„Vyrábame“ Aliexpress ruský a s cenami v rubľoch - nastavenie rozhrania obchodu

Dobrý deň všetkým!

Za posledných pár rokov sa Aliexpress stal jedným z lídrov v predaji rôzneho vybavenia do našej krajiny. Ale, bohužiaľ, tento online obchod má jednu malú nevýhodu - nie je tak zriedkavé, že sa časť webového rozhrania zobrazuje v angličtine (čo je pre tých, ktorí tento jazyk neštudovali, veľmi nepohodlné).

To isté platí pre ceny : doláre-doláre, ale keď každý deň kupujete všetko v rubľoch a peniaze na vašej bankovej karte sú tiež v rubľoch - cenovky v USD nie sú ani zďaleka také jasné a zrozumiteľné.

V tomto článku uvediem niekoľko poznámok k nastaveniu rozhrania Aliexpress (preložíme ho kompletne do ruštiny a tiež optimalizujeme ceny v rubľoch. Mimochodom, s tým nám pomôže prehliadač Chrome). V prvom rade nepredstieram, že som pravda, a napriek tomu ...

? Je to užitočné!

Ako objednať produkt na AliExpress so zľavou - //ocomp.info/kak-zakazat-tovar-na-aliekspres.html

*

Prispôsobenie rozhrania Aliexpress

Webová adresa

//ru.aliexpress.com

Prvá vec, ktorú musíte venovať pozornosť, je teda panel s adresou prehľadávača, aká je v ňom adresa URL.

Štandardne je hlavná stránka obchodu  www.aliexpress.com , potrebujeme však ruskú verziu: //ru.aliexpress.com . Všeobecne platí, že ak obchod správne určil vašu geolokáciu, táto stránka by sa mala otvoriť automaticky, ale nie vždy sa to stane ...

Webová adresa

Dodanie, jazyk, mena

Ďalej venujte pozornosť hornému menu webu (jeho pravá strana). Má špeciály. karta, ktorá umožňuje zvoliť jazyk rozhrania, menu a krajinu (mesto, región) na doručovanie. Ako to celé vyzerá, je zobrazené na snímke obrazovky nižšie.

Dodanie, jazyk, mena

Poznámka!

Napriek tomu, že sme ceny prepočítali na ruble, v skutočnosti zostali aj v dolároch (obchod ich jednoducho automaticky prepočíta aktuálnym kurzom centrálnej banky). Samozrejme, ak začne rubeľ voči doláru klesať, ceny rubľa sa budú plaziť nahor (aj keď cena dolára bude stáť). Taká je aritmetika ... ☝

A čo popis produktu

Všeobecne pre mnoho populárnych produktov v Aliexpress už existuje ruský popis, niektoré body však nemusia byť úplne preložené (napríklad niekoľko charakteristík, niektoré vlastnosti atď.). Teraz je to oveľa lepšie, ale pred pár rokmi ...

Väčšina prehľadávačov (rovnaký prehliadač Chrome) navyše zvyčajne ponúka automatický preklad stránok, iba ak sú úplne v cudzom jazyku (pri polo ruských stránkach sa to však nestáva).

Čo je možné urobiť (pre Chrome):

1) Ak niekde uvidíte cudzí text, ktorému by ste chceli porozumieť pred objednaním produktu - kliknite pravým tlačidlom myši na ľubovoľné voľné miesto na webovej stránke a v zobrazenej ponuke vyberte možnosť „Preložiť do ruštiny“ .

Preložiť do ruského / prehliadača Chrome

2) Ďalej sa prehliadač pokúsi stránku automaticky zobraziť v ruštine. Ak sa to nepodarí, zobrazí sa príslušná chyba (pozri obrazovku nižšie). V takom prípade kliknite na tlačidlo „parametre“ .

Parametre (stránku nebolo možné preložiť do ruštiny)

3) Potom uveďte zdrojový jazyk - angličtinu (ak namiesto nej sú na stránke hieroglyfy - potom čínština ) a kliknite na tlačidlo „Preložiť“ .

Anglicky rusky

4) Woo-a-la, popis produktu bol preložený do skvelého a mocného. Teraz môžete pochopiť, čo znamenajú Číňania ... Pozri snímku obrazovky nižšie.

Preklad popisu produktu bol dokončený!

Komunikácia s predajcami

Ak dôjde k sporu o niektorý produkt alebo ak chcete požiadať o lepšie zabalenie produktu (aby sa nám na našej pošte nič nestalo), budete musieť s predajcom komunikovať v angličtine (alebo v čínštine, čo nie je jednoduchšie легче) .

Nehovorím jazykmi ...

Najjednoduchšie to urobíte pomocou online prekladateľov. Nižšie nechávam odkaz na najlepších z nich ...

? Pomoc!

Online prekladatelia a slovníky s výslovnosťou slov: prekladáme z angličtiny do ruštiny a zisťujeme správnu výslovnosť - //ocomp.info/onlayn-perevodchiki-s-proiznosheniem.html

*

Dodatky k téme - budú užitočné! ..

Všetko najlepšie!