Po reštartovaní systému Windows 10 sa veľa programov spustí automaticky. Ako ich môžem deaktivovať?

Otázka používateľa

Ahoj.

Stretol som sa s nepochopiteľnou situáciou: po reštartovaní počítača sa niektoré programy automaticky spustia so mnou pri zavedení systému Windows 10 ...

Predtým sa to v systéme Windows 7 nikdy nestalo (skontroloval som automatické načítanie - nie sú tam). Povedz mi niečo?

Ahoj.

Áno, Windows 10 má niektoré „funkcie“ týkajúce sa spustenia (a netýka sa to iba vás). V poznámke nižšie vám poskytnem kroky na kontrolu a deaktiváciu. (dobre, všetko sa to deje rýchlo!). Myslím, že to bude relevantné nielen pre vás ... ?

*

Ako zakázať automatické načítanie nepotrebného softvéru 

? KROK 1

V moderných verziách systému Windows 10 existuje jedna „funkcia“ - pamätá si otvorené programy v čase, keď je počítač vypnutý (alebo reštartovaný), a potom ich automaticky spustí. Akýsi autoload.

Ak chcete túto „vec“ zakázať, môžete urobiť nasledovné:

  1. prejdite do nastavení systému Windows 10 ( Win + i ), prejdite do časti  „Účty / možnosti prihlásenia“ a deaktivujte funkciu  „Použiť moje prihlasovacie údaje na automatické dokončenie nastavenia ...“ ;
  2. alebo jednoducho, skôr ako vypnete počítač, zatvorte všetky programy, ktoré neskôr nepotrebujete ...

Možnosti prihlásenia - účty - Windows 10

Týmto sme samozrejme deaktivovali iba túto funkciu - potom budeme potrebovať ďalšie a ďalšie. prejsť spustením OS (a vypnúť všetky nepotrebné).

*

? KROK 2

Potom otvorte správcu úloh (klávesová skratka Ctrl + Alt + Del alebo Ctrl + Shift + Esc) a prejdite do časti  „spustenie“ . V ňom prepnite do polohy „vypnuté“. všetok softvér, ktorý pri spustení systému Windows nepotrebujete.

Správca úloh systému Windows 10 - zoznam pri spustení

Poznámka: odporúča sa vypnúť torrenty, rôzne gadgety atď. (Najmä ak váš systém používa pevný disk). Celá táto „dobrota“ veľmi silno zaťažuje disk, vďaka čomu sa počítač spustí dlhšie ...

*

? KROK 3

Windows 10 má ďalšiu „cnosť“ (?), ktorá dokáže po zapnutí spúšťať programy. počítač. Toto je plánovač úloh (poznámka: nejaký softvér, keď je nainštalovaný, pridáva úlohy do tohto plánovača ...).

Ak ho chcete otvoriť v ľubovoľnej verzii systému Windows 10, stlačte kombináciu klávesov Win + R (zobrazí sa okno „Spustiť“) a použite  príkaz control schedtasks .

Ďalej musíte prejsť zoznam úloh a zakázať tie, na ktorých je spustený softvér, ktorý nepotrebujete. Venujte pozornosť popisu - riadku „Trigger“ . ?

Vypnutie úloh v Plánovači (Windows 10)

Pomocou špeciálneho programu môžete tiež „spustiť“ zoznam automaticky stiahnuteľného softvéru. nástroje (viac sa o tom dozviete v jednom z mojich predchádzajúcich príspevkov, odkaz na ne je uvedený nižšie ?).

? Tiež pomôžte!

Ako pridať alebo odstrániť program od spustenia v systéme Windows 10.

*

Po týchto troch jednoduchých krokoch by v skutočnosti nemalo byť nič viac „zbytočné“ začať so systémom Windows 10. ?

*

Ak ste sa rozhodli pre otázku inak alebo navrhované možnosti nepomohli, dajte nám vedieť v komentároch.

Mám všetko na svojom simíku, veľa šťastia!

?