Ako skontrolovať dopravnú pokutu: niekoľko pracovných spôsobov

Dobrý deň!

Dnešný príspevok bude viac súvisieť so skutočným životom ako s prácou na PC (dnešný svet je však taký, že aj pokuta sa dá ľahšie a rýchlejšie zaplatiť pomocou domáceho počítača ☝).

Mnoho vodičov si v skutočnosti niekedy ani neuvedomuje, že má pokutu za porušenie. No a čo: videokamery sú teraz nainštalované na každom rohu, všetko je odstránené a rozpoznané automaticky. Trochu sme prekročili rýchlosť, kamera zaznamenala priestupok a woo-a-la ...

Teoreticky by v takom prípade malo prísť uznesenie na adresu registrácie. Niekedy sa však môže stratiť (a nie každý žije tam, kde je zaregistrovaný). No pokuta, ktorá nie je zaplatená včas, sa môže zmeniť na nepríjemné prekvapenie (napríklad ďalšia pokuta alebo blokovanie karty ...).

Aby ste sa tomu všetkému vyhli, je z času na čas lepšie pozrieť sa na základňu dopravnej polície na vlastnej koži ...

*

Metódy kontroly dopravných pokút

Možnosť 1: prostredníctvom webovej stránky dopravnej polície

Oficiálna stránka web: //gibd.d.rf/

Jedným z najspoľahlivejších a najrýchlejších spôsobov, ako zistiť pokuty za premávku, je kontaktovať ich oficiálnu webovú stránku //gibd.d.rf/ .

Potom v ponuke vpravo vyberte sekciu „Skontrolovať pokutu“ (alebo len postupujte podľa môjho priameho odkazu a môžete okamžite zadať číslo štátu).

Obrazovka s dôstojníkmi. stránky

Ďalej budete musieť zadať evidenčné číslo automobilu (vrátane čísla a série osvedčenia o evidencii vozidla (vozidla)). Pozri snímku obrazovky vyššie.

Po vytvorení žiadosti sa pokuty, ktoré boli na váš automobil udelené, zobrazia v zozname. Zostáva len zaplatiť za ne napríklad prostredníctvom Sberbank-online ...

Možnosť 2: prostredníctvom webovej stránky GOSUSLUG

Oficiálna webová stránka: //www.gosuslugi.ru/

Poznámka: mimochodom, ak je pokuta zaplatená prostredníctvom ŠTÁTNYCH SLUŽIEB do 20 dní od dátumu rozhodnutia, automaticky sa poskytuje zľava 50% (s výnimkou niektorých porušení)!

Webová stránka GOSUSLUG vám dnes umožňuje vyriešiť desiatky problémov: od zmeny cestovného pasu až po schôdzku s lekárom. Samozrejmosťou je tu aj časť o doprave a jazde (a v nej môžete automaticky dostávať všetky oznámenia o predpisoch a iných „dobrých“).

Doprava a šoférovanie / VEREJNÉ SLUŽBY

Jednou z výhod stránky je automatická práca: nemusíte zakaždým sťahovať a špecifikovať všetko. Po jednorazovej registrácii a „skórovaní“ všetkých dokumentov - na overenie bude stačiť prejsť na stránku a pozrieť sa na svoj osobný účet ... ?

Možnosť 3: cez Sberbank-ONLINE

Odkaz na oficiálne. webová stránka: //online.sberbank.ru

Pomôcť! Ako používať Sberbank-online: //ocomp.info/kak-polzovatsya-sberbank-onlayn.html

Používanie Sberbank samozrejme nie je vždy pohodlné, ale na druhej strane je celkom ľahké zaplatiť akékoľvek clá, pokuty, služby atď. (aspoň všetko, čo sa týka vládnych úradov, je tu ☝).

Pokiaľ ide o dopravné pokuty: musíte ísť na svoj osobný účet, prejsť na kartu „Prevody a platby“ a otvoriť odkaz „Dane, pokuty, clá ...“ . Pozri snímku obrazovky nižšie.

Prevody a platby

Potom môžete buď zaplatiť pokutu na doklade (ak ho máte), alebo sa ich pokúsiť vyhľadať pomocou čísla vodičského preukazu ...

Platba potvrdením alebo vyhľadajte pokutu podľa čísla

Všeobecne sa všetko deje celkom pohodlne, škoda, že musíte zakaždým zadávať údaje ručne ...

Možnosť 4: prostredníctvom služby Yandex peniaze

Odkaz na oficiálne. webová stránka: //money.yandex.ru/actions

Pomôcť! Ako používať peniaze Yandex: //ocomp.info/yandeks-dengi-kak-polzovatsya.html

Peňažná služba Yandex má niektoré výhody oproti všetkým vyššie uvedeným možnostiam:

  1. Najskôr môžete získať cashback (body) za zaplatenie pokuty v peniazoch Yandex. A potom ich minúť na nákup ďalších vecí v internetových obchodoch (1 bod = 1 rub.);
  2. po druhé, majú možnosť dostávať SMS za prítomnosti pokút (t. j. peniaze spoločnosti Yandex budú automaticky monitorovať situáciu a včas vás informujú o existencii pokuty).

Pre kontrolu: zaregistrujte sa v službe, potom prejdite do sekcie „Platby za služby / pokuty“ (pozri obrazovku nižšie).

Zaplatenie pokuty za jed

Ďalej zadajte údaje vodičského preukazu a osvedčenia o evidencii vozidla a kliknite na tlačidlo „Skontrolovať“ (upozorňujeme, že na tej istej karte môžete dostávať oznámenia prostredníctvom SMS a e-mailu, keď sa objavia nové pokuty).

Dostávať oznámenia o pokutách

Možnosť 5: prostredníctvom FSSP

Webová stránka: //fssprus.ru/

Ak od prijatia rozhodnutia uplynuli viac ako ∼3 mesiace (na zaplatenie je určených 60 dní, na odvolanie 10 dní) a pokuta nebola zaplatená, môžete dostať novú pokutu a previesť svoj dlh na súdnych exekútorov (FSSP ) ... (a to nie je dobré, pretože môžu napríklad ľahko zablokovať vaše bankové karty ...)

Informácie o dlhoch (ktoré dostal FSSP) sú k dispozícii na ich webových stránkach. Na kontrolu dlhu stačí poznať meno osoby (najlepšie aj mesto jej bydliska). Tu sa nevyžaduje žiadny vodičský preukaz ...

Zistite viac o svojich dlhoch

Poznámka: dlh môžete zaplatiť priamo na webe FSSP akoukoľvek bankovou kartou (Visa, MasterCard, MIR atď.).

PS 

Mimochodom, ak s pokutou nesúhlasíte, môžete sa proti nej odvolať. Možno budete potrebovať právne poradenstvo, ktoré je možné získať do 1-2 hodín bez toho, aby ste opustili domov - cez internet! .. ?

Kde na internete si môžete nechať poradiť od právnika, účtovníka (do hodiny) - //ocomp.info/konsultatsiya-yurista.html

*

Pre ďalšie možnosti v komentároch - samostatný merci vopred!

Veľa štastia!

?