Tlačiareň tlačí v pruhoch: čo je možné urobiť pre opravu

Dobrý deň!

Dnešná poznámka bude o „boľavom“ probléme ktorejkoľvek kancelárie / oddelenia (kde, chtiac-nechtiac, musíte vytlačiť veľa dokumentácie).

Všeobecne sa na laserových aj atramentových tlačiarňach môžu vyskytnúť pruhy. Hlavný problém, keď sa objavil. pruhy - nie je vždy ľahké jednoznačne pomenovať ich príčinu (samozrejme, ich povaha môže niečo napovedať: všimnite si, jedná sa o biele nepotlačené oblasti, alebo naopak - čierne zvislé / vodorovné čiary).

Nech je to akokoľvek, v tomto krátkom príspevku uvediem niekoľko najbežnejších dôvodov tohto „správania“ tlačiarne a uvediem niekoľko jednoduchých spôsobov, ako ich napraviť.

Takže ...

? Ďalšie bežné problémy s tlačiarňou !

1) Tlačiareň netlačí [riešenie]

2) Ako vytvoriť sieť tlačiarní. Ako pripojiť sieťovú tlačiareň, nastavenie systému Windows

3) Ako zrušiť tlač dokumentu na tlačiarni: vyčistenie tlačového frontu

*

Prečo sa pri tlači objavujú pruhy a ako ich opraviť

Atrament na tlačovej hlave je suchý

Ak by ste tlačiareň dlhší čas nepoužívali, mohlo by dôjsť k „zaschnutiu“ atramentu na tlačovej hlave (samozrejme to platí pre atramentové tlačiarne).

Mnoho tlačiarní má špeciály. funkcia čistenia tlačovej hlavy .

Ak to chcete spustiť - musíte otvoriť Windows ovládací panel systému Windows a prejsť do časti „Hardvér a zvuk \ Zariadenia a tlačiarne“ . Ďalej otvorte vlastnosti problémovej tlačiarne. ?

Vlastnosti tlačiarne

Vo vlastnostiach veľa závisí od modelu tlačiarne a jej ovládača. Vo väčšine prípadov stačí otvoriť kartu „Servis“ („Údržba“) a zvoliť „Čistenie hlavy“ . Potom bude tlačiareň trochu „bzučať“ a kvalita tlače sa znateľne zlepší.

Poznámka: Po vyčistení sa odporúča vykonať aj kalibráciu.

Čistenie a kalibrácia!

Dôležité!

Nie všetky tlačiarne môžu vykonávať čistenie hlavy samy. Niektoré staršie modely na to nemajú špeciály. čerpadlá. V takom prípade sa čistenie vykonáva ručne (pozri návod na obsluhu vášho prístroja).

*

Málo atramentu / tonera

Mimochodom, venujte pozornosť povahe pruhov. „Biele“ pruhy (nepotlačené oblasti) môžu často naznačovať nedostatok atramentu (tonera). Pozri príklad nižšie. ?

Situáciu môžete na chvíľu zachrániť vybratím kazety z tlačiarne a miernym pretrepaním (relevantné pre laserovú tlačiareň). Toner vo vnútri kazety bude rovnomerne rozložený a tlačiareň bude schopná vytlačiť ďalšie listy ako obvykle. kvalita.

Na pozadí hlavného textu sú pruhy biele

Pokiaľ ide o atramentovú tlačiareň, zvyčajne vopred upozorní, že atrament zostal na „n-tom“ počte listov. Niekedy vyrovnanie hlavy (pozri vyššie) pomáha predĺžiť životnosť a vytlačiť niekoľko ďalších. obliečky.

Málo atramentu

Celkové riešenie je však jedno - výmena náplne (doplnenie!).

*

Farba (toner) sa dostala na kožušinu. časti tlačiarne

Tento problém sa zvyčajne vyskytuje u starých tlačiarní (ktoré opakovane plnili alebo menili kazety). Túto príčinu môžete odstrániť rôznymi spôsobmi (samozrejme to závisí aj od modelu vašej tlačiarne):

  • použite špeciály. čistiace listy a súpravy pre tlačiareň (zakúpené osobitne v špecializovaných predajniach);
  • otvorte kryt tlačiarne a uvidíte na vlastné oči - či sú na valcoch a kožušine viditeľné zvyšky toneru / atramentu. časti - jemne ich utrite suchým vatovým tampónom (mimochodom, je možné ho mierne navlhčiť čistiacim prostriedkom na okná (alkohol sa veľmi neodporúča!)). ?

Špinavé miesta očistíme suchým vatovým tampónom

Pamätajte, že na hriadeľ a valce sa mohli dostať cudzie predmety: prach, kúsky papiera atď. Môžu tiež spôsobiť zaseknutie papiera a jeho vzhľad. pruhy na výtlačkoch.

*

V kazete začal „prechádzať“ toner (atrament)

Najčastejšie ide o problém s kazetami, ktoré už boli opakovane naplnené viackrát. Toner alebo atrament môžu pri tlači mierne preniknúť cez otvory (medzery) a na papier.

Mierne zatraste náplňou

Je celkom jednoduché skontrolovať neporušenosť kazety s laserovou tlačiarňou: iba ju vyberte z tlačiarne a mierne ňou potraste cez biely list papiera. Ak uvidíte, ako sa na list sype čierny prášok - záver je zrejmý, je čas kartu vymeniť!

Vymeňte kazetu!

*

Porucha tlačovej hlavy

Pre začiatočníkov: Nemôžem si pomôcť, ale všimnem si, že v zriedkavých prípadoch pomôže zariadenie na chvíľu obnoviť 2-3-krát čistenie hlavy, kontrola trysiek a kalibrácia (pomocou štandardnej funkcie zabudovanej v softvéri tlačiarne).

Toto sa ale týka iba tých „porúch“, ktoré sú spôsobené zaschnutou farbou. V ostatných prípadoch bude potrebné zmeniť.

Mimochodom , v mnohých atramentových tlačiarňach je tlačová hlava v kazete (a samozrejme, keď ju vymeníte, tento problém sa automaticky vyrieši). Tlačiarne od spoločnosti Epson však majú samostatnú hlavu a jej výmena je často veľmi drahá (niekedy je lacnejšie vymeniť samotnú tlačiareň za novú).

Atramentová kazeta - princíp. schéma

*

Ak ste problém vyriešili nejako inak - dajte nám vedieť v komentároch!

Veľa štastia!

?