Počítač bez pevného disku: je možné s ním pracovať a ako spustiť systém Windows

Otázka používateľa

Ahoj.

Povedzte mi, či je možné nejako spustiť systém Windows, ak mám počítač (dočasne) teraz bez pevného disku.

Proste ten starý sa pokazil a sľúbili, že nový prinesú presne o týždeň ... (dobre, že je tu telefón, nie je to taká nuda )

Ahoj.

Tiež nemám pevný disk есть (je tam SSD), a akonáhle som priniesol zhromaždenie aj bez neho ... Všeobecne som pochopil vašu úlohu, len v podobe, v akej ste pôvodne poslali otázku - mohlo by interpretovať tak .. ..

Teraz si nerobte srandu, poďme k riešeniu problému. ?

*

Je možné pracovať na počítači / notebooku bez disku (HDD / SSD)

Môžete (ak to funguje)!

Ale budete si musieť pripraviť špeciality sami. zavádzaciu jednotku USB flash alebo použite ? LiveCD (+ v niektorých prípadoch budete potrebovať inú prázdnu jednotku flash, s veľkosťou najmenej 40 GB).

Ak ste si takéto flash disky vopred nepripravili, samozrejme budete potrebovať funkčný počítač s Windows (opýtajte sa suseda / kamaráta / kolegu ...).

Teraz sa pozrime na niekoľko možností pre „vývoj“ ...

*

? Možnosť 1

Na jednotku USB flash môžete nainštalovať plnohodnotný operačný systém Windows 10 (predpoklad: váš port USB a jednotka flash musia podporovať USB 3.0 ; veľkosť jednotky flash je minimálne 32-40 GB).

Iný príklad: USB 2.0 a USB 3.0 (všimnite si farbu, pre 3.0 je modrá)

Ako sa to deje:

  1. stiahnuť čistý obrázok zo systému Windows 10;
  2. nainštalujte obslužný program Dism ++ a spustite postup obnovy;

    Obnovte OS z ISO obrazu (Dism ++)

  3. potom označíme inštalačné ISO, USB flash disk (ktorého veľkosť je 32 + GB - práve na ňom nainštalujeme Windows) a klikneme na „OK“ (príklad nižšie ?).

    Nastavenia v Dism ++ pred zápisom obrázka na USB flash disk

  4. potom čakáme na extrahovanie ISO na USB flash disk, po reštarte PC / notebooku, choďte do BIOSu a bootujte z tejto flash disku (na túto flash disk bude nainštalovaný Windows a bude možné pracovať na ako v bežnom OS ?) ...

*

Nevýhoda tejto metódy: plnohodnotný systém Windows je pri inštalácii na jednotku USB flash veľmi „nemotorný“. Napríklad jedno zavedenie z USB 3.0 trvá 3 - 5 minút. (po SSD s 10 sekundami - toto je test!).

? Pomoc!

Ako nainštalovať plnohodnotný Windows 10 na USB flash disk a bootovať z neho - podrobné pokyny

*

? Možnosť 2

Väčšina používateľov (s najväčšou pravdepodobnosťou) nepotrebuje na dočasné použitie plnohodnotný operačný systém. A preto, aby bola práca s počítačom pohodlnejšia a rýchlejšia, je lepšie používať špeciálne. pripravené ? LiveCD (odporúčam zhromaždenie od Sergeja Streltsa).

Po príprave takejto núdzovej jednotky USB flash raz ju môžete zaviesť a kedykoľvek pracovať v systéme Windows (pozri snímku obrazovky nižšie). V jej arzenáli sú všetky najpotrebnejšie programy: prehliadač, kancelárske editory, pomocné programy pre prácu s diskom atď.

Aké programy sú na LiveCD od Sergeja Streleta

? Pomoc!

LiveCD pre zotavenie po katastrofe Windows - moja zbierka pre začiatočníkov (+ popis toho, ako správne napáliť USB flash disk).

*

Doplnky k tejto téme sú vítané!

Všetko najlepšie!

?