba, pridať alebo odstrániť zvuk, pridať názvy, text a ďalšie.

Mimochodom, tento editor vyzerá ako skutočný program: pridané zobrazenia sú zobrazené v hornej časti, vpravo môžete vidieť všetky použité efekty a v spodnej časti stôp: video, audio (môžete vytvoriť neobmedzený počet stopy).

WeVideo - spracovanie videa

Nevýhody: neexistuje ruský jazyk, pre plný prístup - je potrebné zaplatiť.

*

//vimperor.ru/

Ponuka ruských jazykov na vytvorenie vlastného online videa krok za krokom. Je vykonaný celkom dobre a multifunkčne (aj keď stránka vyzerá celkom jednoducho).

Na vytváranie svojich videí môžete použiť: fotografie (napríklad z mobilu alebo fotoaparátu), hudbu, video (z akýchkoľvek videokamier, inteligentných telefónov atď.).

Vimperor.ru - váš online video editor

K svojmu videu môžete pridať farebný komentár, nakresliť obrázok. Hotové video je možné automaticky nahrať do sociálnych sietí. sietí. Všeobecne sa všetko robí celkom pohodlne.

Medzi nedostatky: dostatok reklamy, za ktorou občas nie sú viditeľné žiadne nástroje. Spočiatku je ťažké pochopiť neobvyklé rozloženie panela s nástrojmi.

*

? Namiesto životopisu

Výsledkom je taký skromný zoznam ?.

Samozrejme, musíme pripustiť, že aj keď online editori majú určité nevýhody: načítanie videa sa trvá dlho (najmä pri práci s veľkými videami), nie všetky služby podporujú vysokokvalitné video v rozlíšení 1080p a 4k, ale nemajú všetky nástroje ktoré sme chceli vidieť.

Ale napriek tomu je v niektorých prípadoch ich pomoc neoceniteľná! A s rozvojom internetu a zvýšením výkonu počítača si myslím, že čoskoro (o 10 rokov ?!) môžu byť klasické programy zbytočné ...

Pre doplnky k téme - samostatný milosrdenstvo (takéto služby sú vítané v komentároch, s plusmi / mínusmi).

*

To je zatiaľ všetko ...

Veľa štastia!

?

Prvé zverejnenie: 14.01.2018

Oprava: 14.10.2020