„ERR SSL VERSION OR CIPHER MISMATCH“ - pri pokuse o otvorenie stránky sa objaví chyba

Dobrý deň!

Chyba uvedená v nadpise článku je dosť „zákerná“ a nejednoznačná (objavuje sa v Chrome aj v akomkoľvek inom prehliadači ?), môže byť nepríjemná svojou frekvenciou ...

Všeobecne platí, že ak je prehliadač „preložený do jednoduchého jazyka“ - jeho zobrazením, chce nám povedať, že stránka je podozrivá a nemusí byť bezpečná. To však zďaleka neplatí vždy a je to vidieť aj pri pokuse o prechod na úplne biely a normálny zdroj!

V tomto článku samozrejme poskytnem niekoľko univerzálnych tipov na riešenie tohto problému. Vo väčšine prípadov - je to o nejakej „maličkosti“ ... ?

CHYBA VERZIA SSL ALEBO NESPRÁVA CIPHERA - príklad chyby

*

Čo možno odporučiť na odstránenie chyby

Prvá rada je triviálna: reštartujte počítač a skontrolujte, ako sa stránky otvárajú v inom prehliadači. V ojedinelých prípadoch môže dôjsť k chybe v dôsledku nestabilného internetového pripojenia (owAko to skontrolovať).

*

? Skontrolujte dátum, čas, časové pásmo

Je možné, že z dôvodu nesprávneho času sa táto chyba vyskytuje najčastejšie (napríklad v dôsledku určitých nastavení - systém Windows môže čas nesprávne synchronizovať, a v dôsledku toho sa táto chyba objaví).

Na doladenie všetkých časových parametrov - stlačte kombináciu Win + R (otvorí sa okno „Spustiť“) a použite príkaz timedate.cpl.

timedate.cpl - nastavenie času

V okne nastavení, ktoré sa otvorí, dvakrát skontrolujte všetky položky (v prípade potreby ručne nastavte región a zakážte synchronizáciu).

? Pomoc!

Nastavenie času v systéme Windows: inštalácia, aktualizácia, synchronizácia, zobrazenie (dátum, hodiny atď.)

Dátum a čas - nastavenie v systéme Windows

*

? Zakážte rozšírenia antivírusového programu a blokovania reklám, VPN

Venujte pozornosť doplnkom, rozšíreniam a programom, ktoré sa používajú na blokovanie reklám a ochranu vášho počítača pred vírusmi. Nie je neobvyklé, že vinníkom podobného problému sú rozšírenia Adguard alebo Adblock ...

Odporúčanie je jednoduché: po dobu diagnostiky ich deaktivujte. Spravidla stačí kliknúť na ich ikonu na paneli úloh prehliadača (?).

Adguard - doplnok zakázaný

To isté platí aj pre klasický antivírus.

Zakážte antivírus Avast na 1 hodinu

*

? Internetové vlastnosti (sú povolené SSL, TLS)

Ak chcete otvoriť kartu „Vlastnosti Internetu“ a skontrolovať parametre, ktoré potrebujeme, musíte kliknúť na Win + R a zadať  príkaz inetcpl.cpl (ako na snímke obrazovky nižšie ?).

inetcpl.cpl - otvorené vlastnosti Internetu

Ďalej na karte „Rozšírené“ skontrolujte, či máte začiarknuté políčka oproti položkám, ktoré som zvýraznil ? (SSL / TLS). Potom prejdite na kartu „Obsah“ .

Vlastnosti Internetu / karta Spresnenie

Musíte v ňom vyčistiť SSL (kliknite na tlačidlo анную uvedené na snímke obrazovky). Ďalej reštartujte prehliadač a skontrolujte, či funguje.

Vymazať SSL

*

? Skontrolujte nastavenia prehľadávača, vymažte vyrovnávaciu pamäť

Mimochodom, Google Chrome (prehliadač Yandex) má množstvo „vlastných“ parametrov, ktoré sú zodpovedné za TLS. Ak ich chcete skontrolovať, musíte v prehliadači Chrome vložiť: chrome: // flags do panela s adresou   a stlačiť kláves Enter (?).

Ďalej do vyhľadávacieho panela zadajte „TLS“ a skontrolujte, či sú parametre nastavené do „predvoleného“ režimu (tj. Predvolene).

Prebieha kontrola nastavení prehliadača Chrome

Okrem toho tiež odporúčam vyčistiť medzipamäť prehliadača. Najjednoduchší a najrýchlejší spôsob, ako to urobiť, je stlačiť kombináciu Ctrl + Shift + Del , v okne, ktoré sa otvorí, zvoliť rozsah „Celý čas“ a kliknúť na tlačidlo „Odstrániť“ (?).

? Pomoc!

Ako vyčistiť históriu prehliadania - vymažte vyrovnávaciu pamäť vo všetkých prehľadávačoch!

Odstrániť celú históriu / Chrome (Ctrl + Shift + Del)

*

? Obnovte nastavenia prehliadača

Ak sa chyba vyskytne výlučne v jednom prehliadači, má zmysel ju znova nainštalovať (alebo obnoviť pôvodné nastavenia).

Je pravda, dôležitý bod: pri odstraňovaní starého „problematického“ programu musíte úplne „vyčistiť“ všetky jeho možné „zvyškové“ súbory (na to je lepšie použiť špeciálny softvér ?).

? Pomoc!

Ako úplne odstrániť program z počítača tak, aby nezostali zvyšky, položky registra a dočasné súbory

*

Pokiaľ ide o resetovanie nastavení, napríklad v rovnakom prehliadači Chrome stačí prejsť do okna nastavení ( chrome: // settings / reset ), otvoriť kartu „Rozšírené“ a prejsť úplne dole (pozri obrazovku nižšie ?).

Obnovte nastavenia prehliadača / Chrome

*

? Skontrolujte, či váš systém neobsahuje vírusy a škodlivý softvér

Aj keď máte nainštalovaný moderný antivírus a ten nič nenájde, neznamená to, že je systém „čistý“ ... Klasické antivírusy často rôzne adware a malware nedetegujú. A aby ste sa „zbavili“ tejto infekcie - musíte ? použiť špeciálny prostriedok. BY.

Na svojom blogu som mal poznámku k tejto téme a aby som sa tu neopakoval, odporúčam si ju prečítať (?).

? Pomoc!

Ako odstrániť vírusy z počítača, ak ich antivírus nevidí

*

? Aktualizujte systém

1) Ak používate starý operačný systém (Windows XP, Vista atď.), Odporučil by som vám zvážiť jeho výmenu za Windows 7/10 (poznámka: ako nainštalovať Windows 10).

*

2) Pri používaní moderného systému Windows 10 - skúste skontrolovať, či preň existujú nové aktualizácie .

Ak to chcete urobiť, prejdite do nastavení systému (kombinácia Win + i) a prejdite do časti „Windows Update“ .

? Pomoc!

Ako spustiť aktualizáciu Windows 10 (na najnovšiu aktuálnu verziu)

Kontrolujú sa aktualizácie v systéme Windows 10

*

? Niekoľko tipov, ako sa pokúsiť otvoriť problémovú stránku

Najskôr skúste v riadku s adresou prehliadača   nahradiť https za http (veľa stránok sa otvára oboma spôsobmi).

https -> http

Ak to nefunguje, môžete použiť webové archívy (sú to prostriedky, ktoré ukladajú kópie stránok mnohých webov v sieti). Samozrejme, nebude existovať najnovšia verzia stránky, ale stále môžete nájsť nejaké informácie ...

  • //web.archive.org/
  • //web-arhive.ru/

Okrem toho tiež odporučím jeden z mojich predchádzajúcich príspevkov, ktorý popisuje ešte pár spôsobov (napríklad cez Google cache).

? Pomoc!

Ako čítať informácie na webe, ktorý sa neotvára.

*

Doplnky s riešením tejto chyby sú veľmi vítané!

Všetko najviac ?

?