Ako naformátovať pamäťovú kartu: 3 najlepšie programy na úplné vyčistenie karty SD

Otázka používateľa

Ahoj.

Povedzte mi, ako môžete naformátovať pamäťovú kartu, ak to telefón odmietne urobiť. Systém Windows pri pokuse o formátovanie iba zamrzne a nič sa nestane. Karta v telefóne funguje, zdá sa, že je všetko v poriadku ...

Michal.

Dobrý deň.

V tomto článku sa budem zaoberať niekoľkými možnosťami formátovania pamäťových kariet. Myslím si, že autor otázky aj ostatní používatelia nájdu pre seba jeden zo spôsobov, ktorý bude pre nich fungovať ...

Tiež si všimnem, že formátovanie môže byť potrebné v prípadoch, keď: chcete úplne vymazať všetky informácie z pamäťovej karty (napríklad ste sa rozhodli predať smartphone), chystáte sa zmeniť súborový systém, kúpili ste si veľký USB flash jednotka a telefón ju nevidí (na počítači PC môžete formátovať jednotku USB flash na menšiu) zväzok).

A tak poďme na vec ...

*

Spôsoby formátovania pamäťovej karty

Možnosť 1: v samotnom zariadení (telefón, fotoaparát atď.)

Podľa môjho názoru všetky zariadenia (aspoň tie, ktoré som stretol), ktoré používajú pamäťové karty, si ich môžu naformátovať sami. Android smartphony a fotoaparáty s kamkordérmi nie sú výnimkou.

Ďalej ukážem, ako sa to deje v telefóne s Androidom:

 1. Choď do nastavení";
 2. vyberte sekciu „Pamäť“;
 3. potom musíte otvoriť podsekciu "Formátovanie pamäťovej karty";
 4. táto operácia vymaže všetky informácie z vašej SD karty.

Naformátujte pamäťovú kartu // Android

Napriek jednoduchosti metódy má určité nevýhody:

 1. pri formátovaní nemôžete zvoliť súborový systém (štandardne sa pamäťová karta formátuje na FAT32);
 2. jednotku nemôžete pomenovať, zadajte veľkosť klastra ;
 3. pri formátovaní telefón často dáva rôzne chyby a proces sa nedokončí úspešne. Pri novom pokuse o vykonanie operácie môže zariadenie hlásiť, že jednotku už „nevidí“. Všeobecne je to stále trápenie ...

Poznámka! O rozdieloch medzi súborovými systémami FAT, FAT32 a NTFS sa môžete dozvedieť z tohto článku (pozri prvú časť) - //ocomp.info/kak-otformatirovat-fleshku.html

*

Možnosť 2: použitie systému Windows

Ak je telefón / fotoaparát (alebo iné zariadenie) „buggy“ a nedokáže správne rozpoznať a naformátovať kartu, jednoducho ju vyberte zo zariadenia a pripojte ju priamo k notebooku / PC.

Akýkoľvek moderný prenosný počítač má čítačku kariet, ktorá sa zvyčajne nachádza na bočnom paneli zariadenia.

Pripojenie karty k notebooku

Ak na notebooku / počítači nemáte čítačku kariet, ktorá číta pamäťové karty SD, je možné ju zakúpiť v ktoromkoľvek obchode s počítačmi.

Univerzálny adaptér - môže byť použitý ako USB flash disk pre telefón a PC

Poviem viac, teraz sa dajú takéto adaptéry objednať v čínskych online obchodoch za obyčajné „haliere“ (a to aj v prípade, že používate cashback ...).

Poznámka: najlepšie čínske online obchody (kde je najlacnejšie zariadenie) - //ocomp.info/kitayskie-internet-magazinyi.html

Po pripojení pamäťovej karty k notebooku (PC) choďte na „Tento počítač“ (stlačte kombináciu Win + E a v ľavom menu vyberte požadovanú) a kliknite pravým tlačidlom myši na pamäťovú kartu. V rozbaľovacej ponuke vyberte možnosť „Formátovať ...“, pozrite si snímku obrazovky nižšie.

Tento počítač - Formátovať disk

Potom sa zobrazí štandardné okno, v ktorom musíte určiť systém súborov, štítok zväzku, zvoliť metódu formátovania a kliknúť na tlačidlo "Štart".

Výber súborového systému

Ak nevidíte pamäťovú kartu v priečinku Tento počítač (alebo ak nie je možné operáciu dokončiť, napríklad formátovanie zamrzlo), prejdite na položku Správa diskov .

Ak chcete otvoriť Správu diskov v systéme Windows, musíte:

 1. súčasne podržte tlačidlá Win + R ;
 2. zadajte príkaz  diskmgmt.msc a kliknite na OK.

Ďalej by ste mali vidieť všetky jednotky pripojené k systému (aj tie, ktoré nie sú naformátované a s ktorými nemôžete pracovať v programe Explorer).

Formátovanie jednotky: vyberte ju zo zoznamu, kliknite na ňu pravým tlačidlom myši a v kontextovej ponuke zadajte túto operáciu (pozri príklad nižšie). Ďalej uvidíte štandardné okno so zadaním názvu disku, označujúcim súborový systém atď.

Výber disku, jednotky flash // Správa diskov // Windows 10

*

Možnosť 3: formátovanie pomocou špeciálneho. programov

Ak pracujete s buggy pamäťovými kartami, ktorých formátovanie spôsobuje chyby, zamrzne, je najlepšie na túto operáciu použiť špeciály. inžinierske siete. Okamžite vám pomôžu naformátovať SD kartu a vyčistiť z nej všetky informácie!

Okrem toho podľa uistení mnohých vývojárov takýchto obslužných programov pracujú oveľa lepšie s jednotkami a poskytujú lepšiu operáciu formátovania ako nástroje Windows alebo Android (čo pomáha vyhnúť sa mnohým chybám).

Pomôcť!

Programy na opravu USB flash diskov, SD kariet (diagnostika a testovanie, formátovanie, obnova) - //ocomp.info/usb-flash-utilityi.html

SDFormatter

Dôstojník. webová stránka: //www.sdcard.org/downloads/formatter/

Špeciálny nástroj na formátovanie najrôznejších pamäťových kariet SD / SDHC / SDXC. Nástroj je veľmi kompaktný, jednoduchý a funguje vo všetkých verziách systému Windows 7/8/10.

Po inštalácii a spustení je vašou prvou akciou zadanie správneho písmena pripojenej pamäťovej karty. Pozrite si časť „Disk“ na snímke obrazovky nižšie.

Výber disku v SDFormatter

Ďalej kliknite na „Možnosti“ a zadajte typ formátovania: Odporúčam zvoliť celý formát. „FULL (ERASE)“. Potom stlačte tlačidlo „Formátovať“. Pozri snímky obrazovky nižšie.

Čo robiť ďalej // SDFormatter

Nízkoúrovňový formátovací nástroj HDD

Dôstojník. webová stránka: //hddguru.com/software/HDD-LLF-Low-Level-Format-Tool/

Docela populárny program na nízkoúrovňové formátovanie zlyhaných diskov. Často oživuje aj tie pamäťové karty, na ktorých sa stratila posledná spoľahlivá karta ...

Vlastnosti:

 • podporuje rozhrania: S-ATA (SATA), IDE (E-IDE), SCSI, USB, Firewire;
 • umožňuje formátovať disky všetkých populárnych značiek: Western Digital, Samsung, Toshiba, Seagate, Quantum atď .;
 • úplná kompatibilita a podpora pre čítačky kariet (karty SD).

Po nainštalovaní a spustení pomôcky vyberte v hlavnom okne jednotku, ktorú chcete formátovať, a kliknite na tlačidlo  Pokračovať .

Výber pohonu || ďalej

Ďalej otvorte sekciu „NÍZKOVÝ FORMÁT“ a kliknite na tlačidlo „Formátovať toto zariadenie“.

Formátovanie jednotky flash // Naformátovať toto zariadenie

Po dokončení formátovania v tomto nástroji vás systém Windows vyzve na opätovné naformátovanie jednotky USB flash (pretože tento nástroj vykonával operáciu na nízkej úrovni) . Podotýkam, že po takejto operácii sa vymažú všetky údaje na pamäťovej karte a niečo sa obnoví aj pomocou špeciálneho. softvér zlyhá.

Nástroj na automatické formátovanie

Dôstojník. webová stránka: //ru.transcend-info.com/supports/special.aspx?no=2

Ďalšia špecializovaná pomôcka na rýchle formátovanie problematických jednotiek flash a pamäťových kariet. Utilita od známeho výrobcu Transcend (funguje však nielen s diskami od tohto výrobcu!).

Je to veľmi jednoduché na použitie: Po spustení programu, najprv vyberte disk (Disk položka disk), potom zadať typ disku (v našom prípade SD), nastaviť názov disku (Format Label) a stlačte tlačidlo Format tlačidlo Štart . Po chvíli sa operácia vykoná.

Hlavné okno nástroja AutoFormat

PS

1) Pamätajte na to, že na pamäťových kartách je malý zámok: ak je prepnutý do režimu ZÁMOK (zatvorený), nemôžete z neho nič mazať a tiež ho formátovať.

Typická pamäťová karta

2) Ak váš počítač nerozpozná alebo nevidí flash kartu (microSD, miniSD, SD), odporúčam vám oboznámiť sa s týmto článkom: //ocomp.info/kompyuter-ne-vidit-kartu-microsd.html

*

To je všetko. Veľa šťastia všetkým!