Ako pridať dátum a deň v týždni k hodinám (časom) v systémovej lište Windows 10

Otázka používateľa

Ahoj.

Môj panel úloh v systéme Windows 10 zobrazuje iba čas (hodiny a minúty). Nie je to príliš pohodlné a niekedy musíte kalendár otvárať. Nehovorte mi, ako tam pridať aktuálny dátum a deň v týždni (tento som mal vo Windows 7).

Ahoj!

Áno, niektoré verzie systému Windows 10, najmä notebooky (s predvoľbami od výrobcu), môžu zobrazovať dátum a čas neštandardne. Našťastie je to možné ľahko vyriešiť ...

Príklad - v zásobníku sa zobrazuje iba čas

*

Konfigurácia zobrazenia dátumu a času v zásobníku Windows 10

KROK 1

1) Kliknite pravým tlačidlom myši (RMB) kdekoľvek na paneli úloh - v zobrazenej ponuke prejdite na položku Možnosti panela úloh .

Možnosti na paneli úloh

2) Ďalej prepnite posúvač do polohy Vypnuté. vedľa položky „Použiť malé tlačidlá na hlavnom paneli“ (ak už túto funkciu máte zakázanú, povoľte ju a znova zakážte). Nižšie je uvedený príklad.

Panel úloh - použite malé tlačidlá na paneli úloh

3) Potom by sa mala výška riadku na paneli úloh mierne zvýšiť a okrem času sa zobrazí aj dátum (pokiaľ to samozrejme nie je špeciálnym spôsobom deaktivované v parametroch, ale o tom viac v Krok 2 ...).

Je tu rande!

KROK 2

1) Na prispôsobenie zobrazenia formátu dátumu a času v ovládacom paneli systému Windows existuje špeciálna funkcia. tab. Na jeho otvorenie (v ľubovoľnej verzii systému Windows 10) potrebujete:

  • stlačte kombináciu Win + R (objaví sa okno "Spustiť");
  • potom použite príkaz intl.cpl a kliknite na OK.

intl.cpl - nastavenie dátumu, času (časové pásmo)

2) Potom sa otvorí okno „Oblasť“, v ktorom môžete nastaviť jazyk rozhrania, čas, dátum atď. Otvoriť ďalšie. parametre zobrazené na snímke obrazovky nižšie.

Pridať. možnosti

Poznámka!

Tieto nastavenia dátumu a času môžete otvoriť aj pomocou ovládacieho panela systému Windows - karta „Hodiny a región“ , pozrite si snímku obrazovky nižšie.

Ovládací panel - zmena formátu dátumu a času / kliknutie

4) Prejdite na kartu „Dátum“ a venujte pozornosť riadku „Krátke dátumy“ (závisí to od toho, ako sa bude dátum zobrazovať v zásobníku).

Pridajte 4 "dddd" znaky na koniec riadku a kliknite na tlačidlo "Použiť" (ako je znázornené na snímke obrazovky nižšie).

Poznámka: V predvolenom nastavení používa reťazec „Krátke dátumy“ formát -  dd.MM.rrrr

Zmena formátu dátumu

5) Okamžite si všimnete, ako sa deň v týždni objaví po dátume. Podľa môjho názoru je v príklade nižšie príliš dlhý dátum a ja ho trochu skrátim ✌ ...

Objavil sa deň v týždni

6) Za týmto účelom zmeňte  dd.MM.rrrr dddd na ddd dd.MM.rrrr .

Zmeňte formát znova

7) Výsledkom bude, že namiesto písania celého dňa v týždni (štvrtok) budeme mať skrátenú verziu (Št). Pozri príklad nižšie.

To je lepšie!

Zmenou tohto vzorca teda môžete prispôsobiť zobrazenie dátumu vo forme, ktorá je pre vás vhodná!

*

To je všetko, veľa šťastia!

?