Ako kopírovať disk CD / DVD do počítača (vytvoriť záložnú kópiu: preniesť staré disky na externý pevný disk)

Otázka používateľa

Ahoj.

Za posledných 20 rokov som vo svojej zbierke nazbieral veľa rôznych CD / DVD. Chcem ich preniesť na externú jednotku (už som si ju kúpil za 5 TB, myslím, že sa na ňu zmestí asi 1000, ak jedno DVD = 4,5 GB).

Povedzte mi, ako to všetko urobiť lepšie: aby to nebolo časom také drahé a aby sa do toho zmestilo všetko ...

Ahoj.

Na jednej strane je otázka už trochu zastaraná (o 5-7 ? rokov), na druhej strane za posledný rok som nedostal prvú variáciu takejto žiadosti ... (zrejme na seba -izolácia, niektorí sa rozhodli dať do poriadku police).

Všeobecne môžete dáta z optických diskov kopírovať „rôznymi spôsobmi“ - nižšie je niekoľko variácií. V závislosti od disku pred vami - vyberte ten, ktorý potrebujete! ?

? Pomoc!

Ako otvoriť disketovú jednotku v počítači / notebooku. Čo robiť, ak systém Windows nevidí vašu jednotku CD / DVD.

*

Spôsoby kopírovania starých diskov CD / DVD

Dôležitá poznámka

Predtým, ako začnete tvrdo pracovať na svojej zbierke diskov CD / DVD, dovoľte mi povedať jednu vec (ktorá vám môže ušetriť čas!).

Pravda je, že veľa filmov , hudby , hier a iného zábavného obsahu (s DVD) je pravdepodobne už na internete! To znamená, že s najväčšou pravdepodobnosťou nemusíte tráviť čas kopírovaním a prevádzaním „všetkého a všetkého“, ale je jednoduchšie prejsť na online zdroje a vyhľadať tento obsah (ak ho potrebujete).

Napríklad:

  1. hudbu nájdete v službách ? „Sber Sound“ a „Yandex Music“ (toto je oficiálne!);
  2. je dostatok videa a kina ? na weboch poskytujúcich video hosting a ? online kinách (veľa zdrojov obsahuje reklamu - 1 - 2 ruble za mesiac alebo dva predplatné!);
  3. hry teraz nájdete na ? Steam, Microsoft Store, Battle.Net a ďalších zdrojoch (navyše sú mnohé zadarmo alebo „rozdané“ za symbolické peniaze).

Megogo - stránka s premiérami

*

S najväčšou pravdepodobnosťou teda nebude treba preniesť všetkých (napríklad) 1 000 diskov zo starých DVD na HDD, ale iba niekoľko desiatok ... Súhlasíte, je to oveľa jednoduchšie a rýchlejšie! ?

*

? Možnosť 1: pre bežné súbory (dokumenty)

Ak máte na disku CD / DVD uložené bežné dokumenty, súbory (dokonca aj rovnakú hudbu v MP3, video v MP4) atď. atď. - potom je najjednoduchšou možnosťou „Upraviť / Kopírovať“ a „Upraviť / Prilepiť“  (tj. najznámejšie kopírovanie v programe Explorer).

Kopírujte súbory z optického disku

Mimochodom , s mnohými starými diskami CD / DVD môže nastať nepríjemná situácia: niektoré z nich sa môžu prestať čítať (kvôli nahromadeným škrabancom, prachu, starnutiu atď.). Odporúčam prečítať si jednu z mojich poznámok (odkaz nižšie).

? Pomoc!

Jednotka CD / DVD nebude čítať ani vidieť disky, čo môžem robiť?

*

? Možnosť 2: univerzálna (vrátane pre hry)

Niektoré disky (najmä hry) nie je možné jednoducho skopírovať pomocou programu Explorer. Potom sa hra nespustí (ak hovoríme o diskoch s videom, môžete prísť o obal, ponuku, poradie prehrávania atď.).

V týchto prípadoch je jednou z najjednoduchších a najspoľahlivejších možností kopírovanie disku na súborový obraz (t. J. Na virtuálny disk, ktorý bude zrkadlovou kópiou súčasného). Takéto obrázky sa otvárajú pomocou virtuálnych diskov .

Je možné, že vyššie uvedené je pre začiatočníkov trochu ťažké pochopiť - ale to všetko dohromady robí rovnaký program, napríklad Daemon Tools, Alcohol 120% atď. (Je ľahké na to prísť!) ?

? Pomoc!

Ako vytvoriť obrazový súbor z CD / DVD. Ako ho neskôr otvoriť a prečítať si na ňom informácie.

Vytvorte program obrazu disku / Daemon Tools

*

? Možnosť 3: pre hudobné disky (audio CD / DVD)

Existuje niekoľko spôsobov, ako sa sem vydať. Nižšie o nich stručne zvážim ...

*

1) Do obrazového súboru  (príklad vyššie) - táto možnosť je vhodná pre akýkoľvek disk s hudbou.

Jediná nepríjemnosť: ak chcete počúvať hudbu z virtuálneho disku, musíte ho najskôr otvoriť pomocou špeciálov. softvér. Prehrávače zvuku nemôžu priamo otvárať obrazové súbory ...

*

2) Ak je to disk MP3  , môžete jednoducho vyhľadať samotné súbory na disku CD (napríklad „song-1.mp3“, „song-2.mp3“ ) a skopírovať ich na pevný disk vášho počítača ( do priečinka, ktorý potrebujete). Takéto súbory by sa mali dať ľahko otvoriť v ktoromkoľvek prehrávači ?.

*

3) Ak sa jedná o zvukový disk (CD / DVD / Blu-Ray atď.)  , Je najlepšie „prejsť sa“ po ňom pomocou špeciálov. programy (audio grabber). Bude schopný kopírovať všetky melódie z disku do súborov MP3 (s takýmito súbormi je jednoduchšie pracovať ako s obrázkami; navyše majú oveľa menšiu váhu).

Napríklad v tejto súvislosti môžete odporučiť bezplatný program ? VSDC Audio CD Grabber (ľahko prenesie všetky zvukové disky na váš HDD v požadovanom formáte).

VSDC Audio CD Grabber - snímka obrazovky okna programu

*

? Možnosť 4: pre filmové disky (DVD Video)

1) Prostredníctvom obrázka súboru - rovnako ako v prípade hudby funguje táto metóda pre disky s videom (navyše pre všetky *)!

*

2) Ak sú súbory MP4, AVI, MKV jednoducho zaznamenané na disk, potom ich stačí skopírovať na pevný disk počítača a otvoriť pomocou videoprehrávača.

*

3) Používanie video grabberov alebo ? prevádzačov.

Táto metóda je vhodná pre DVD Video: na ktorom sú filmy uložené v niekoľkých súboroch VOB, a nie je také ľahké ich skopírovať na HDD (a veľkosť súboru je často veľká a nie vždy je možné / pohodlné ich otvoriť) neskôr).

V tejto súvislosti mi v pravý čas pomohol prevodník z Movavi. Je dobré v tom, že automaticky vyhľadá všetky videá na disku, rýchlo ich prevedie, pričom dokáže skombinovať niekoľko videí do jedného, ​​plus má pripravené predvoľby nastavení pre TV, set-top boxy, počítače atď.

Ako s ním pracovať a ako som prekonal svoju zbierku diskov - ? pozri tento článok.

Zoznam nájdených súborov na disku / Movavi Converter

*

Doplnky k tejto téme sú vítané!

Veľa štastia!

?