Prečo sa telefón, tablet nabíja pomaly (mimochodom, je zaujímavé, že z jednej nabíjačky sa zariadenie nabíja rýchlo a z druhej to trvá dlho)

Otázka používateľa

Ahoj.

Dnes som telefón nabil (batéria mala 9%), prišiel som za hodinu a má iba 15% nabitie! Predtým som mal aspoň 50% za hodinu.

Ako to? Prečo sa telefón začal pomaly nabíjať, je možné niečo urobiť?

Ahoj.

Všeobecne platí, že typická otázka ...

Mimochodom, niektorí používatelia často poznamenávajú, že telefón sa rýchlo nabíja z jednej nabíjačky a z druhej to trvá dlho - o tomto bode budeme uvažovať aj nižšie. ?

Takže ...

? 2 tipy na túto tému!

1) Ak sa vaše zariadenie úplne prestalo nabíjať - pozrite si túto poznámku

2) Ak hľadáte nový telefón - venujte pozornosť modelom s funkciou rýchleho nabíjania. 

*

Pomalé a dlhé nabíjanie telefónu, tabletu: čo treba hľadať

❶ K čomu je pripojené zariadenie

Možno je to prvá otázka, ktorou sa tento článok začína ...

Venujte pozornosť fotografii nižšie: vľavo je telefón pripojený k USB portu počítača, vpravo - k natívnej jednotke napájania („nabíjačka“). Čo myslíte, nabije zariadenie rýchlejšie? Samozrejme, z natívnej nabíjačky (2)! ?

Telefón je pripojený k počítaču (1), k nabíjačke (2)

Je to spôsobené rozdielom v sile prúdu (USB port má menej). Viac o tomto nižšie ...

Mimochodom, ak je váš telefón vybavený funkciou rýchleho nabíjania, potom po pripojení zariadenia k zdroju napájania môžete okamžite posúdiť, či je aktivovaný (?). Pravdepodobne je zrejmé, že tento režim bude povolený, iba ak je zariadenie pripojené k „natívnemu“ zdroju napájania (alebo k jeho analógu).

Rýchle nabíjanie 37%

*

? Dôležité!

Pokúste sa pripojiť svoje zariadenie iba k „natívnej“ nabíjačke (ktorá bola dodaná s ním).

Toto nielenže rýchlejšie nabije batériu, ale aj samotné zariadenie vydrží dlhšie * (navyše sa vyhnete potenciálnym problémom ...).

*

❷ Dbajte na označenie nabíjačky (aktuálna sila je iná!)

Takmer každá certifikovaná nabíjačka (okrem čínskych falzifikátov *) má špeciálnu. značenie výstupným napätím a prúdom. Na fotografii nižšie som zvláštny. vzal zblízka tento okamih: DC 5V - 2A. ?

Typický napájací zdroj (nabíjačka) pre 2A (zvýraznené je špeciálne označenie na tele prístroja)

Takže doba nabíjania môže veľmi závisieť od sily prúdu (vydaného napájacím zdrojom). Napríklad pre váš telefón je optimálny prúd 1,5 A a pripojíte ho k:

  1. možnosť 1: do USB portu (poznámka: má prúdovú silu 0,5 A až 0,9 A, v závislosti od verzie portu (1,0 ÷ 3,0));
  2. možnosť 2: na napájací zdroj s výstupným prúdom 1,5 A.

Samozrejme, z USB bude proces nabíjania trvať 3x dlhšie (a dúfam, že teraz bude jasné, prečo to tak je ...).

Mimochodom , nabíjačky pre tablety - súčasná sila môže byť o niečo vyššia ako sila napájania telefónu. Mnoho používateľov si preto všimne, že ak k nim pripojíte telefón, nabíja sa oveľa rýchlejšie ako z pôvodnej nabíjačky! ?

? Buďte opatrní!

Ak pripojíte k telefónu (ktorý je dimenzovaný na 1 A), napríklad napájací zdroj 2A (t.j. s vyššou intenzitou prúdu), s najväčšou pravdepodobnosťou sa nič nestane *, pretože moderné smartfóny majú zabudovaný radič (obmedzí tak maximálny prúd).

* Je to však stále nežiaduce:

  1. po prvé, v niektorých rozpočtových smartphonoch vyhoria ovládače jeden alebo dva (čo si bude vyžadovať opravu zariadenia);
  2. po druhé, pri takomto nabití sa telefón môže začať zahrievať (batéria aj ovládač, čo môže tiež spôsobiť ich poruchu a dokonca aj vznietenie!).

*

❸ Vysoké zaťaženie procesora telefónu (pozrite sa, ktoré aplikácie spotrebúvajú energiu)

Venujte pozornosť tomu, ktoré aplikácie sú v smartfóne spustené. Ak hudba hrá na pozadí, hra beží, je aktívne sťahovanie (aktualizácia) atď. - to všetko potom môže ovplyvniť rýchlosť nabíjania! (na jednej strane nabíjame a na druhej aktívne nabíjame ...)

Hry počas nabíjania

Ak chcete zistiť, ktoré aplikácie spotrebúvajú najviac energie z batérie, musíte otvoriť nastavenia systému Android a prejsť do sekcie údržby zariadenia. V závislosti od verzie systému Android - ponuka sa môže mierne líšiť ...

Na mojej snímke obrazovky nižšie je najťažšou aplikáciou Google Chrome ...

Spotreba batérie / Android 10.0

Mimochodom, ak vzor zavedenia telefónu nie je „jasný“ - v niektorých prípadoch pomáha problém vyriešiť úplný reset nastavení (takzvaný Hard Reset).

Predtým si samozrejme musíte ? urobiť zálohu svojich kontaktov, súborov atď., Ale existuje šanca vrátiť zariadenie do normálu. stav.

? Pomoc!

Ako resetovať telefón do továrenského nastavenia [Hard Reset v systéme Android] (tj vymazať všetky dáta z telefónu, tabletu)

*

❹ Zhoršenie stavu batérie prístroja

Bez ohľadu na to, ako správne a opatrne zariadenie používate, kapacita batérie časom klesne (rýchlosť „tohto pádu“ silne závisí od typu a kvality batérie: Mám telefón a po 5 rokoch s vynikajúcou batériou; ale je tu aj o rok neskôr - „- 15%“).

Všeobecne pri posudzovaní opotrebenia najskôr venujte pozornosť vzhľadu batérie (samozrejme, ak ju vidíte). Vydutia, nerovnosti na puzdre batérie (?) sú jednoznačným znakom výmeny batérie!

Nafukujúci sa telefón (batéria)

Pre všeobecné zhodnotenie stavu batérie môžete tiež použiť špeciálnu. aplikácie, napríklad DevCheck , AccuBattery   ? (a ďalší softvér na prezeranie ? charakteristík telefónov s Androidom)

Zdravie batérie - dobré (aplikácia DevCheck)

AccuBattery - aplikácia plne monitoruje stav batérie

Mimochodom, poznámky k tejto téme som už skôr zverejnil (aby som sa neopakoval - viď odkazy nižšie).

? Pomoc!

1) Ako hodnotiť batériu telefónu: skontrolujte jej opotrebovanie a stav, ako dlho vydrží

2) Prečo sa batéria v smartfóne rýchlo vybíja, ako predĺžiť jeho prevádzkovú dobu

*

❺ Poškodenie káblového alebo telefónneho portu (+ vôľa na starších zariadeniach)

No a treba si uvedomiť, že dôvodom pomalého nabíjania môže byť kábel, ktorým telefón pripájate k zdroju napájania.

Typický problém: kvôli neustálemu a častému používaniu - kábel je ohnutý a medené žily vo vnútri sa „zlomia“. Výsledkom je, že v jednej polohe drôtu prebieha nabíjanie a v druhej nedochádza k žiadnemu kontaktu a nabíjanie sa zastaví ...

Prasknutý kábel USB

Stojí za to povedať, že poškodenie kábla nie je vždy viditeľné voľným okom, ako na fotografii vyššie ? (zlomenie môže byť niekedy vo vnútri opletenia a nijako sa nesmie rozdávať).

Preto , ak sa objaví problém, skúste pripojiť telefón k inému nabíjačky (alebo aspoň nahradiť kábel).

*

Venujte pozornosť aj samotnému konektoru telefónu. Zvyčajne sa na starých telefónoch (> 1 ÷ 2 roky) môže vyskytnúť mierna vôľa (t. J. Nebude zabezpečené tesné spojenie medzi zástrčkou a konektorom).

Konektor nabíjačky na telefóne

V tomto prípade najčastejšie, keď sa pripojíte, uvidíte, že sa začalo nabíjanie - položili ste telefón na stôl a odišli - kvôli spätnej reakcii kontakt vypadol a nabíjanie sa zastavilo ... Išli ste k zariadeniu za hodinu to vybralo - nabíjanie prebieha stále a nabíjanie batérie sa skutočne nezmenilo: keďže to bolo 15%, zostalo 15 ÷ 17% ...

Čo môžete urobiť: Ako dočasné opatrenie položte niečo pod lanko, aby ste zlepšili kontakt (napríklad kniha). Potom odovzdajte na opravu vymeniť konektor.

*

Ak som na niečo zabudol alebo ste problém vyriešili iným spôsobom, dajte mi vedieť v komentároch (vopred ďakujem).

Úspech všetkým!

?