Ako zistiť svoje DIČ online. Ako získať certifikát TIN objednaním online

Dobrý deň!

Hneď chcem povedať, že s portálom štátnych služieb (a všeobecne s daňovým) nemám nič spoločné! A nechcem meniť ani skresľovať význam webovej stránky FTS a štátnych služieb. Všetko, čo je napísané nižšie, je založené na vašich osobných (a blízkych ľuďoch) skúsenostiach so získaním TIN. Účel článku: doplniť a objasniť niektoré body, ktoré na webových stránkach štátnej správy nie sú pre mnohých používateľov zrejmé.

Hneď začnem, hneď netopier ... Všeobecne platí, že osvedčenie o pridelení TIN je obyčajný kúsok papiera A4, na ktorom nájdete 12 číslic (každý má svoje vlastné jedinečné číslo). V niektorých prípadoch bez tohto osvedčenia môžete ísť kamkoľvek, napríklad vás o to môže požiadať pri uchádzaní sa o zamestnanie, pri zakladaní bankového účtu, pri rôznych transakciách (nákup a predaj) atď.

Samostatne by som rád poznamenal, že ak ste nešli ani na daňový úrad a nepožiadali ste o pridelenie DIČ, máte s najväčšou pravdepodobnosťou samotné číslo (akurát nemáte list papiera A4, samotné osvedčenie) ). Teraz samozrejme hovorím o občanoch Ruska, ktorí vyrastali a študovali vo svojej krajine. Spravidla sa prideľuje po dosiahnutí veku 14 rokov, môžem sa mýliť, ale myslím si, že informácie zasiela vzdelávacia inštitúcia, kde študujete ...

V tomto článku zvážim niekoľko otázok: ako zistiť, aké je vaše číslo TIN a ako získať papier A4 (t. J. Certifikát).

Ako zistiť vaše DIČ na internete

V niektorých prípadoch potrebujete poznať iba svoje DIČ (aj bez certifikátu). Aby ste mohli získať osvedčenie (informácie) o vašom DIČ, budete potrebovať cestovný pas. Potom prejdite na jednu z lokalít uvedených nižšie.

Weby, kde nájdete svoje DIČ:

  1. Web FTS: //service.nalog.ru/inn.do
  2. web vládnych služieb: //www.gosuslugi.ru/pgu/fns/findInn

Potom stačí zadať vaše osobné údaje (formulár ako na snímke obrazovky nižšie). Mimochodom, chcem poznamenať, že stránka je celkom dobre navrhnutá a ak nie je niektoré pole vyplnené (alebo nie je vyplnené správne), opraví ho a povie vám, ako správne zadať údaje.

Formulár na zadanie osobných údajov na webovej stránke FTS

Potom, ak ste všetko zadali správne (a máte DIČ), stránka vám poskytne vytúžené čísla. Tu podľa mňa už nie je čo komentovať ...

Ako požiadať o certifikát TIN cez internet

Predbežne predložená žiadosť na internete pomáha šetriť čas a nemusí ísť dvakrát za územným úradom Federálnej daňovej služby: najskôr napíšte žiadosť, potom dostanete osvedčenie. Okrem toho dostanete e-mailové upozornenia o pripravenosti (alebo nedostupnosti  ) vášho svedectva. Súhlasíte, je to pohodlné?

Mimochodom, okrem pasu budete možno potrebovať druhý dokument - SNILS.

1) Adresa na podanie prihlášky. 

Bez ohľadu na to, či máte cín alebo nie, táto služba z nejakého dôvodu sa dodnes nazýva "Registrácia jedinca s daňovým úradom v Ruskej federácii . "

Táto stránka sa nachádza na tejto adrese: //service.nalog.ru/zpufl/

2) Vyplnenie žiadosti.

Ďalej budete musieť podrobne vyplniť formulár žiadosti. Vyplnenie osobných údajov v zásade nespôsobuje žiadne problémy (označujú sa tieto údaje: základné informácie o žiadateľovi, jeho občianstvo a doklad totožnosti, kontaktné údaje, e-mailová adresa).

Dobrodružstvo môže začať, keď sa dostanete k výberu a špecifikácii oblasti, mesta. Faktom je, že zjavne je stránka stále vo vývoji a nie všetky územné úrady sú obsiahnuté v databáze ...

Poznámka! Ak je v položke „O mieste bydliska“ iba určitá oblasť, ale vaše samotné mesto nie je, a preto nie je možné zaregistrovať žiadosť, skúste pole „Okres“ ponechať prázdne a kliknite na tlačidlo „Ďalej“. Potom v poli „Mesto“ vyberte svoje mesto ...

3) Žiadosť je zaregistrovaná (úplne vyplnená).

Po úplnom vyplnení žiadosti sa zobrazí správa v tvare:  „Stav vašej žiadosti o registráciu fyzickej osoby na daňovom úrade v Ruskej federácii, ktorá má registračné číslo ******: žiadosť bola zaregistrovaná. "...

Poznámka! Ak je stav vašej žiadosti koncept, federálny daňový úrad ju nebude brať do úvahy. Znova odošlite žiadosť (vyplňte chýbajúce polia) a zmeňte stav žiadosti na registrovanú.

Dôležité! Zadajte iba svoju platnú e-mailovú adresu, budú vám zasielané oznámenia o stave vašej žiadosti!

Ďalším dôležitým bodom: nezabudnite alebo si zapíšte číslo svojej žiadosti! Keď pôjdete na osvedčenie na daňový úrad, nemusí sa to ukázať ako veľmi príjemná situácia, ak inšpektor zrazu vašu žiadosť nenájde. Pomocou tohto čísla bude hľadanie aplikácie jednoduchšie a rýchlejšie!

4) Zmena stavu.

Po určitom čase dostanete e-mailom upozornenie na zmenu stavu vašej žiadosti. Niečo ako toto:  „Stav vašej žiadosti o registráciu fyzickej osoby na daňovom úrade na území Ruskej federácie, ktorý má registračné číslo ******: prijatý na vykonanie.“

Ako dlho čakať na zmenu stavu žiadosti je ťažké povedať, v každom územnom odbore - individuálne. Napríklad mi to došlo po 5 dňoch. Mimochodom, bude tiež uvedená adresa vašej územnej pobočky Federálnej daňovej služby, jej pracovná doba a zoznam dokladov, s ktorými musíte prísť po osvedčenie (zvyčajne stačí jeden pas).

5) Návšteva pobočky Federálnej daňovej služby .

V stanovený čas príďte so svojím cestovným pasom (a ďalšími dokladmi, ak sú nejaké uvedené v liste), s číslom žiadosti (odporúčal som si ho uložiť / zapísať si). Daňový inšpektor, mimochodom, kontroluje: správnosť vyplnenia žiadosti o registráciu, podanú cez internet, podľa dokladov, ktoré ste predložili (bolo by pekné, keby nedošlo k žiadnym zhodám, inak môžu byť nútení spísať žiadosť znova).

Ak je všetko v poriadku, vezmite si svoj certifikát TIN. Prakticky nemôžete tráviť čas na daňovom úrade (ak nie je fronta, mimochodom, odporúčam ísť ráno) - 5-10 minút! Je to tak, že váš certifikát TIN je s najväčšou pravdepodobnosťou už dlho vytlačený: stačí ho zobrať z priečinka a odovzdať vám ho ...

PS

Všeobecne platí, že samotná myšlienka služby podania žiadosti cez internet je podľa môjho názoru vynikajúca (koniec koncov, XXI. Storočie )! Jediný znepokojujúci moment: rozhranie webovej stránky FTS ešte nebolo dokončené a existujú územné úrady, ktoré neboli zahrnuté do databázy webových stránok. Ale myslím si, že to rýchlo napravia ...

To je pre mňa všetko. Mimochodom, možno sa niektoré okamihy v čase vášho čítania zmenia, pretože je zrejmé, že s webom pracujú. Za doplnky - budem vďačný.

Všetko najlepšie!