Ako používať Sberbank-online: od registrácie a otvorenia vkladu - po prepojenie „Ďakujem“ a prasiatko

Dobrý deň!

Sberbank je jednou z najväčších bánk v krajine a s rozvojom internetových platieb nemohla stáť stranou ?.

Ak nie sarkasticky, ale vážne, služba Sberbank-online je dosť multifunkčná, ľahko ovládateľná a každodenná, je rozšírená v našej krajine (pretože kartu Sberbank má každý druhý človek) a vo všeobecnosti je celkom spoľahlivá ...

V poslednej dobe to tak väčšinou je, prostredníctvom ich služieb môžete nielen prevádzať peniaze z účtu na účet, ale aj splniť všetky svoje každodenné úlohy za jeden večer bez toho, aby ste opustili svoj domov!

Môžete napríklad zaplatiť za technickú miestnosť, nastaviť automatickú platbu za telefón, otvoriť zálohu, kúpiť menu, zaplatiť za prístup na internet, pripojiť prasiatko (a ušetriť na dovolenku ?).

Všeobecne v tomto článku zvážim všetky najobľúbenejšie úlohy a otázky týkajúce sa používania Sberbank-online.

Myslím si, že pre tých, ktorí v poslednej dobe využívajú služby elektronického bankovníctva, bude veľmi užitočný ...

*

Mimochodom, na platenie a prevod peňazí na internete sa používa nielen Sberbank-online, ale aj iné platobné systémy (majú svoje vlastné jedinečné schopnosti a mnohé z nich dajú šancu Sberbank).

Navyše bez nich nie je nikde, pokiaľ chcete prevádzať peniaze niekomu do zahraničia (tam mnohí o Sberbank vôbec nepočuli ...).

*

Sberbank-online: riešenie každodenných problémov

Ako sa zaregistrovať a pripojiť k online bankovníctvu

Myslím si, že je potrebné začať s tým, čo je potrebné na začatie plnohodnotnej práce:

 1. bežná banková karta Sberbank priviazaná k vášmu mobilnému telefónu (pri otvorení účtu a vydaní karty zamestnanci banky zvyčajne vždy priviažu mobilné číslo na kartu). Ak karta nie je k dispozícii, choďte do najbližšej pobočky banky a objednajte si ju (výrobný čas je asi týždeň, náklady na službu sa môžu líšiť: v závislosti na karte, aktuálnych akciách atď.);
 2. pracovný mobilný telefón (ktorý je „priviazaný“ ku karte);
 3. počítač s prístupom na internet.

Registrácia a vstup do internetovej banky

Oficiálna webová adresa Sberbank-online: //online.sberbank.ru/

Poznámka: Môžete sa zaregistrovať a získať prihlasovacie meno a heslo prostredníctvom bankomatu. Stále však hovoríme o online banke, takže je logické, že musíme brať do úvahy plne vzdialenú službu (o nej bude reč nižšie).

Prejdeme na oficiálnu stránku Sberbank-online a stlačte registračné tlačidlo.

Registrácia v Sberbank-online

Ďalej je potrebné:

 1. zadajte číslo svojej karty a stlačte pokračujte (je to uvedené na jeho prednej strane, zvyčajne 16 (18) číslic). Náznak nájdete na snímkach obrazovky nižšie.
 2. ak bolo číslo karty uvedené správne, do telefónu s ním spojeného sa odošle SMS s potvrdzovacím kódom. Kód je potrebné zadať pri potvrdení registrácie;
 3. potom musíte prísť s heslom a prihlásiť sa pre prístup do Sberbank-online. Odporúčanie: nepoužívajte jednoduché ani krátke prihlasovacie údaje a heslá (ako prihlasovacie meno alebo heslo tiež nezabudnite použiť dátumy narodenín svojich blízkych, mená, priezviská atď.).

Sberbank-online - registrácia

Čo a kde je uvedené na karte // na príklade karty QIWI Visa

Samotný postup registrácie bol vo všeobecnosti dokončený: teraz máte používateľské meno a heslo na prístup do internetovej banky.

Vráťte sa na webovú stránku Sberbank: //online.sberbank.ru/ a zadajte svoje používateľské meno a heslo. Stlačíme tlačidlo "Enter".

Zadajte svoje užívateľské meno a heslo

Ďalej vám bude na telefón zaslaná SMS s kódom (potvrdenie, že niekto neuhádol vaše heslo a prihlásenie, a ste to vy). Zadajte kód z SMS do špeciálneho poľa a stlačte „Potvrdiť“.

Označíme kód z SMS správy

Potom by sa mala zobraziť hlavná stránka online banky. Môžete začať používať ...

Hlavná stránka Sberbank-Online

*

Ako zistiť podrobnosti o karte, účte

Možno budete potrebovať údaje o karte alebo bankovom účte, ak chcete prijať medzibankový prevod, napríklad od inej osoby (organizácie). Často sú tiež potrebné podrobnosti, napríklad pri uchádzaní sa o zamestnanie (pri prevode mzdy na vašu kartu), pri doplňovaní zálohy atď.

A ako ich zistiť (bez návštevy pobočky banky отделение).

Dôležité!

Číslo karty (umiestnené na samotnej plastovej karte) nie je číslo vášho bankového účtu! Účet si môžete otvoriť aj bez bankovej karty. Mnoho ľudí si to mýli!

Všeobecne platí, že peniaze na karte skutočne „ležia“ na bankovom účte, ku ktorému je plastová karta pripojená (v skutočnosti je karta kľúčom k vášmu účtu, aby ste ich mohli spravovať na diaľku, rýchlo a pohodlne). Mimochodom, k jednému účtu je možné pripojiť niekoľko bankových kariet.

Najskôr musíte otvoriť Sberbank-online, kartu „Karty“ (poznámka: najskôr zistíme podrobnosti o bežnej plastovej karte), pozri obrazovku nižšie.

Sberbank-online - zobrazenie informácií na karte

Ďalej otvorte odkaz „Informácie o mape“.

Sberbank-Online: informácie na karte

Potom otvorte odkaz „Podrobnosti o prevode na kartový účet“.

Podrobnosti karty

Potom sa na karte objavia všetky potrebné informácie: celé meno držiteľa karty, číslo účtu, číslo pobočky banky, BIC, korešpondenčný účet, TIN atď. (Pre medzibankový prevod je to obvykle celé meno, BIC. a číslo účtu stačia).

Všeobecne si tieto údaje môžete vytlačiť a preniesť na osobu, od ktorej prevod očakávate ☺ (poznámka: peniaze nemôžete vyberať pomocou bankových údajov, môžete ich iba pripísať na účet (takže sa nemusíte báť)!

Tu je potrebné svietiť na svojej karte - lepšie sa to neoplatí, ak poznáte číslo karty, dátum jej platnosti a kód CVC na zadnej strane karty - potom sa dá niekde vyplatiť ...) .

BIK, číslo pobočky, bežný účet atď.

Pokiaľ ide o údaje o účte (je to relevantné, ak máte okrem karty samostatný účet alebo vklad) - potom najskôr otvorte kartu „Vklady a účty“: mal by sa zobraziť zoznam vašich účtov a vkladov. Otvorte požadovaný.

Vklady a účty - otvorte požadovaný účet na prezeranie

Ďalej, rovnako ako pri karte - musíte otvoriť kartu „Informácie o vklade / účte“ a potom odkaz „Podrobnosti o prevode na vkladový účet“ (pozri obrazovku nižšie). Mal by sa objaviť štítok so všetkými podrobnosťami tendra na prevod.

Podrobnosti o účte na prevod

*

Ako otvoriť vklad (online, so zvýšenou sadzbou)

Mnoho ľudí podceňuje možnosti Sberbank-online a neotvárajú vklady (iba si nechávajú peniaze na karte). Medzitým otvorením vkladu môžete ročne získať 6-7%. Ak navyše potrebujete urgentne peniaze, môžete si ich kedykoľvek vyzdvihnúť. Prečo to nevyužiť? ☺

Okrem toho majú vklady otvorené na diaľku prostredníctvom internetu vyššie percento (zvyčajne o 1 - 2%).

Čo sa týka bezpečnosti: všetko je na dosť vysokej úrovni. Po otvorení vkladu môžete navyše ísť vo vhodnom čase do pobočky banky a vziať si potvrdenie o stave účtov a vkladov (platí pre tých, ktorí sú zvyknutí mať všetky doklady).

Ak chcete otvoriť vklad, otvorte sekciu „Vklady a účty“ (v hornom menu) a kliknite na odkaz „Otvoriť vklad“ (pozri obrazovku nižšie).

Sberbank-online - ako otvoriť vklad

Ďalej si musíte pozrieť podmienky rôznych ponúk (úroková sadzba, mena účtu, termín, je možné vybrať / nahlásiť peniaze na vklad) a zvoliť požadovanú. Tu nedávam odporúčania, vyberte si najlepšiu voľbu pre seba ☺.

Výber podmienok vkladu

Potom musíte určiť kartu / účet (kde sa prostriedky odpíšu, aby sa pripísali na vkladový účet), zvoliť riadky a výšku vkladu.

Zobraziť podmienky vkladu

Posledný krok: skontrolujte, či je všetko v poriadku, skontrolujte termín, úrokovú sadzbu, výšku, prečítajte si podmienky zmluvy. Ak je všetko v poriadku, potvrďte otvorenie vkladu.

Potvrdenie o otvorení vkladu

Potom by sa váš príspevok mal zobraziť v časti „Vklady a účty“ . Tam sa tiež dozviete všetky podrobnosti: kedy bol pripísaný na účet alebo na ťarchu účtu, je možné z neho niečo vybrať, do akého dátumu je možné ho otvoriť, je možné ho predĺžiť atď.

Otvorte vklad, môžete si pozrieť podmienky

*

Ako prevádzať peniaze (podľa telefónneho čísla, z karty na kartu, na účet v inej banke)

# 1 - podľa telefónneho čísla alebo čísla karty

Aktualizácia od 01.2020.

V Rusku začal fungovať rýchly platobný systém (FPS) - umožňuje vám posielať finančné prostriedky prostredníctvom telefónneho čísla medzi rôznymi bankami!

Najjednoduchším a najrýchlejším spôsobom, ako poslať malú sumu inej osobe (ktorá má kartu Sberbank), je použitie služby mobilnej banky (pripojenej v ktoromkoľvek bankomate). Všetko, čo potrebujete preložiť, je poslať 1 SMS!

Ako vystaviť SMS:

Na ktoré číslo poslať: 900

Správa: PREKLAD 9XX1234567 500

kde 9XX1234567 je telefónne číslo iného účastníka (peniaze poputujú na jeho kartu spojenú s týmto telefónnym číslom. Pred prevodom odporúčam ujasniť si, či je jeho karta spojená s týmto číslom);

500 - suma prevodu v rubľoch.

„Sberbank“ - príklad odoslania správy prostredníctvom SMS na prevod finančných prostriedkov

Podrobnejšie informácie o prevode na oficiálnej webovej stránke Sberbank

Dôležité poznámky:

 1. nemôžete previesť viac ako 8000 rubľov. za deň;
 2. nemôžete vykonať viac ako 10 transakcií za deň;
 3. nemôžete prevádzať doláre ani iné meny okrem rubľov;
 4. z kreditnej karty nemôžete prevádzať peniaze (iba zo svojej osobnej debetnej karty).

# 2 - z jednej karty na druhú

Najskôr otvorte sekciu „Prevody a platby“ (v Sberbank-online).

Je tu jeden dôležitý bod: karty môžu vydávať rôzne banky aj Sberbank. Ak sa chystáte previesť na kartu vydanú v inej banke, zvoľte „Prevod na kartu v inej banke“, ak karta Sberbank - „Prevod na klienta Sberbank“.

Poznámka: na prevod z karty na kartu potrebujete poznať iba číslo karty, na ktorú chcete previesť peniaze.

Prevod na kartu inej banky môže trvať niekoľko dní (provízia bude tiež vyššia), ale vo vnútri Sberbank - okamžite (zvyčajne ☺)! Je to druhá možnosť, ktorú zvážim ...

Sberbank-online - vyberte si, na ktorú kartu prevedieme prostriedky

Ďalej je potrebné uviesť číslo karty príjemcu, účet (z ktorého budete posielať peniaze) a sumu. Mimochodom, je vhodné uviesť v poznámke, na čo prevádzate peniaze (napríklad splácanie dlhu, mat. Pomoc, darček atď.).

Vyplnenie údajov pre prevod z karty na kartu v Sberbank

V potvrdzovacom okne nezabudnite, že Sberbank zobrazuje meno príjemcu (veľmi výhodné, aby nedošlo k zámene príjemcu platby).

Dôležité! Pri prevode na kartu vydanú inou bankou vám Sberbank neukáže, kto je jej majiteľom. Pred odoslaním platby si preto niekoľkokrát skontrolujte číslo karty.

Potvrďte SMS

# 3 - z karty / účtu do inej banky (medzibankovej)

Táto metóda je dobrá, pretože sa dá použiť na zasielanie peňazí do ktorejkoľvek banky v Rusku (t. J. Na akúkoľvek kartu / účet vydaný ruskou bankou). Pre prevod, mimochodom, potrebujete nasledujúce podrobnosti: celé meno, číslo účtu, banka BIK (príklad toho, ako ich nájdete, som uviedol vyššie v článku).

? Pomoc!

Medzibankový prevod: online prevod peňazí z jedného účtu na druhý - ako na to

Podotýkam, že ide o jeden z najbezpečnejších typov prevodov: ak náhle urobíte chybu s číslom účtu alebo inými podrobnosťami, platba by sa mala na váš účet vrátiť do 5 - 10 dní (z ktorých ste ju odoslali).

V prípade medzibankového prevodu otvorte časť „Prevody a platby“ a potom kliknite na odkaz „Prevod na súkromnú osobu do inej banky podľa podrobností“.

Sberbank-online - medzibankový prevod

Ďalej sa otvorí dlhý zoznam podrobností, ktoré je potrebné vyplniť. Spravidla stačí uviesť názov, BIK banky, číslo účtu príjemcu a účel platby. Ostatné polia sú voliteľné.

Podrobnosti o účte môžete získať od príjemcu. A na účely platby je zvyčajne uvedené nasledovné (ako príklad!):

 1. „prevod vlastných prostriedkov bez DPH“ - to je prípad, keď prevádzate svoje peniaze na účet v inej banke;
 2. „z dôvodu platby na základe dohody č. XX / X. DPH nepodlieha“ - to napríklad pri platbe za niektoré služby na základe dohody;
 3. „Súkromný prevod, oslobodený od DPH“ - ak iba prevádzate peniaze na súkromnú osobu (povedzme vrátenie dlhu).

Vyplnenie potrebných náležitostí

Dôležité: je neprijateľné uvádzať pri schôdzke akékoľvek „vtipy“, existuje riziko, že váš preklad bude až do objasnenia „zmrazený“.

Všeobecne potom zostáva len potvrdiť váš prenos (štandardne kódom cez SMS).

*

Ako platiť účty (služby), telefón, internet atď.

Vďaka možnostiam služby „Sberbank-online“ môžete ušetriť veľa času ☺. Predstavte si, že ste za 10-15 minút. večer môžete platiť najviac zo všetkých bežných platieb: nájom, telefón, internet, plyn, všetky druhy pokút, školstvo (škôlky, školy) atď.

Aj keď dnes veľa ľudí nedôveruje elektronickým platbám (uprednostňujú papierové potvrdenie), verím, že sú budúcnosťou. A ako ukazuje prax, nie vždy je to meno aj kúsok papiera, môžete niečo dokázať ...

Zvážim teda možnosť platby za mobilnú komunikáciu (platby za verejné služby, internet atď. - budú prebiehať rovnakým spôsobom, iba namiesto telefónneho čísla budete musieť uviesť číslo svojho osobného účtu).

? Pomoc!

Ako platiť za bývanie a komunálne služby na internete (poznámka: bývanie a komunálne služby) 

Najskôr musíte otvoriť kartu Prevody a platby.

Sberbank-online - prevody a platby

Ďalej v dolnej časti stránky uvidíte kompletný zoznam toho, čo môžete zaplatiť. Zoznam je jednoducho úžasný ☺. Ako príklad platby som si vzal „mobilnú komunikáciu“.

Platba za mobilnú komunikáciu

Ďalej uveďte telekomunikačného operátora (aj keď existujú univerzálne možnosti platby za akékoľvek mobilné telefóny).

Megafón

V ďalšom okne musíte určiť kartu, ktorou chcete platiť, telefónne číslo a sumu, ktorú chcete pripísať. Potom kliknite na tlačidlo „Pokračovať“.

Uvedené telefónne číslo, suma

Ďalej skontrolujte všetky vyplnené polia a potvrďte platbu (ak je všetko v poriadku).

*

O „Ďakujem“ a prasiatku

Ďakujeme za relatívne novú funkciu od Sberbank. Podstata „poďakovania“ spočíva v tom, že za každý nákup vám bude účtovaný určitý počet z nich (od 0,5% do 50% z nákupnej sumy).

Tieto „poďakovania“ môžu byť neskôr vymenené za zľavu od mnohých partnerov: rôzne obchody s odevmi a obuvou, knihy, lekárne atď. Súhlaste s tým, že by bolo pekné získať zľavu, kvôli ktorej nemusíte robiť nič: stačí sa zaregistrovať v tomto programe (nemusíte platiť nič).

Mimochodom, veta v obchode bude pôsobiť veľmi komicky: „ Chcem si kúpiť produkt za„ Ďakujem “(najmä ak si to predstavujete pred 5-10 rokmi ...).

Ak sa chcete pripojiť, zadajte Sberbank-online a v ponuke vpravo vyberte možnosť „Ďakujeme od Sberbank“. Potom budete musieť prejsť jednoduchým registračným postupom.

Vďaka od Sberbank

Tam tiež vidíte, koľko „vďaky“ ste spočítali a za aké nákupy.

História prevádzky: za čo dali „Ďakujem“.

Prasiatko  je nástroj od Sberbank, ktorý vám umožňuje automaticky uložiť určitú sumu na samostatný účet. Tých. napríklad na kartu dostanete mesačný plat, môžete si ho nastaviť tak, aby 20% z jeho veľkosti išlo na prasiatko.

Nástroj je v skutočnosti bežný vklad (vklad), ktorý sa automaticky doplní z vašej karty / účtu.

Na jednej strane je to pohodlné, na druhej strane, čo vám bráni v tom, aby ste si sami otvorili požadovaný vklad (a percento na karte je vyššie ako percento prasiatka), a podľa možností ho mesačne doplňovať?!

Môj osobný názor je preto taký, že tento nástroj bude užitočný iba pre tých, ktorí veľmi zle poznajú internetové bankovníctvo, alebo pre tých, ktorí rýchlo minú všetky peniaze prijaté na účet ☺ ...

Ak chcete pripojiť prasiatko, prejdite do sekcie „Karty“ (alebo „účty“), vedľa požadovanej karty kliknite na tlačidlo „Pripojiť prasiatko“, viď obrazovka nižšie.

Sberbank-online - karty, pripojte prasiatko

Ďalej musíte uviesť, aká suma bude pripísaná na účet prasiatka: buď pevná suma (napríklad 3 000 rubľov každý mesiac), alebo určité percento (napríklad 10% všetkých finančných prostriedkov prijatých na kartu).

Po zadaní sumy v skutočnosti kliknite na tlačidlo pripojenia. Všetci! Prasiatko nájdete v sekcii „Vklady a účty“. Tiež si všimnem, že za 2 - 3 kliknutia myšou ho môžete rýchlo zavrieť a vybrať peniaze na svoju kartu.

Uvádzame sumu, ktorá bude pripísaná na účet prasiatka

*

Mimochodom, pre tých, ktorí radi šetria peniaze - QIWI umožňuje získať cashback (teda časť peňazí po vrátení nákupu na vašu kartu / účet) až do výšky 26%!

Tu sa dozviete, ako používať QIWI.

Všetko najlepšie!

?

Prvé zverejnenie: 03.01.2018

Oprava: 10.02.2020