Ako zmeniť a skryť IP adresu počítača a telefónu

Otázka používateľa

Ahoj.

Povedzte mi, ako môžem zmeniť svoju IP adresu: Neurobím nič zlé. Práve ma na jednom z webov na zoznámenie zablokovala IP adresa a už si ju nemôžem zobraziť ... Aspoň som dostal také oznámenie na svoju poštu ...

{zvyšok otázky bol odstránený, pretože nie je informatívne}

Ahoj.

Najskôr je potrebné hneď spomenúť, že existuje veľa webov na zoznámenie sa (vyberte ...).

Po druhé, predtým, ako „niečo zmeníme“, je potrebné urobiť niekoľko poznámok a objasniť niekoľko dôležitých bodov týkajúcich sa adresy IP (inak sa pre začiatočníkov ukáže článok ako „mišmaš“ ...).

Po tretie, vopred si všimnem, že táto poznámka nie je navrhnutá tak, aby ste mohli úplne skryť svoju online prítomnosť (a nikto vás nemohol nájsť). Materiál je určený pre neskúsených používateľov, ktorí sa chcú v tejto téme dozvedieť niečo viac ...

A tak je úvod dokončený (?), teraz je už všetko v poriadku ...

*

Základné otázky týkajúce sa IP

Typy adries IP: základné informácie

Pre ľahšie pochopenie si vezmem ako príklad najbežnejšiu situáciu: povedzme, že máte doma router Wi-Fi, cez ktorý počítač, televízor, telefón a ďalšie zariadenia pristupujú k internetu.

V takom prípade bude mať váš počítač 2 adresy IP:

  • lokálne (interné): možno ho použiť na pripojenie k počítaču z iných počítačov (notebookov) pripojených k tomuto smerovaču Wi-Fi (napríklad na hranie cez lokálnu sieť). Ak potrebujete zmeniť túto miestnu adresu IP, vykoná sa to v nastaveniach smerovača;
  • externá: túto adresu vám pridelí váš poskytovateľ internetu, keď ste v režime online (a práve túto adresu „vidia“ rôzne stránky a služby na internete). Pod „zmenou adresy IP“ sa obvykle rozumie zmena tohto konkrétneho typu adresy IP!

Mimochodom , na zistenie vašej miestnej a externej IP adresy - použite utilitu Speccy ? (odkaz na oficiálnu stránku). ?

Speccy - zobrazenie IP adries, časť Sieť

Na zobrazenie externej adresy IP môžete tiež použiť web ? 2IP.ru (nie reklama, je to iba informatívne a adresa URL sa pohodlne píše aj na telefóne).

Screenshot z webu 2IP

Okrem toho je tu ešte jeden detail - externá IP adresa   (rovnako ako lokálna, ale nezaujíma nás to ...) môže byť 2 typov:

  1. konštanta (statická): t.j. nemeňte sa vždy, keď ste online;
  2. dynamický: keď sa pripojíte na internet, poskytovateľ vám pridelí jednu z bezplatných adries IP (adresa IP sa samozrejme bude pravidelne meniť).

Ak je možné lokálnu IP adresu veľmi jednoducho zmeniť na statickú (v nastaveniach smerovača naviazať svoju MAC adresu na konkrétnu adresu), potom s externou IP - všetko nie je ľahké: tu veľa záleží na vašom poskytovateľovi (zvyčajne statická IP sa platí osobitne ...).

*

Čo možno nájsť podľa IP

Ďalšia veľmi populárna otázka ...

Pri nejakom „zaokrúhlení“ sa dá IP adresa porovnať s telefónnym číslom: t.j. podľa IP sa dozviete zhruba to isté ako podľa čísla ...

Čo je na tomto zozname:

  • hostiteľská krajina;
  • vaše mesto a okres;
  • meno poskytovateľa, prostredníctvom ktorého ste pripojení;
  • v niektorých prípadoch: e-mail, telefónne číslo atď. údaje (ak sa „náhodou“ dostali do vyrovnávacej pamäte vyhľadávacích nástrojov);
  • stojí za zmienku ešte jeden detail: dôstojník. príslušné orgány môžu kontaktovať vášho poskytovateľa so žiadosťou a zistiť, kto túto IP v danom čase vlastnil - potom získajú všetky kontakty: na koho je pripojenie zaregistrované, údaje o pase tejto osoby atď.

Poznámka: Ak chcete získať základné informácie o niektorých adresách IP, jednoducho ich skopírujte a prilepte do špeciálneho adresára. formulár na webovej stránke ? 2ip.ru (ako analóg: môžete použiť ? pr-cy.ru)

Príklad prezerania informácií podľa adresy IP // v telefóne

O tejto problematike som hovoril podrobnejšie v jednej zo svojich minulých poznámok, odporúčam (?).

? Pomoc!

Čo skrýva IP, je možné podľa nej zistiť moju adresu - stručne o hlavnej veci

*

Ako môžem zmeniť svoju externú adresu IP

možnosť 1

Ak vám poskytovateľ internetu pri každom pripojení poskytne novú bezplatnú adresu IP (dynamická adresa), potom je logickou možnosťou: iba sa na chvíľu odpojte od siete (napríklad môžete odpojiť smerovač od napájania a počkať 2. -3 minúty).

Po opätovnom pripojení sa vaša IP adresa pravdepodobne zmení ...

Možnosť 2

Prehliadač ? Opera (odkaz na oficiálnu stránku) sa môže stať veľmi pohodlnou voľbou pre začiatočníkov. Faktom je, že tento prehliadač má zabudovanú sieť VPN a súkromný režim (relevantný pre počítače aj smartphony).

Použitím týchto režimov sa vaša ruská adresa IP zmení na európsku ... (?)

Opera - povoľte VPN a súkromné ​​prehliadanie

Opera vám neumožňuje ani vytvárať snímky obrazovky z obrazovky telefónu

Možnosť 3

Pre úplnú * anonymitu môžete použiť prehliadač ? TOR. Funguje to trochu pomalšie ako v rovnakom Chrome alebo Edge, ale vaše pripojenie je šifrované a vaša skutočná adresa IP je skrytá ...

Možnosť 4

Nuž, nemôžem si nevšimnúť, že teraz (okrem vyššie uvedeného) existuje veľa služieb, ktoré poskytujú služby VPN (privátna virtuálna sieť). Umožňuje vám zašifrovať vaše pripojenie a zabezpečiť prenášané dáta (+ pomáha skryť IP).

Navyše inštaláciou špeciálneho. aplikácia - vaša IP bude skrytá nielen v prehliadači, ale aj v iných programoch, ktoré pracujú s internetom. Všeobecne, podrobnejšie o VPN som mal samostatnú poznámku, odporúčam (?).

? Pomoc!

VPN: čo to je a prečo to potrebujete? Ako používať VPN (jednoduché bezplatné možnosti)

*

Dodatky k téme v komentároch sú vítané!

Všetko najlepšie!

?