Dobrý deň!
Na drvivej väčšine smartphonov sa špeciality pravidelne menia vedľa úrovne signálu. označenia: H, H +, 3G, 4G atď. Tieto „písmená a číslice“ sú určené na zobrazenie komunikačného štandardu, ktorý zariadenie v súčasnosti používa.
Rýchlosť prístupu na internet a kvalita pripojenia samozrejme veľmi závisia od použitého štandardu.
Čo je zaujímavé: niekedy možno na rovnakom mieste a rovnakom telefóne použiť rôzne štandardy (čo je niekedy mätúce ...). Prečo včera rýchlosť „letela“, ale dnes sa sotva „plazí“? ..
Všeobecne v tejto poznámke uvediem krátky prepis všetkých týchto označení (ktoré sa nachádzajú v rohu obrazovky) a dotknem sa aj otázky, prečo sa neustále menia ... ?
Takže ...
? Pomoc!
Ako skontrolovať rýchlosť internetu na telefóne s Androidom - prečítajte si poznámku
*
Skratky na „spúšti“ telefónu
Na úvod uvediem niekoľko snímok obrazovky (?), aby som ukázal, kde sa tieto „symboly“ objavujú a ako vyzerajú na obrazovke typického smartfónu.
Poznámka: Už som v predchádzajúcom príspevku analyzoval jednu ďalšiu skratku „VoLTE“ (ktorá sa objavila vedľa H, H +, 3G ...). Ak si prajete, môžete si ju prečítať!

O čo ide - na opone je skratka H +

H, H + a 4G
Teraz ich rozlúštime ...
*
? G (alebo GPRS - všeobecná paketová rádiová služba)
Táto skratka je dnes už dosť zriedkavá (iba v malých dedinách, niekde ďaleko za mestom). Je indikovaná komunikácia druhej generácie: GSM alebo 2G. Rýchlosť pripojenia nebude vyššia ako 171,2 Kbps (a to je teoreticky, v praxi - vydeľte toto číslo 5-6).
? E ( Okraj )
Jedná sa o vylepšený štandard GPRS (?), ktorý umožňuje rýchlosť až 474 Kbps (v praxi samozrejme nižšia). Umožní vám otvárať a prezerať najjednoduchšie stránky, dostávať e-maily atď. Je nereálne nahrávať videá alebo hrať online hry ...
? 3G (tretia generácia)
Komunikácia tretej generácie (nájdená takmer všade). Poskytuje vysokorýchlostný prístup k internetu (až 3,6 Mb / s).
? H, H +, 3G + (skrátene HSPA alebo vysokorýchlostný paketový prístup)
Vysokorýchlostný paketový dátový prenos tretej generácie. Rýchlosť dátového prenosu je až 42 Mbps. To už stačí na všetko: sociálne. siete, hry, filmy, hudba atď.
? 4G (LTE) (štvrtá generácia)
Komunikačný štandard štvrtej generácie (k dispozícii vo všetkých veľkých mestách našej krajiny). Poskytuje sieťové rýchlosti až 75 Mbps (v praxi zvyčajne okolo 20 - 30 Mbps).
Mimochodom , 4G sa na hovory stále používa zriedka (telefón sa pri telefonovaní najčastejšie prepne na štandard 3G / GSM a potom sa prepne späť na 4G). To samozrejme ovplyvňuje rýchlosť a kvalitu hovoru ...
Pokiaľ však majú obaja predplatitelia komunikácie nové smartfóny (podporujúce túto možnosť) a sú v dosahu 4G siete, hovor bude v HD kvalite (o tomto som hovoril tu).
? 4G + (LTE-A / LTE2 *)
Vysokorýchlostná verzia 4G, prístup k sieti až 300 Mb / s. Toto pripojenie by malo stačiť na každú úlohu (a niekedy je dokonca rýchlejšie ako káblové pripojenie na internet v počítači).
Je však potrebné poznamenať, že drôtové pripojenie má jednu dobrú výhodu: ? ping a stabilita siete sú oveľa vyššie (čo je veľmi dôležité pre tých, ktorí hrajú alebo vedú dlhé online rokovania)!
? 5G
Komunikačný štandard piatej generácie. Prístup na internet - od 1 Gbps. Prvé prístupové body v našej krajine by sa mali objaviť v rokoch 2020-2021. (pokiaľ viem, MTS už získala príslušné licencie *).
*
? Ako zistím, ktorý komunikačný štandard by mal byť v mojej oblasti: 3G alebo 4G alebo ...?
Každý mobilný operátor má svojho úradníka. stránka má mapu pokrytia. Musíte len uviesť svoju adresu (mesto, ulica, dom) a pozrieť sa na to, akou farbou je vaše „územie“ vymaľované.
Ale vo všeobecnosti je samozrejme lepšie objasniť tento bod v praxi (často, keď je niekto vyhlásený, ale v skutočnosti - rýchlosť je oveľa nižšia ...).

Megafón - obrazovka s dôstojníkmi. web (oblasť pokrytia)
*
? Prečo sa ikony (H, H +, 3G atď.) Neustále menia a rýchlosť „tancuje“
Tento problém môže vzniknúť v dôsledku veľkého množstva faktorov. Vymenujem niektoré z nich (najobľúbenejšie):
- vaša vzdialenosť od komunikačnej veže: čím ďalej od nej, tým nižšia bude rýchlosť;
- umiestnenie telefónu: vonkajšia (spravidla) komunikácia je lepšia ako v interiéri (čím viac prekážok na ceste v podobe stien, stromov atď. - tým horší je signál);
- počasie: v silnom lejaku sa komunikácia výrazne zhoršuje;
- problémy s telekomunikačným operátorom;
- problémy s telefónom (napríklad CPU je načítané o 90-100% a kvôli tomu spomaľuje nielen sieť, ale celkovo celé zariadenie ...).
V záujme zlepšenia kvality internetu sa odporúča pripojiť telefón k sieti Wi-Fi (ak máte doma smerovač a káblové pripojenie).
? Pomoc!
Ako pripojiť telefón k sieti Wi-Fi a prečo nemusí vytvoriť pripojenie k sieti: dôvody a riešenia [Android]
*
Dodatky k téme - boli by užitočné!
Všetko najviac ...!
?