Ako zaplatiť telefónom s Androidom v obchode (platba za nákupy bez kreditnej karty)

Dobrý čas všetkým!

Moderné technológie samozrejme kráčajú vpred míľovými krokmi. Dospelo to k tomu, že za nákup v obchode môžete zaplatiť pomocou bežného telefónu (a niektoré dokonca zvládnu pomocou náramkových hodiniek! ). Vlastne to bolo po takom jednom incidente (a prekvapení predajcu), že som sa rozhodol objasniť niektoré body ...

A teda, ak máte telefón s Androidom (za ďalšie v článku neuvažujem), tak vás informujem, že platby cez Android Pay sa u nás zarobili nie tak dávno: t.j. možnosť platiť priamo z telefónu (čo je mimochodom preložené z angličtiny). Hneď je potrebné poznamenať, že nie všetky telefóny sú vybavené špeciálmi. modul, ktorý umožňuje fungovanie tejto „veci“ (poviem ešte viac, pričom sa na to nedá použiť každá banková karta).

Napriek tomu je zarábanie telefónu „peniazmi“ celkom jednoduché, nižšie zvážim všetky nuansy ...

*

Z telefónu robíme platobný prostriedok (namiesto bankovej karty)

Princíp činnosti

A tak sa pred niekoľkými rokmi na trhu bankových služieb objavili karty pre bezkontaktné platby (technológie Visa PayWave a MasterCard PayPass). Ak chcete odlíšiť nové typy kariet od starých, stačí sa pozrieť na prednú stranu karty: bude tam ikona v podobe „vĺn“ („zakrivené čiary“, pozri snímku obrazovky nižšie).

Bezkontaktná platba (ako vyzerá karta)

Vďaka špeciálom. čip vnútri týchto kariet - pri kúpe produktu ich nie je potrebné vkladať do POS terminálu. Tých. po predložení terminálu to automaticky rozpozná a zaplatí (za malú sumu - aj bez PIN kódu). Pohodlne ?!

Klasický POS terminál

Takže moderný telefón s pomocou špeciálneho. modul NFC a softvér  Android Pay môžu načítať údaje z vašej karty a následne ich emulovať (nahradiť), keď ich odovzdáte terminálu. Súhlaste s tým, že nie vždy je vhodné nosiť so sebou niekoľko bankových kariet (a môžete ich jednoducho zabudnúť), zatiaľ čo mnohé majú telefón po ruke a platiť sa dá vždy (aj keď na obed vyskočili z pracoviska).

Ktoré banky a karty sú vhodné

Vaša karta musí najskôr podporovať technológiu bezkontaktných platieb (t. J. Musí mať špeciálny znak, pozri vyššie).

Po druhé, pre Android Pay nie je možné použiť všetky bankové karty. Čo presne by malo fungovať:

 1. „Banka Alfa“;
 2. „Sberbank“ (zatiaľ iba MasterCard (okrem „cut down“));
 3. B&N Bank (zatiaľ iba MasterCard);
 4. VTB (zatiaľ iba MasterCard);
 5. "Otvorenie";
 6. Rosselkhozbank;
 7. Raiffeisenbank;
 8. Tinkoff Bank;
 9. „Qiwi Visa“;
 10. Yandex.Money (MasterCard) atď.

Všeobecne platí, že tento zoznam rýchlo rastie a myslím si, že čoskoro ho podporia takmer všetky banky (mimochodom, zoznam vyššie je zostavený na základe osobných skúseností a pozitívnej spätnej väzby od ostatných používateľov ohľadom tejto funkcie).

Ako zistím, či môj telefón podporuje túto technológiu

Túto technológiu v zásade podporuje väčšina moderných smartfónov (pokiaľ samozrejme nie sú úplne vylúčené možnosti rozpočtu). Požiadavky sú celkom jednoduché:

 1. Android verzie 5.0 alebo vyššej;
 2. prítomnosť modulu NFC;
 3. smartphone nesmie byť „falošný“, ktorý neprejde schválením služieb Google;
 4. oficiálna verzia firmvéru telefónu (bez zmien prostredníctvom práv root).

Možno bežný používateľ môže mať otázky iba o module NFC. Ďalej sa na to pokúsim odpovedať ...

Ako zistiť, či má váš telefón podporu NFC:

 1. venujte pozornosť používateľskej príručke (označuje všetky možnosti prístroja), ktorá je súčasťou nákupu telefónu;
 2. pozorne sa pozrite na puzdro na telefón: spravidla by na modrom pozadí mal byť štítok s písmenami NFC na zadnej stene;
 3. skontrolujte nastavenia telefónu: ak podporuje túto technológiu, potom by v nej mala byť zmienka o práci s bezdrôtovými sieťami;
 4. nainštalujte si do telefónu aplikáciu NFC Check (odkaz na Play Market). Po spustení aplikácie automaticky skontroluje vaše zariadenie a informuje vás, či existuje modul NFC (príklad uvedený nižšie).

  NFC modul sa vo vašom smartfóne nenašiel

Ako nastaviť telefón

Nie je to tak dávno, čo som na webe zverejnil podrobný návod, ako pridať kartu Sberbank do služby Google Pay (na platbu za nákupy pomocou telefónu s Androidom) - //ocomp.info/oplata-kartoy-sberbanka- cherez-google-pay.html

1) Prvá vec, ktorú musíte urobiť, je skontrolovať, či máte aplikáciu Google Pay. Ak nie, nainštalujte ho stiahnutím z Play Market.

Nainštalovaná aplikácia Android Pay

2) Skontrolujte v nastaveniach telefónu v časti prenos dát (bezdrôtové siete), či je povolená výmena dát pri kombinovaní telefónu s inými zariadeniami (pozri obrazovku nižšie).

3) Ďalej v aplikácii Google Pay kliknite na „Pridať kartu“ a zadajte jej podrobnosti: meno a priezvisko, číslo karty a kód CVV (uvedené na zadnej strane).

Pridáva sa mapa

4) Spravidla bude potrebné potvrdiť, že ste majiteľom tejto karty (stačí uviesť kód, ktorý príde prostredníctvom SMS).

Poznámka! Pri pridávaní kariet niektorých bánk môžu nastať rôzne incidenty: napríklad uvidíte chybu, že kartu nie je možné prepojiť atď. (v tejto súvislosti venujte pozornosť vyššie uvedenému zoznamu bánk, pre ktoré * všetko funguje naisto).

5) Je veľmi žiaduce chrániť prístup k aplikácii pomocou odtlačku prsta alebo kódu PIN (aby nikto nemohol vziať váš telefón a uskutočniť platbu).

Ako platiť telefónom v obchode

A tak ste do telefónu pridali svoje bankové karty a zdá sa, že je všetko pripravené. Teraz môžete pristúpiť k testom  ...

1) Keď sa priblížite k platobnému terminálu, dávajte pozor na jeho vzhľad, či už má nálepky s logom Android Pay alebo ikonu v tvare vlny. Nižšie je uvedený príklad ikon.

Kedy môžem platiť telefonicky

2) Vytiahnite telefón z pohotovostného režimu a priveďte ho k terminálu (pre bezkontaktné platby sa obvykle opiera zadná stena o sklo terminálu / miesta). Po niekoľkých podržaní prístroja. sekúnd - musí dôjsť k platbe.

Platba za nákupy telefonicky

3) Zvyčajne, ak je výška platby až 1000 rubľov. (čoskoro chcú zarobiť 3 000 rubľov.) - prechádza to okamžite, automaticky. Ak je suma vyššia, musíte zadať PIN kód.

4) Ak ste za nákup zaplatili kreditnou kartou, pravdepodobne budete musieť šek podpísať.

5) Ak ste do služby Google Pay pridali niekoľko kariet, musíte v nastaveniach aplikácie zvoliť tú, ktorá sa použije ako predvolená.

Populárne otázky

1) Koľko stojí služba, berú si províziu?

Služba funguje zadarmo, Google neberie nijaké provízie (aspoň zatiaľ ). Zaplatíte iba za služby banky, ktorá vydala vašu kartu.

2) Je to bezpečné?

Celkom! Pri platbe za nákup sa vygeneruje jednorazový kód, ktorý transakciu potvrdí. Aj keď ho niekto zachytí pomocou „prefíkaných“ prístrojov, nič mu nedá. Pretože už si to nemôžeš kúpiť ...

Samotnú kartu navyše nebudete musieť nikde svietiť a nikto nebude poznať jej číslo ani CVV kód (čo samozrejme tiež zvyšuje bezpečnosť finančných prostriedkov na nej).

3) Musím pri platbe zadať PIN?

Závisí od výšky platby. Zvyčajne až 1000 rubľov. nie je to potrebné (tento okamih sa vo všeobecnosti musíte dozvedieť od svojej banky, ktorá kartu vydala).

4) Môže banka zablokovať kartu, ak používam Google Pay?

Oficiálne za to nikto neblokuje. A osobne som sa s tým tiež nestretol. Všeobecne však platí, že ak má banka podozrenie, že vaša karta nie je vy a je nejako „nesprávne“ použitá, môže ju „zmraziť“ (a zavolať vám späť, opýtať sa, či ste kartu stratili a či je všetko v poriadku. Po potvrdenie od vás - všetko by malo opäť fungovať ...).

5) Ak stratím svoj smartphone, nebudú mi „odtekať“ prostriedky?

Vo všeobecnosti platí, že ak stratíte telefón, riskujete aj bez aplikácie Google Pay. prostriedky je možné vyberať aj pomocou bežnej SMS (ak máte povolenú službu mobilného bankovníctva).

Kvôli vlastnej ochrane je veľmi žiaduce zablokovať prístup k telefónu pomocou odtlačku prsta (umožňujú vám to všetky moderné zariadenia). Potom, aj keď stratíte telefón, budete mať dostatok času na zablokovanie svojej SIM karty a bankových produktov, aby ich nikto nemal čas používať.

Tiež vám odporúčam prečítať si článok, v ktorom som ukázal, ako môžete z telefónu vymazať všetky údaje, ak o ne prídete: //ocomp.info/poteryal-telefon-kak-ego-nayti.html

*

Šťastné nastavenie a dobré nákupy!

To je zatiaľ všetko. Doplnky sú vítané ...