Ako si sami vytvoriť návrh bytu v 3D (výber tapiet, laminátu, linolea, dlaždíc, usporiadanie nábytku atď.) Alebo ako ušetriť peniaze na renovácii

Dobrý čas!

Dnešný príspevok nesúvisí priamo s problémami s počítačom, ale je bližšie k životu ...

V niektorých prípadoch ľudia hovoria, že „Oprava je horšia ako oheň ...“ (a to je čiastočne pravda). Najlepší priatelia aj príbuzní sa kvôli nemu často môžu pohádať.

A v tomto ohľade výrazne zjednodušiť všetko - možno vopred vyrobený dizajn miestnosti (bytu) v 3D! Súhlaste s tým, že ak ste sa už dohodli, čo a ako, potom sa vec dohaduje?!

Mimochodom, do budúcnosti poviem, že aj nepripravenému používateľovi to trvá 20 - 30 minút. bude môcť vytvoriť dizajn pre celý byt - a uvidíte, ako to bude vyzerať s vybranými tapetami, laminátovými podlahami, nábytkom (v skutočnosti o tom bude reč nižšie).

Príklad toho, čo urobíme, je uvedený na snímke obrazovky nižšie. Samozrejme, veľkosť izieb (a ich počet), farebnú schému dekorácie, materiály, nábytok, si môžete zvoliť podľa svojho vkusu ...

Návrh typického 1-izbového Chruščova

*

Ako ušetriť peniaze a nervy na renovácii: urobíme dispozíciu (návrh) bytu v 3D

KROK 1: Výber softvéru, vytvorenie nového projektu

Všeobecne existujú stovky programov na vytváranie dizajnu a rôznych druhov rozvrhnutia. Väčšina z nich je však ťažko zvládnuteľná (zvládnete ich na 1 opravu?).

Ale medzi touto všetkou rozmanitosťou existuje jednoduchý a efektívny program, ktorý umožňuje každému začínajúcemu používateľovi vytvoriť návrh bytu v 3D iba za pol hodiny . Reč je o softvéri  3D Interior Design  ... ?

Interiérový dizajn 3D

Stránka vývojárov: //interior3d.su/

Tento program je určený pre nepripraveného používateľa (začiatočníka), ktorý potrebuje rýchlo a ľahko získať 3D návrh bytu, miestnosti, domu. Program je veľmi jednoduchý, všetky akcie sa vykonávajú krok za krokom.

Program je úplne v ruštine a podporuje ho Windows XP, 7, 8, 10 (32/64 bitov)

Inštalácia programu „Interior Design 3D“ je štandardná (nijako sa nelíši od iného softvéru), takže o nej neuvažujem.

Pri prvom spustení budete vyzvaní, aby ste vytvorili nový projekt alebo vybrali jeden z najbežnejších (napríklad Stalinkas, Chruščov atď.). V mojom príklade urobím projekt od nuly, ak už existuje hotová verzia pre váš byt - môžete okamžite prejsť na KROK 4.

Vytvorte nový projekt alebo nahrajte existujúci

Mimochodom, ak máte vo svojom byte 2D sken (rozloženie), môže to úlohu trochu zjednodušiť (postačí ho iba zakrúžkovať). Budeme predpokladať, že neexistuje - pozri snímku obrazovky nižšie ... ?

Začať úplne od začiatku

Obrázok nižšie ukazuje, ako vyzerá hlavné okno programu. Pri prvom štarte sa môže zdať, že nič nie je jasné, ale nie všetko je také komplikované!  Hlavnou vecou je robiť všetko postupne (krok za krokom) a problém je vyriešený doslova za 2-3 desiatky kliknutí myšou.

Hlavné okno programu "Návrh interiéru v 3D"

KROK 2: salóny (pre konkrétne veľkosti), dispozícia bytu

Hlavné okno programu je teda rozdelené na 3 časti:

  1. stred (hore): 2D dispozícia (dispozícia) bytu. Tu nakreslíme;
  2. stred (dole): 3D vykreslenie. Je zostavený automaticky, v závislosti od toho, aké objekty pridáme do rozloženia;
  3. vpravo: nástroje na kreslenie a pridávanie objektov.

Ak chcete začať navrhovať: kliknite na nástroj „Draw room“ a postupne nakreslite obdĺžnik v 2D editore (pohľad zhora).

Upozorňujeme, že pri kreslení vám program ukáže rozmery miestnosti v centimetroch (100 cm = 1m).

Nakreslite miestnosť (jednoduchý obdĺžnik)

? Dôležité!

Pri kreslení miestností - ich obrys by mal byť dokončený, to znamená nakresliť pomocou myši 4 steny (alebo 5, 6 atď.) - mali by ste sa dostať do východiskového bodu od miesta, kde ste začali kresliť. Inak sa to, čo ste nakreslili, neopraví a nezmizne.

Mimochodom, po dokončení kreslenia v 2D editore bude 3D verzia navrhnutá automaticky! Pozri príklad nižšie.

3D návrh sa generuje automaticky

Ďalej rovnakým nástrojom nakreslite celý svoj byt (kuchyňa, obývacia izba, chodba, kúpeľňa atď.). Robí sa to všeobecne, rýchlo a ľahko ...

Východom bude skutočné usporiadanie bytu (rovnako ako v dokumentoch).

Rovnakým spôsobom nakreslite niekoľko ďalších miestností!

KROK 3: umiestnenie dverí, okien, nábytku, svietidiel

Aby sa miestnosť, ktorú sme nakreslili, podobala viac na skutočný byt, musíte doplniť okná a dvere, zariadiť aspoň „základný“ nábytok ...

Dvere

Ak chcete do projektu pridať dvere, vyhľadajte a aktivujte nástroj „Pridať dvere“ na pravom paneli programu .

Pridajte dvere

Potom vyberte jeho typ. Rád by som poznamenal, že zbierka programu obsahuje desiatky veľmi odlišných dverí: bežné a s oblúkom a dvojité ...

Výber dverí

Potom umiestnite kurzor myši na jednu zo stien na 2D rozložení a stlačte LMB - dvere sa opravia a zobrazia sa v projekte.

Inštalácia dverí do dispozície

Upozorňujeme, že nastavenú vieru je možné posunúť presne na skutočnú veľkosť vášho bytu (program zobrazuje vzdialenosť ku každej stene od dverí).

V 3D sa dvere zobrazia automaticky

Okno

Pridávajú sa podobne ako dvere. Najskôr je potrebné aktivovať nástroj Pridať okno na pravom paneli .

Pridať okno

Potom uveďte typ okna (existuje veľa z nich: jednoduché okno, dvojité, trojité, okná s oblúkmi atď.).

Výber typu okna

A nainštalujte ho na správne miesto v miestnosti. Pozri príklad nižšie.

V dizajne sa objavilo okno!

Nábytok, vodovod, lampy

Robí sa to rovnako ako pri pridávaní dverí a okien, s výnimkou jedného detailu ...

Nábytok

Po umiestnení niečoho z nábytku (napríklad postele) - všimnite si malú žltú bodku. Umožňuje otočiť posteľ na ktorúkoľvek stranu (360 stupňov).

Týmto bodom otočíte nábytok!

Mimochodom, program „Interior Design 3D“ má veľa iného nábytku: skrine, postele, komody atď. Mimochodom, v tej istej časti je aj inštalatérske práce - stačí otvoriť výber kúpeľňového nábytku.

Spálňa - výber postele (komoda)

Nábytok a kúpeľňové doplnky

Ako zmeniť veľkosť nábytku, jeho farbu, povrchovú úpravu

Napriek veľkej zbierke rôzneho nábytku a príslušenstva v softvéri „Interior Design 3D“  - rozmery každého šatníka na oblečenie môžu byť veľmi odlišné a tu vám program umožňuje ich manuálne nastavenie (čo je logické) ...

Ako zmeniť veľkosť skrinky (napríklad): najskôr dvakrát kliknite ľavým tlačidlom myši na požadovanú skrinku (v 2D rozložení), jej vlastnosti sa zobrazia v ponuke vpravo - zostáva označiť jej dĺžka, výška, hĺbka, materiál a farba. Ako sa to všetko mení - to môžete okamžite vidieť na 3D rozložení.

Zmena šatníka na oblečenie

Mimochodom, pre nábytok je veľa materiálov: drevo, látka, koža a kov. A samotných farieb je viac ako sto: orech, ružové drevo, jelša atď.

Výber materiálu a farieb

Všimnite si, ako za 2-3 kliknutia myšou bolo možné zmeniť veľkosť skrinky a jej farby.

Bolo - je (zmenilo šatník)

KROK 4: výber povrchových úprav stien, podláh a stropov - farby a materiály (tapety, linoleum, laminát atď.)

A tak je nakreslené usporiadanie bytu, sú umiestnené okná, nábytok a dvere - teraz môžete pristúpiť k oprave (tapety, laminát atď.).

Ako na to: najskôr sa vyberie požadovaná miestnosť (napríklad hala v mojom príklade), po ktorej sa jej vlastnosti otvoria v ponuke vpravo.

Vyberte miestnosť a otvorte jej vlastnosti

Vo vlastnostiach môžete zmeniť:

  1. výška stien;
  2. nastaviť materiál na dokončenie podlahy, stropu, stien;
  3. nastaviť farbu a typ tapety, laminátu, linolea atď. (podľa vášho výberu).

Materiál na dekoráciu stien

Čo sa týka materiálu a farieb: je tu veľa kam sa túlať ... Stačí sa pozrieť na 2 screenshoty nižšie ...

Výber povrchových úprav

Laminát a parkety (podlaha)

Halu som zmenil len za 1-2 minúty. na nepoznanie ...

Čo sa stalo a čo sa stalo

Samozrejme musíte pre každú izbu nastaviť interiér rovnako. ☝

KROK 5: prezeranie hotového projektu, vizualizácia, uloženie

Keď je váš projekt hotový, môžete si prezrieť nielen 3D model, ale aj to, ako sa na renováciu pozerať na vlastné oči, t.j. byť v tejto miestnosti (druh vizualizácie).

Za týmto účelom venujte pozornosť tlačidlu v dolnej časti okna „3D pohľad do priestorov“  - kliknutím na neho zmeníte režim zobrazenia editora a budete si môcť osobne prezrieť byt na akýkoľvek bod.

Poznámka: na 2D modeli budete mať kameru (to sú vaše oči ?) - len ňou pohybujte po byte a sledujte, ako to celé vyzerá ...

Vizualizácia miestnosti

A na záver nezabudnite projekt uložiť. Mimochodom, v tomto ohľade je program dosť flexibilný: umožňuje vám uložiť všetko, čo ste nakreslili do PDF, obrázka, exportovať do 3D editorov a dokonca vytvoriť odhad opráv (posledné kúsky som nepoužil ...).

Uložiť projekt

Záver: vo všeobecnosti môže všetko okolo všetkého trvať 20 - 30 minút. čas. Užívateľ je povinný kliknúť na LMB, určiť veľkosť, farbu a zmeniť vlastnosti.

Stále to nie je dlhá doba (~ niekoľko rokov) a každý program môže zvládnuť väčšinu programov. Mnoho profesií môže zaniknúť. Avšak trend ... ?

*

To je dnes pre tohto simíka všetko ...

Šťastná renovácia!

?