Môj telefón sa nebude nabíjať, čo mám robiť?

Dobrý čas!

Stáva sa to: pozriete sa na obrazovku smartphonu a uvidíte, že 50% nabitia zostáva (podľa mojich myšlienok: ok, účtujem to neskôr). A teraz budete volať a smartphone upozorní, že zostáva 5%, a musíte urgentne pripojiť nabíjačku.

Zapojíte ho, ale ... nič sa nedeje, telefón sa nenabíja. Zákon podlosti spočíva v tom, že práve v tomto okamihu musíte uskutočniť dôležitý hovor (a viac ako jeden) ...

Myslím tým iba to, že ak vopred venujete pozornosť rôznym „znameniam“ v našom živote, môžete zabrániť mnohým problémom (vrátane problémov s telefónom).

Všeobecne v tomto článku chcem zvážiť niekoľko najpopulárnejších dôvodov, prečo môžete čeliť takémuto nešťastiu. V každom prípade by bolo dobré predtým, ako odnesiete telefón do služby, vykonať vlastnú mini-diagnostiku (v niektorých prípadoch môžete ušetriť určitú sumu dolárov)  ...

Pomôcť!

Tiež odporúčam chrániť váš smartphone jedným z antivírusov. Najlepšie produkty tohto roku sú uvedené v nasledujúcom článku: //ocomp.info/antivirus-dlya-android18.html

*

Prečo sa telefón nemusí nabíjať ...

Dôvod č. 1: Konektor micro USB sa časom uvoľnil

Možno je to jedna z najpopulárnejších príčin tohto problému! Faktom je, že konektor micro USB na telefóne je vystavený vážnemu stresu: niečo sa k nemu pravidelne pripája / odpája. O šesť mesiacov alebo rok, aj keď je telefón používaný dostatočne opatrne, môže tento konektor začať hrať (t. J. Neposkytovať tesný kontakt).

Venujte pozornosť konektoru micro USB na telefóne

Pokúste sa opatrne odpojiť kábel z micro USB a znova ho zapojiť: ak sa na chvíľu objaví nabíjanie a potom znova zmizne, je vysoko pravdepodobné, že je potrebné konektor vymeniť.

Doplnenie! Do konektora sa tiež často dostane prach, zrnká piesku a rôzne nečistoty. Pokúste sa vyfúknuť konektor stlačeným vzduchom (môžete napríklad použiť špeciálne plechovky so stlačeným vzduchom) a jemne ho vykefujte mäkkou zubnou kefkou (navlhčenou v alkohole). Vykonajte činnosť s vypnutým prístrojom!

Mnoho ľudí sa zo situácie dostalo dosť zaujímavým spôsobom: pripojili nabíjačku a do zásuvky vložili knihu alebo notebook.

Na nabíjacej zástrčke je notebook

Ale všetko sú to dočasné opatrenia, navyše časom začne konektor hrať ešte viac (alebo sa dokonca stane nepoužiteľným (a v najnevhodnejšom okamihu)).

Preto je veľmi žiaduce ho vymeniť. Ak nie sú skúsenosti s nezávislým spájkovaním, je lepšie obrátiť sa na službu.

Dôvod č. 2: porušenie integrity kábla / nabíjačky

Tiež z častých ponožiek a zauzlení kábel často zlyhá (a samotná nabíjačka). Je veľmi vhodné ich skontrolovať ešte raz, napríklad pripojením k inému telefónu.

Upozorňujeme, že kábel môže zvonka vyzerať neporušený, ale vnútri môžu byť zlomené medené žily. Veľa začínajúcich používateľov je tým zvedených.

Prasknutý kábel USB

Mimochodom, ako doplnok je možné namiesto nabíjačky pripojiť telefón k USB portu počítača / notebooku a zistiť, či sa bude nabíjať.

Dôvod č. 3: opotrebovanie batérie (opuch)

Venujte pozornosť aj batérii telefónu. Ak zariadenie používate viac ako rok, môže sa stať, že sa batéria jednoducho vybila (stačí odhadnúť čas nabíjania / vybíjania).

Ak je telefón zložiteľný: pozrite sa na vzhľad batérie. Nie je nezvyčajné, že batérie spozorujú mierne vydutie (vydutie, pozri príklad nižšie). A to nie je dobré ...

Nafúknutá batéria (všimnite si diapozitív ...)

Dôležité!

Ak je batéria opuchnutá, začne sa zahrievať atď. - veľmi ju odporúčam vymeniť. Nezabudnite na bezpečnostné opatrenia (nezohrievajte ho, neprepichujte ho, neklepajte a pod.), Pretože batéria v telefóne je dosť nebezpečná vec, ak porušíte prevádzkovú techniku ​​(a neprijmete včasné opatrenia, keď sa objavia prvé príznaky).

Dôvod č. 4: Lepené kontakty (ak je zariadenie nové)

Ak ste si kúpili nový telefón, vybalili ho, zapli ... a nič sa nestalo, potom venujte pozornosť kontaktom batérie. Z bezpečnostných dôvodov sú počas prepravy často zalepené sotva viditeľným kúskom pásky (alebo ako sa to nazýva správne?) . Pozri príklad nižšie na fotografii.

Kontakty batérie utesnené

Dôvod č. 5: porušenie teplotného režimu

Väčšina telefónov je navrhnutá na prevádzku pri teplotách od + 1 ° C do + 35 ° C (+ 45 ° C). Závisí to hlavne od typu batérie nainštalovanej v zariadení.

Takže napríklad pri používaní telefónu v chladnom zimnom období (keď je vonku -20 ° C) sa zariadenie často vybije bez mihnutia oka. Mnoho ľudí sa snaží nabíjať aj v miestnostiach s podobnou nízkou teplotou (čo nie je dobré).

To všetko môže viesť k poruche zariadenia. Mimochodom, článok o nízkych teplotách som už mal na svojom blogu, odporúčam ...

Pomôcť!

V chlade sa telefón rýchlo vybíja. Čo robiť, ako predĺžiť jeho prevádzkovú dobu v chlade - //ocomp.info/smartfonyi-byistro-razryazhayutsya-na-holode.html

Dôvod č. 6: veľké zaťaženie zariadenia

Mnoho používateľov pri nabíjaní mobilného zariadenia pokračuje v jeho aktívnej aktivite: hry, Wi-Fi, video atď. V dôsledku toho sa batéria nemusí ľahko nabíjať. všetka energia ide na pokrytie súčasných úloh.

Riešenie je jednoduché: počas nabíjania nechajte telefón na pokoji. Moderné telefóny sa navyše nabíjajú dostatočne rýchlo.

Hry počas nabíjania

Poradenstvo!

Mimochodom, pripojením telefónu k „natívnej“ nabíjačke sa bude nabíjať rýchlejšie ako z USB portu počítača.

Dôvod č. 7: zlyhanie softvéru

V niektorých prípadoch, ak softvér nefunguje správne, môže telefón prestať reagovať na pripojenie nabíjačky (niektoré zariadenia majú špeciálnu ochranu batérie).

Nech už je to akokoľvek, ak nepomohlo všetko vyššie uvedené, skúste najskôr reštartovať zariadenie (a ak to nepomôže, obnovte nastavenia telefónu / tzv. Hard Reset).

Reštartovanie telefónu: stačí podržať vypínač 3 - 5 sekúnd. Potom v ponuke vyberte možnosť „Reštartovať“ alebo „Reštartovať“ (pozri príklady nižšie).

Reštartovať (anglické menu v smartfóne)

Reštartuje sa váš smartphone

Pokiaľ ide o reset: táto téma je dosť rozsiahla. Odporúčam prečítať si najskôr článok, na ktorý je uvedený odkaz nižšie. (Dôležité! Pri resetovaní budú z telefónu odstránené všetky dáta, vopred si ich zálohujte)

Pomôcť!

Ako resetovať nastavenia systému Android na pôvodné nastavenia [Hard Reset] (tj odstrániť všetky dáta z telefónu, tabletu) - //ocomp.info/kak-sbrosit-nastroyki-android.html

*

Doplnky sú vítané ...

Všetko najlepšie!