Ako komprimovať video na požadovanú veľkosť (napríklad na odoslanie e-mailom alebo napálenie na jednotku USB Flash, DVD atď.)

Ahoj!

Pri práci s videom ho niekedy musíte skomprimovať na požadovanú veľkosť: napríklad chcete nahrať video e-mailom, ale veľkosť príloh k listu je obmedzená ...; približne rovnaké, pokiaľ ide o disky CD / DVD, flash disky alebo nejaké online služby atď.

Nie, môžete si samozrejme vziať kalkulačku a začať manuálne počítať a upravovať dátový tok zvukových a obrazových stôp. Ale to všetko je dosť časovo náročné a problematické (aspoň podľa môjho skromného názoru ?).

Existujú ale také prevodníky, kde sa „prispôsobenie“ parametrov kompresie vykonáva automaticky, podľa toho, akú veľkosť výstupného videa potrebujete. To všetko sa deje doslova s ​​2-3 kliknutiami myšou! Toto bude v skutočnosti dnešná poznámka ...

Poznámka!

Pre plnohodnotnú prácu s akýmkoľvek videom - odporúčam nainštalovať jednu zo súprav kodekov do počítača - //ocomp.info/kodeki-dlya-video-i-audio.html

*

Komprimovať video na „gram“

MOŽNOSŤ 1

Chcem začať článok konverziou "Video-Master" . Faktom je, že v arzenáli tohto programu existuje jedna veľmi zaujímavá funkcia (ktorú som spomenul vyššie): nastavíte veľkosť videa napríklad na 300 MB a samotný bitový tok sa vypočíta tak, že veľkosť prevedeného videa neprekročiť ju. Pohodlne? Podľa mňa áno!

Video Master

Stránka: //video-converter.ru/

Tento prevodník videa má dobrú funkčnosť, dobre premyslené rozhranie a je veľmi jednoduchý, čo z neho robí nepostrádateľného pomocníka vo vašom počítači! Umožňuje vám ľahko a rýchlo prevádzať videá bez toho, aby vás nútil mať akékoľvek profesionálne zručnosti. Podporuje viac ako 500 video formátov!

Mimochodom, program je úplne v ruštine a je kompatibilný so všetkými modernými operačnými systémami Windows XP, 7, 8, 10.

Zvážme postupnú prácu s prevodníkom.

1) Po inštalácii a spustení programu prejdite do ponuky „Súbor“ a pridajte video, ktoré chcete komprimovať.

Pridať video (Video Master)

2) Ak potrebujete iba určitú časť videa (tj. Nie všetky, ale iba jeden okamih), kliknite na nástroj „Trim / Trim Video“ (kombinácia Ctrl + S). Mimochodom, odrezanie nepotrebných častí videa môže výrazne znížiť veľkosť súboru!

Pre tých, ktorí prevádzajú celé video - je potrebné tento krok preskočiť.

Orezať video

Orezávanie v programe je veľmi jednoduché: vyberte začiatok a koniec časti, ktorú potrebujete, a potom kliknite na tlačidlo „Uložiť orezanie“. Všetci! Teraz program „Video-Master“ prevedie iba označenú oblasť!

Vyberte oblasť, uložte orezanie (fotografie z filmu „Oz veľký a mocný“)

3) Ďalej musíte určiť formát, do ktorého sa bude video komprimovať. Na prezeranie na väčšine počítačov sú vhodné videoprehrávače - AVI (DivX) / AVI (XviD). Program má však ďalšie možnosti: MP4, MKV ...

Výber formátu - AVI (DIVX)

4) Teraz pre kľúčový bod!

Kliknutím na odkaz nastavíte kvalitu videa (pozri šípku 1 na snímke obrazovky nižšie) a posuňte posuvníky „Rozlíšenie“ a „Kvalita“ na požadovanú veľkosť videa (nastavuje sa v MB). Upozorňujeme, že je žiaduce uviesť malú „medzeru“: napríklad ak potrebujete video s veľkosťou 200 MB, nastavte v programe hodnotu na 195-198 MB.

Dôležité! Čím menšiu veľkosť súboru nastavíte, tým nižšia bude kvalita obrazu pri sledovaní videa.

Vyberieme kvalitu videa pre požadovanú veľkosť

5) Potom už len zostáva zvoliť priečinok, do ktorého sa bude spracované video ukladať, a kliknúť na tlačidlo „Konverzia“ . Príklad nájdete na snímke obrazovky nižšie.

Prevádza

6) Výstupné video má v skutočnosti požadovanú veľkosť. Pohodlne? Celkom!

Video je pre objednanú veľkosť úplne rovnaké ...

MOŽNOSŤ 2

Existuje ešte jeden pomerne šikovný program (najmä pre začiatočníkov) - Freemake Video Converter (odkaz na oficiálnu stránku). Rád by som okamžite zaznamenal programové menu: je navrhnuté tak, aby užívateľ mohol na všetko prísť krok po kroku a bez problémov. Navyše  Freemake Video Converter podporuje ruský jazyk 100%!

Budem v ňom uvažovať o implementácii podobného spracovania videa.

1) Najskôr kliknite na kartu „Video“ a pridajte požadované video / film. Ak potrebujete iba určitú časť videa, kliknite na nástroj Nožnice .

Pridanie videa, kus zbytočného

2) Ďalej „odstrihnite“ všetky nepotrebné časti pomocou podsekcie „Strihanie“ : existuje niekoľko nástrojov, ktoré vám pomôžu odstrániť nepotrebné časti.

Extra kúsky odrežte nožnicami / Stále z filmu „Oz: Veľký a hrozný“.

3) Potom v spodnej časti okna programu zadajte formát, do ktorého chcete video previesť. Najbežnejším je AVI a odporúčam ho zvoliť na sledovanie videí na PC (podporuje ho však aj väčšina smartfónov).

Poslať do AVI

4) Teraz musíte nastaviť parametre prevodu:

  1. vyberte profil (môžete ho predvolene opustiť, ktorý vyberie samotný program);
  2. určiť priečinok na uloženie videa;
  3. nastavte konkrétnu veľkosť (v mojom príklade 100 MB). Odporúčam nastaviť veľkosť o niečo menšiu, ako potrebujete (napríklad ak by vaše video nemalo presiahnuť 105 MB, zadajte 100 MB).

Výber formátu a veľkosti výsledného videa

Potom už stačí počkať na dokončenie konverzie ...

*

To je zatiaľ všetko. Doplnky by boli vítané ...

Veľa štastia!

?