Dobrý deň!
Problémy s internetom v smartfónoch a tabletoch sa vyskytujú rovnako často ako v počítačoch PC. Stáva sa, že sa pripojí k sieti Wi-Fi, ale zariadenie sa nepripojí k obchodu Google Play, prehliadač neotvorí stránku a video sa neprehrá. Okrem toho môže niekedy ikona siete Wi-Fi byť trochu sivá . A čo robiť? ..
V skutočnosti som sa v tomto článku rozhodol analyzovať najzákladnejšie dôvody, kvôli ktorým nemusí internet na zariadeniach Android fungovať. Iste, samozrejme, tu si treba okamžite všimnúť jeden dôležitý detail *.
* Poznámka: Internet nemusí byť k dispozícii iba kvôli niektorým predvoľbám v smartfóne alebo tablete, ale kvôli problémom s routerom. Preto by mal byť zreteľne oddelený. Pred nastavením systému Android skontrolujte, či majú iné zariadenia pripojené k rovnakej sieti Wi-Fi pripojenie na internet:
- ak tiež nie je k dispozícii internet, najskôr začnite s nastavením smerovača;
- ak internet funguje na iných zariadeniach, potom vám pomôžu nasledujúce tipy!
*
10 dôvodov, prečo Wi-Fi Internet nefunguje na Androide
1) Chyba, porucha systému alebo aplikácie
Kto by nepovedal čo, ale na Androide je dosť rôznych „závad“ a chýb. Prvá vec, ktorú by som odporučil, je preto jednoduché reštartovanie zariadenia (podržte na niekoľko sekúnd hlavný vypínač, potom sa zobrazí okno, v ktorom je možnosť reštartu (Reštart, viď obrazovka nižšie)).
2) Chyba v letovom režime
Aj keď ste nikam neleteli, táto možnosť môže byť povolená (alebo nebude fungovať správne). Uistite sa, že je vypnutá. Prípadne ho skúste zapnúť a potom znova vypnúť.

Letový režim
3) Zlyhanie pripojenia Wi-Fi
Skúste vypnúť a znova zapnúť sieť Wi-Fi.

Zakázať / povoliť Wi-Fi
Ak to nepomôže, odporúčam tiež odstrániť vytvorené pripojenie Wi-Fi a potom sa znova pripojiť. Pozri snímku obrazovky nižšie.

Odstrániť sieť
4) Stratený čas, dátum, časové pásmo
Mimochodom, ak problém súvisí s časom, ikona Wi-Fi sa zmení na sivú.
Venujte pozornosť nielen samotnému času, ale aj dátumu, časovému pásmu. Starostlivo skontrolujte formát času (odporúča sa formát 24 hodín), formát dátumu. Často kvôli nesprávne zadaným údajom - existujú problémy so sieťou ...

Nastavenie dátumu a času v systéme Android
5) Blokovanie internetu pomocou bezpečnostných aplikácií, antivírusov
Ak máte vo svojom smartfóne (tablete) nainštalované antivírusy a iné ochranné pomôcky, skúste ich na chvíľu deaktivovať. Faktom je, že veľa moderných antivírusov má modul na kontrolu fungovania Wi-Fi a v niektorých prípadoch môžu blokovať normálnu prevádzku siete.

AVG Antivirus - kontrola Wi-Fi
6) „Nesprávna“ činnosť servera proxy
Všeobecne je pravdepodobnejšie, že táto rada bude výlučná, t.j. pre každý prípad skontrolujte. Faktom je, že ak ste neurčili ručne server proxy (sami), potom je s týmto parametrom pravdepodobne všetko v poriadku.
Prejdite do nastavení Wi-Fi, kliknite na svoju sieť a vyberte možnosť „Zmeniť sieť“. Ďalej začiarknite políčko „Rozšírené nastavenia“ (v závislosti od zariadenia sa môže nazývať „Ďalšie“) a skontrolujte, či je stĺpec „Proxy server“ nastavený na „Nie“. Ak tam máte niečo skvelé - potom prejdite na „Nie“ a uložte nastavenia. Skontrolujte, či sieť funguje.

Proxy server - nie (nie je nastavené)
7) Nesprávne nastavte adresy IP v nastaveniach pripojenia
Na tej istej karte skontrolujte, či je možnosť „DHCP“ v stĺpci „Nastavenia IP“ (príklad na snímke obrazovky nižšie).

Nastavenia IP - DHCP
8) Problém so servermi DNS (poskytovatelia internetových služieb by mohli „spadnúť“)
Malá pomoc! Keď otvoríte ľubovoľnú stránku v prehľadávači, vaše zariadenie najskôr odošle požiadavku na server DNS a požiada ju o adresu IP, ktorá sa taká a takáto stránka nachádza. Server DNS vráti adresu IP vášmu zariadeniu a potom sa stránka načíta. Spravidla sa predvolene vždy používajú servery DNS vášho poskytovateľa (a spravidla sa nelíšia najmä v stabilite a rýchlosti).
Pokiaľ teda v nastaveniach pripojenia zmeníte rázne server DNS, v niektorých prípadoch je možné „vrátiť“ internet do normálu. režim. V systéme Android to môžete urobiť, ak otvoríte rozšírené nastavenia pripojenia Wi-Fi, prepnete položku „Nastavenia IP“ do „vlastného“ režimu a v riadkoch DNS 1 zadáte 8.8.8.8 a 8.8.4.4 (DNS od Google). , 2, resp.

Nastavenie serverov DNS
Poznámka! Viac informácií o serveroch DNS, ako zvoliť najrýchlejší verejný server DNS (alebo prečo sa stránky môžu v prehliadači otvárať pomaly) - //ocomp.info/kak-vyibrat-public-dns.html
Uložte nastavenia a otestujte internet.
9) V nastaveniach smerovača existujú obmedzenia
V tomto článku som sa nechcel dotknúť nastavení smerovača, ale nemôžem si nevšimnúť, že moderné zariadenia môžu mať špeciály. nastavenie obmedzenia prístupu. Môže existovať napríklad „biely“ zoznam: t.j. prístup na internet majú iba určité zariadenia.
Napríklad v smerovačoch Tenda v sekcii „Ovládanie šírky pásma“ môžete nielen obmedziť rýchlosť prístupu zariadenia na internet, ale ich od neho aj odpojiť! Pozri snímku obrazovky nižšie.
Pomôcť! Ako zadať nastavenie smerovača - //ocomp.info/kak-zayti-v-nastroyki-routera.html

Tenda router - riadenie šírky pásma
Ak neviete, či ste v smerovači povolili obmedzenia, môžete sa pokúsiť resetovať jeho nastavenia a vrátiť ich k pôvodným nastaveniam z výroby (poznámka: ak po resetovaní neviete, ako nakonfigurovať smerovač, je lepšie zdržať sa tejto operácie) .
10) Porucha systému ...
Posledná vec, ktorú môžem odporučiť (ako poslednú možnosť) je pokúsiť sa o úplný reset nastavení smartfónu / tabletu (pôvodný názov je „Hard Reset“).
Táto možnosť je k dispozícii v nastaveniach systému Android v časti „Obnoviť a obnoviť“ (obnovenie pôvodných nastavení). Pamätajte však, že dôjde k strate mnohých údajov a parametrov! Preto najskôr zo zariadenia uložte čokoľvek hodnotné ...

Obnoviť pôvodné nastavenia (Android)
*
To je zatiaľ všetko. Ak máte alternatívnu „liečbu“ - zdieľajte v komentároch (vopred ďakujem).
Veľa šťastia všetkým!