Ako získať kontakty z poškodeného telefónu (zlomený a nezapne sa!)

Otázka používateľa

Ahoj.

Alexander mi povedz s radou ... Včera sa telefón vypol a už sa nezapol. Zrejme je všetko pokazené.

Samotné zariadenie nepotrebujem, ale chcel by som z neho získať nejaké dáta: v prvom rade kontakty. Ako to môžem spraviť? (Veľmi sa mi nechce kontaktovať službu, pretože prelomia upratanú sumu).

Ahoj.

Nikto vám nedá záruky, že z toho niečo získate (ani služba, aj keď má viac šancí). Z popisu navyše nie je jasné, čo sa s týmto zariadením stalo (možno už vo vnútri nie je nič „živé“ ...).

Niečo však poradím nižšie, snáď to nejako pomôže vám (aj ostatným používateľom). ?

*

Čo možno urobiť na obnovenie kontaktov

? Možnosť 1: Skontrolujte svoj profil Google

Webová stránka: //contacts.google.com/

Ak ste ako telefón mali moderný smartphone, mali ste s najväčšou pravdepodobnosťou profil Google (a je pravdepodobné, že kontakty boli synchronizované s jeho službami).

Skúste preto prejsť na stránku  kontaktov Google (odkaz vyššie) a zistite, či tam niečo nie je. V mojom prípade (keď som sa stretol s niečím podobným) bolo všetko na svojom mieste. ?

Kontakty Google

Mimochodom, telefóny Samsung, Huawei a množstvo ďalších značiek zariadení - môžu mať svoje vlastné ďalšie. profily (iné ako Google). Ak ste sa zaregistrovali počas počiatočného nastavenia telefónu (po zakúpení), boli tam kontakty pravdepodobne uložené ...

*

? Možnosť 2: Skontrolujte SIM kartu

Niektoré kontakty mohli byť uložené na SIM karte. Pokúste sa ho vybrať z pokazeného telefónu a pripojiť ho k funkčnému. Potom choďte do telefónneho zoznamu a použite funkciu importu .

Je možné, že sa na obrazovke objaví niekoľko kontaktov. ?

Import / Export kontaktov. Android 9.0

*

? Možnosť 3: pozri podrobnosti

Pokiaľ viem, od väčšiny operátorov si môžete zadarmo objednať účet s podrobnými údajmi za posledný rok - a v ňom nájdete čísla, na ktoré ste najčastejšie volali (čo potrebujeme).

Napríklad pre Megafon si stačí otvoriť osobný účet a prejsť do sekcie „Výdavky, dobitie a podrobnosti“ .

Podrobne

Mnohí sa ma samozrejme teraz budú pýtať: „A čo robiť s týmito číslami? Nikto nevie, ktoré z nich!“

Toto sa dá ľahko opraviť : stačí použiť online službu SBER (väčšina ľudí má účet SBER) a pokúsiť sa uskutočniť prevod na niekoho pomocou telefónneho čísla. BEAT v potvrdzovacom okne vám ukáže krátke iniciály celého mena (ak ste tejto osobe často volali, okamžite zistíte, o koho ide).

Preklad klientovi SBERA (sú vyplnené osobné údaje)

Metóda samozrejme nie je ideálna - ale po polhodinovom sedení je celkom možné obnoviť hlavný zoznam kontaktov.

*

? Možnosť 4: Pokúste sa zobraziť kontakty z počítača

Ak váš telefón na obrazovke nič nezobrazuje alebo dotyková obrazovka nefunguje (t. J. Klepanie na obrazovku nemá žiadny efekt), skúste zariadenie pripojiť k počítaču / notebooku pomocou kábla USB a aplikácie  MyPhoneExplorer .

Faktom je, že napriek obrazovke môže byť samotný telefón v dobrom stave a stále je možné z neho „vytiahnuť“ časť dát. Program v počítači  MyPhoneExplorer nám bude môcť zobraziť zoznam kontaktov. ?

Zobraziť kontakty MyPhoneExplorer

*

? Možnosť 5: obráťte sa na servis

Ak vyššie uvedené tipy nefungovali (a nemáte zálohu), skúste sa obrátiť na nejaké špeciálne riešenie. služba (ak vo vašom meste nič také neexistuje, nie je to teraz najväčší problém, pretože niektoré spoločnosti majú možnosť doručenia kuriérom).

V jednom z mojich posledných príspevkov som považoval najzaujímavejšie spoločnosti, ktoré sa zaoberajú obnovou informácií (množstvo z nich vie pomôcť s telefónmi). Odkaz nižšie.

? Pomoc!

Spoločnosti na obnovu dát: kam sa obrátiť, ak nemôžete obnoviť dáta (z telefónu, flash disku, disku atď.)

*

Ak ste sa rozhodli pre otázku inak - zdieľajte ju v komentároch (vopred ďakujem).

Všetko najlepšie!

?