Ako sledovať a vedieť, kde je zásielka z Číny (aby ste ju nestratili a nezabudli)

Otázka používateľa

Ahoj!

Kúpil jednu položku v Číne od AliExpress. Je napísané, že zásielka bola odoslaná, ale kde je - nikde nie sú žiadne informácie. Je to už druhý mesiac, uvažujem o kúpe produktu inde. Môžete mi povedať, ako zistíte, kde je moje balenie? Ruská pošta hovorí, že tovar neprišiel ...

Dobrý deň!

Všeobecne môžete vidieť, ako ruská pošta pracuje na správach (takže to neprekvapuje ?).

Ale vážne, začnem tento článok hlavnou vecou: neexistuje žiadny balík ani balík. Pri objednávaní tovaru môžu zásielku zaslať rôzne spoločnosti, vrátane ruskej pošty (tejto sa budem venovať v tomto článku, keďže väčšina z nich ju používa na doručenie: pretože je zadarmo a v mnohých prípadoch neexistuje alternatíva. ..).

*

O druhoch balíkov a ich sledovaní

Nepoznám jemnosti pošty: ale majú rôzne možnosti pre balíky - sú také, ktoré prichádzajú s číslom stopy a také, ktoré idú bez čísla stopy.

Kód zásielky / číslo zásielky / sledovacie číslo (v angličtine - sledovacie číslo) - jedinečný počet písmen a čísiel, ktoré vedia, kde môžete sledovať, kde sa váš balík momentálne nachádza.

Predajca vás musí po odoslaní tovaru informovať o kóde stopy (minimálne vo väčšine čínskych obchodov sa to stáva).

*

Ak je vaša zásielka malá (volá sa malé balenie, ak sa nemýlim), potom sa často odosiela bez čísla zásielky, čo znamená, že je nemožné ju vystopovať. Je to rovnaké, čo keby ste poslali obyčajný list (mimochodom, tie sú teraz tiež extrémne zriedkavé, aspoň prostredníctvom mojej pošty - za posledných 5 rokov som nedostal ani jeden list, hoci ich boli desiatky - 100%!).

Pokiaľ teda vaša zásielka nemá číslo zásielky, stačí počkať a dúfať, že dorazí. Mimochodom, nezabudnite predĺžiť záruku kupujúceho (ak hovoríme o AliExpress). ak do 45 dní od odoslania nepožiadate o predĺženie alebo nezačnete spor o vrátenie peňazí, peniaze vám nebudú vrátené, aj keď sa k vám tovar nedostane ...

Ak existuje číslo stopy ...

Ako som už uviedol vyššie, obchod vám musí po zaslaní tovaru na vašu adresu poskytnúť číslo stopy. Ako príklad slúži snímka obrazovky vyššie, ktorá zobrazuje číslo stopy jedného balíka (všetky zhody sú náhodné) - LM553155318CN.

Podobné číslo trate musíte nájsť v popise svojej objednávky, je potrebné aby ste zistili, kde je váš balíček a čo je v ňom ? ...

Teraz pár slov o tom, kam viesť a vložiť toto číslo.

1) Web Ruskej pošty

Webové stránky: //www.pochta.ru/Tracking

Vyššie uvedený odkaz vedie na stránku, na ktorú stačí vložiť predtým skopírované číslo stopy a stlačiť tlačidlo vyhľadávania (pozri obrazovku nižšie).

Vložte číslo, vyhľadajte balík

Vyhľadávanie v pošte je pomerne rýchle - za pár sekúnd zistíte, kde sa nachádza váš balík.

Malé balenie z Číny

Z času na čas môžete kontrolou stavu zásielky sledovať, kedy dorazí na vašu poštu. V tomto prípade sa mimochodom na webovej stránke Ruskej pošty objaví správa, že si balík prevezmete (bude tiež uvedený dátum, po akom čase ho e-mail pošle späť odosielateľovi ako nevyzdvihnutý).

Pre doručenie balíka stačí zájsť na poštu s cestovným pasom a číslom zásielky bez toho, aby ste čakali na oznámenie, ktoré by vám mal poštár priniesť (nemusí sa k vám vôbec dostať!).

2) Stránka „Kde je balík“

Adresa stránky: //gdeposylka.ru/

Súhlasíte s tým, že nie je veľmi vhodné kontrolovať manuálne tak, že zakaždým navštívite ruské poštové servery. A keď ste sa zbalili - môžete na to aj zabudnúť. Keby sme ale mohli túto vec automaticky skontrolovať a upozorniť vás poštou - bolo by to super!

Približne takto funguje stránka  „Kde je balík“ . Pri prvom zadaní čísla stopy a vašej e-mailovej adresy a neskôr vám služba pošle listy vždy, keď sa zmení stav vášho balíka.

Ak si do telefónu navyše nainštalujete aplikáciu na čítanie listov z vášho e-mailu, budete spravidla vedieť všetko v reálnom čase! Súhlaste - je to pohodlné!

Sledovanie balíkov

3) Webová stránka TRACK 24

Adresa stránky: //track24.ru/

Analógový a konkurent predchádzajúceho webu. Podstata jeho práce je rovnaká: zadajte číslo zásielky vašej zásielky, stlačte tlačidlo zásielky, zadajte e-mail s upozorneniami a pokojne dostávajte oznámenia o svojej zásielke. Pohodlné a jednoduché!

Výzva na sledovanie čísla

*

PS

Existuje taká nepríjemná situácia, ako je problém s doručením balíka na vašu poštu.

No napríklad podľa čísla trate ste zistili, že balík dorazil a je čas ho prevziať, ale na pošte pokrčia plecami - „No, nie je ono!“. Ja sám som bol v zásade v podobnej situácii a v ďalšom článku vám poviem, čo robiť, aby ste tento problém vyriešili. ?

*

To je všetko, veľa šťastia a trpezlivosti (a s našou poštou to príde vhod)!

?

Prvé zverejnenie: 29. 8. 2017

Oprava: 30.01.2020