Yandex Money - spôsob použitia: doplnenie, prevod do inej peňaženky, výber na kartu alebo bankový účet

Dobrý deň!

Stretli ste sa niekedy s tým, že prevod z karty na kartu (alebo klasický „medzibankový“) trvá 5 pracovných dní? A to je v XXI storočí! Ak potrebujete s niekým rýchlo vybaviť účty, nie je to dobré!

Pre rýchle vyrovnanie v sieti v našej krajine je veľmi výhodné použiť Yandex Money (alebo len Poison ). Najmä potom, čo bolo možné objednať si „skutočnú“ plastovú kartu a použiť ju ako bankovú kartu (pár slov k tomu nižšie).

V skutočnosti v tomto článku chcem načrtnúť malý prehľad Yandex Money so všetkými najčastejšími a najbežnejšími úlohami, s ktorými sa stretáva každý začínajúci používateľ (mimochodom, ako som si všimol, mnoho ľudí sa s používaním pohodlného platobného systému neponáhľa) z dôvodu nepochopenia týchto bodov).

Takže ...

*

Ako používať I ndex Money

Oficiálna webová stránka: //money.yandex.ru

Hlavné výhody (a prečo sú vôbec potrebné)

Ak sa pozriete všeobecne, napriek tomu, že sa naše internetové banky rozvíjajú celkom dobre, ich funkcie zjavne nestačia na online vyrovnania. Napríklad veľa bánk „šikanuje“ poplatky za prevody, platby na niektorých kartách neprechádzajú, prevody trvajú dlho a ďalšie problémy.

Preto podľa môjho názoru pre rýchle internetové osídlenia u nás nebude ani nadbytočné mať peňaženku YAD (ktorá tieto nedostatky nemá)!

Ďalej uvádzame hlavné výhody:

 1. pomerne rozšírený (väčšina online obchodov v sieti akceptuje peniaze Yandex);
 2. možnosť objednať si plastovú kartu a prepojiť ju s peňaženkou (vďaka tomu s ňou môžete platiť v akýchkoľvek obchodoch, napríklad v bežnej banke). Mimochodom, ich kartu je možné použiť pre Android Pay a platiť za ňu z telefónu;
 3. finančné prostriedky z peňaženky do peňaženky sa prevádzajú takmer okamžite a s pomerne demokratickou províziou vo výške 0 ÷ 0,5% (na rozdiel od rovnakého bankového prevodu, ktorý môže trvať 3 ÷ 5 dní);
 4. schopnosť prevádzať finančné prostriedky aj prostredníctvom e-mailovej adresy (a dokonca aj niekomu, kto nie je zaregistrovaný v systéme!);
 5. prítomnosť akýchkoľvek záruk od bezohľadných predajcov: ak ste zaplatili za nákup, ale tovar vám nebol odoslaný, podpora spoločnosti Yandex Money vám to pomôže zistiť (vrátenie platby je možné do 90 dní);

  Takéto niečo sa objaví pri platbe za objednávku pomocou peňazí Yandex

 6. schopnosť platiť služby, telefónne účty, vládne služby, rôzne pokuty atď. (vrátane čiarových kódov nainštalovaním ich špeciálnych aplikácií do telefónu);
 7. schopnosť zbierať peniaze na rôzne účely (vytvorením špeciálneho formulára pomocou niekoľkých kliknutí a ich zverejnením na stránkach na internete);
 8. pravidelné propagačné akcie: často sa konajú rôzne súťaže, udeľujú sa body (cashback), provízie sa znižujú.

  Ušetrených 435 rubľov

Registrácia, prepojenie bankovej karty

Na registráciu v YAD budete potrebovať:

 1. pracovná e-mailová adresa (budú sa na ňu dostávať rôzne upozornenia, niektoré konfiguračné operácie budú musieť byť potvrdené poštou. Navyše, keďže poznáte svoj e-mail, môžete pomocou neho uskutočniť prenos). Ako vytvárať poštu;
 2. mobilný telefón (je dôležité, aby ste telefónne číslo zaregistrovali - pretože na neho budú odosielané SMS na potvrdenie prenosu);
 3. údaje z pasu (všeobecne, teraz je to všade ...).

Ak toto všetko existuje, prejdite na oficiálnu webovú stránku (odkaz je uvedený nižšie) a spustite postup registrácie (pomocou veľkého tlačidla „Vytvoriť peňaženku“).

Web Yandex Money - //money.yandex.ru

Vytvorte peňaženku

Potom sa zobrazí malý registračný formulár: na prijatie oznámenia musíte zadať heslo, telefónne číslo a poštu (registrácia sa výrazne zrýchli, ak máte poštu na Yandex).

Registračný formulár

Po registrácii a autorizácii v službe: v pravej hornej časti okna uvidíte svoj zostatok: kliknutím na neho otvoríte číslo svojej peňaženky a jej stav .

Moja peňaženka je jed

Mimochodom, v YAD existujú (dnes) 3 varianty peňaženiek: anonymná, osobná a identifikovaná. Ihneď po registrácii budete mať anonymný status a dosť výrazné obmedzenia.

Ak chcete získať osobný stav, stačí vyplniť svoj profil - zadajte svoje údaje o pase a DIČ (ako nájdete číslo Pasu podľa údajov z pasu).

Stavy peňaženky

Poznámka! Ak využívate služby Sberbank, potom má YAD zjednodušený postup na získanie identifikovanej peňaženky. Stačí súhlasiť s tým, aby údaje prijaté YD od Sberbank (potvrdenie prostredníctvom SMS).

Ak sa údaje zo Sberbank 100% zhodujú s údajmi, ktoré ste uviedli pri registrácii v YD, dôjde k identifikácii!

Ako si doplniť peňaženku: spôsoby

Metóda 1: kartou / hotovosťou

Najjednoduchším, najbezpečnejším a najrýchlejším spôsobom je použiť tlačidlo „Vložiť“, ktoré sa nachádza vedľa sumy vašej peňaženky.

Upozorňujeme, že peňaženku môžete doplniť rôznymi spôsobmi: z bankovej karty (štandardný formulár, pozri obrazovku nižšie), hotovosti (v obchodoch Euroset, Sberbank, Svyaznoy atď.), Z mobilného telefónu (vysoká provízia!), A to prostredníctvom Sberbank Online.

Mimochodom, svoju bankovú kartu môžete prepojiť s peňaženkou, aby ste nemuseli zakaždým zadávať jej podrobnosti.

Z bankovej karty

Najvýnosnejšia metóda doplňovania je prostredníctvom online systému Sberbank: provízia 0% (t. J. Nie).

Od Sberbank 0%!

Metóda 2: Poskytnutie čísla vašej peňaženky „priaznivcom“

Ak vám niekto dlhuje peniaze (alebo vás chce potešiť), môžete mu jednoducho poslať číslo svojej peňaženky (alebo vizitku, pozri snímku obrazovky nižšie).

Prepojte, aby na vás mohol niekto prevádzať finančné prostriedky

Metóda 3: vytvorením formulára a jeho zverejnením napríklad v sociálnej sieti. sietí

Ak zháňate finančné prostriedky na charitu (napríklad na pomoc niekomu pri liečbe), potom je vhodné v Poison vytvoriť špeciality. formuláre (časť „Ako zbierať peniaze“).

Ako zbierať peniaze

Tento formulár je možné ľahko umiestniť na rôzne weby a používatelia vám budú môcť prevádzať finančné prostriedky z bankových kariet, telefónu alebo Yandex Money. Táto vec je oveľa pohodlnejšia ako iba prevod pomocou čísla bankovej karty ...

Vzor formulára na zbierku

Metóda 4: použitie výmenníkov

Monitorovanie výmenníkov: //www.bestchange.ru/sberbank-to-yandex-money.html

Upozornenie: vyberajte iba spoľahlivé výmenníky so stovkami pozitívnych recenzií.

Je veľmi výhodné doplniť peňaženku v YD pomocou rôznych výmenníkov (často môžu dávať 1 až 1,5% navrch! V tom samozrejme existuje riziko, ale ak využívate iba rokmi overené služby, riziko je minimálny). Na sledovanie cien je vhodné využiť službu Bestchange (tam sú uvedené aj recenzie o službách).

Bestchange - výber výmenníka (pre jadrové zbrane)

Ako prevádzať prostriedky do inej peňaženky (vrátane provízie 0%)

Všetko je tu celkom jednoduché .

Najskôr musíte otvoriť kartu „Prevod peňazí“ , zadať telefónne číslo alebo číslo peňaženky alebo e-mail osoby, ktorej chcete previesť prostriedky. Potom označte sumu a potvrďte prevod SMS kódom. Pozri snímku obrazovky nižšie.

Formulár na preklad

Mimochodom, poplatok za prevod je 0,5%. Existuje však spôsob, ako prevádzať finančné prostriedky bez provízie! Aby ste to dosiahli, musíte si do smartfónu nainštalovať aplikáciu Yandex Money a previesť z nej finančné prostriedky. Pozri príklad nižšie.

Odkaz na aplikáciu YAD (Google Play): //play.google.com/store/apps/details?id=ru.yandex.money&hl=ru

Prevod finančných prostriedkov prostredníctvom aplikácie v smartfóne

Mimochodom, aplikácia v smartfóne umožňuje platiť rôzne účtenky, dane a pod. „Dobré“ podľa čiarového kódu, čo je veľmi pohodlné. Zvyšok funkčnosti je totožný s klasickým webovým rozhraním.

Chcem vás upozorniť! Na rozdiel od bankových prevodov prebiehajú prevody v službe Yandex Money takmer okamžite (v celom Rusku). Navyše s minimálnou províziou!

Vyberte prostriedky na bankový účet alebo kartu

Metóda 1: použitie jedovej karty

Jedným z najpohodlnejších spôsobov výberu prostriedkov z účtu YAD je použitie plastovej karty (môžete si objednať iba za 200 rubľov, karta sa vydáva na 3 roky). Môžete ju použiť v ktoromkoľvek bankomate ktorejkoľvek banky (t.j. ide o klasickú kartu MasterCard, môžete ju použiť namiesto bankovej karty).

Jedová karta / Ako príklad

V súčasnosti môžete vybrať 10 000 rubľov. mesačne bez provízií (v ktoromkoľvek bankomate ruskej banky).

Metóda 2: prostredníctvom formulára na webovej stránke YAD

Ďalším pomerne rýchlym a najzrejmejším spôsobom výberu finančných prostriedkov je použitie tlačidla „Vybrať“. Môžete si zvoliť možnosť výberu finančných prostriedkov na bankovú kartu (alebo účet) alebo do iného platobného systému (Qiwi, WebMoney atď.).

Upozorňujeme, že lehota na výber závisí od práce vašej banky: t.j. prostriedky môžu „spadnúť“ na kartu za 3 minúty alebo za 3-4 dni!

V tomto prípade bude provízia 3% + 45 rubľov. Podporované karty Visa, MasterCard, MIR (pričom druhá z nich čelila niekoľkokrát nemožnosti výberu).

Odstráňte jed

Metóda 3: prostredníctvom výmenníkov

Prostriedky môžete vyberať aj pomocou rôznych výmenníkov. V závislosti od toho, kde vyberáte finančné prostriedky, môže byť kurz veľmi ziskový aj mimoriadne nerentabilný. Výmenníky navyše menia kurz takmer každý deň a neustále „skáče“ ...

Monitorovanie výmenníkov: //www.bestchange.ru

Výmena jedu za Sberbank

Platba v obchodoch a online obchodoch

Pokiaľ ide o bežné obchody, objednaním karty YAD v nich môžete platiť ako bežnou bankovou kartou (stačí ju predložiť terminálu a zadať PIN kód).

Platba za nákupy kartou YAD (fotka od vývojárov YAD)

Pokiaľ ide o nákupy na internete: tu môžete použiť buď kartu, alebo samotný účet (prevodom z nej). Spravidla vo väčšine internetových obchodov stačí zmeniť spôsob platby a zvoliť „Yandex Money“ (potom sa otvorí štandardný formulár, v ktorom budete musieť potvrdiť platbu ...).

Príklad platby v internetovom obchode

Mimochodom, pohodlné je aj platiť na internete pomocou virtuálnej karty (takáto „virtuálna“ pomáha, keď nechcete „svietiť“ svojou skutočnou kartou, ak si napríklad kúpite produkt v nejakom neznámom obchode. ).

Ak chcete vytvoriť virtuálnu kartu, stačí vstúpiť do sekcie „Peňažné karty Yandex“ a vybrať ju z rôznych ponúk. Pozri snímku obrazovky nižšie.

Objednávka virtuálnej karty YAD

Rád by som poznamenal, že virtuálna karta je veľmi „oklieštená“ verzia plastovej karty, ktorá umožňuje vykonávať iba malý počet operácií ...

*

To je zatiaľ všetko ...

Šťastnú prácu!