Osobný účet spoločnosti Megafon: ako ho zadať a neskončiť na phishingových stránkach

Dobrý deň!

Ak skôr, aby ste zmenili tarifu alebo pripojili nejaké ďalšie. služby - museli ste ísť do kancelárie Megafon (alebo zavolať do call centra), ale teraz stačí zadať váš  osobný účet   (v skratke: ЛК). Pohodlná vec vo všeobecnosti však existuje jedno „ale“ ...

V sieti sú teraz stovky phishingových stránok (tieto zdroje sa vydávajú za oficiálne stránky, aby vás oklamali z hesla na prístup k vášmu osobnému účtu). Nerobia to samozrejme z dobrých úmyslov - a ak náhle získajú prístup, následky môžu mať vplyv na vaše prostriedky v internetovej banke ...

Dôležité!

Nikomu nehovorte žiadne informácie a heslá, ktoré vám prídu prostredníctvom SMS (aj keď sa vám niekto v telefóne predstavil ako zamestnanec).

V poznámke nižšie uvediem niekoľko spôsobov prihlásenia do LC a odporúčania, čo robiť, ak si všimnete niečo podozrivé ...

*

Metódy zadávania osobného účtu spoločnosti Megafon

Telefónnym číslom a heslom

Táto metóda je relevantná aj pre prihlásenie z počítača, aj keď nemáte po ruke samotný telefón.

1) Otvorte prehliadač a prejdite na oficiálnu webovú stránku: //lk.megafon.ru/login/

Venujte pozornosť adrese URL webu - v paneli s adresou prehliadača by sa malo zobraziť, že toto pripojenie je bezpečné (v prehliadači Chrome svieti zámok, pozri snímku obrazovky nižšie). Ak niečo nie je v poriadku, skontrolujte svoj počítač / telefón (môžete byť na phishingovej stránke).

Venujte pozornosť zámku v paneli s adresou

2) Ďalej na príslušné riadky zadajte svoje telefónne číslo a heslo z osobného účtu.

Poznámka: ak ste zabudli svoje heslo (alebo ho nemáte), stačí vytočiť bezplatný príkaz * 105 * 00 #   a heslo vám bude zaslané v odpovednej SMS.

Prihlásenie pomocou hesla

3) Ak je telefónne číslo a heslo správne, o chvíľu uvidíte oznámenie o načítaní osobných údajov.

Načítava

4) Po otvorení účtu môžete zistiť aktuálny stav účtu a pokračovať v pripájaní / odpájaní rôznych možností a služieb.

Osobný účet bol otvorený!

Žiadne heslo (prostredníctvom SMS)

1) Najskôr tiež navštívte oficiálnu webovú stránku: //lk.megafon.ru/login/ (venujte pozornosť adrese URL!).

2) Ďalej prepnite režim na „Prihlásenie pomocou SMS“ , zadajte svoje telefónne číslo a kliknite na „Ďalej“ . Pozri snímku obrazovky nižšie.

Poznámka: Ponuka na prihlásenie pomocou SMS nie je v mobilnej verzii stránky často k dispozícii (tj. Stránku Megafon je potrebné otvoriť z počítača / notebooku).

Prihláste sa pomocou SMS

3) Potom bude na vaše číslo zaslaná SMS s jednorazovým heslom pre zadanie. Jeho zadaním do príslušného okna sa dostanete do svojho osobného účtu ...

Prijaté SMS s jednorazovým heslom

Cez špeciály. Dodatok

Táto možnosť je relevantná pre majiteľov smartfónov a tabletov na zariadeniach iPhone a Android. Ďalej je potrebné poznamenať, že je bezpečnejší a menej náchylný na vírusové útoky (pokiaľ ste si samozrejme aplikáciu nestiahli z oficiálneho webu a nezrušili ste odporúčané nastavenia zabezpečenia ...).

1) A tak zvážim vstup do LC na Androide. Najskôr musíte prejsť na Play Market a spustiť inštaláciu aplikácie. Pozri snímku obrazovky nižšie.

Odkaz na Google Play: //play.google.com/store/apps/details?id=ru.megafon.mlk

Odkaz na App Store: //apps.apple.com/ru/app/id778681735

Inštalácia

2) Po dokončení inštalácie - otvorte aplikáciu.

Beží

3) Pri prvom prihlásení budete musieť zadať svoje telefónne číslo a heslo. Pri následnom použití - nebudete musieť nič zadávať!

Poznámka: svoje heslo môžete zistiť vytočením bezplatného príkazu  * 105 * 00 #   . Odpoveď príde prostredníctvom SMS.

4) Po autorizácii a načítaní sa ocitnete v LC. Teraz môžete zistiť informácie o tarife, zostávajúcej premávke, minútach atď. Pozri príklad nižšie.

LC je otvorený!

Ak existuje podozrenie, že nejdete na oficiálny web

Ako je odporúčané vyššie, v prvom rade venujte pozornosť adresnému riadku: všetky moderné prehliadače zobrazujú informácie o tom, či má web bezpečnostný certifikát (v Chrome je to zámok).

Venujte pozornosť zámku v paneli s adresou

Ak omylom urobíte chybu a zadáte nesprávnu adresu, prejdite na stránku //lk.megafon.ru/login/.

Ak sa vo vašom zariadení automaticky presmeruje na podozrivé stránky (môžu vyzerať podobne, ale adresa je iná), zobrazí sa reklama (ktorá nikdy predtým neexistovala), ďalšie sa otvoria. karty, prehľadávač sa spustí sám - s najväčšou pravdepodobnosťou ste zachytili vírus .

Najskôr , ak ste zadali svoje osobné údaje na neoficiálnej webovej stránke (najmä ak máte na toto číslo pripojenú internetovú banku), zavolajte na horúcu linku Megafon a požiadajte o zablokovanie SIM karty (potom, keď zmeníte heslo od internetových bánk , pošta atď. - stačí ju znova vydať). Takto budú vaše prostriedky v bezpečí ...

Telefóny horúcej linky Megafon:

  1. 0500 ✆ - univerzálne krátke číslo;
  2. 8 (800) 550-05-00 ✆ - federálne číslo;
  3. +7 (926) 111-05-00 ✆ - bezplatné volanie na operátora pre tých, ktorí sú v zahraničí. Čísla sú prevzaté od úradníka. a sú relevantné v čase napísania tejto správy.

Ďalej skontrolujte a odstráňte reklamy a vírusy z vášho zariadenia (počítač, notebook, telefón atď.).

„Liečba“ pre telefón:

Ak sa vo svojom telefóne (Android) stretávate s presmerovaním na nepochopiteľné stránky, odporúčam vám prečítať si jeden z mojich predchádzajúcich pokynov (obsahuje pokyny na kontrolu a vyliečenie zariadenia).

Inštrukcie!

Ako odstrániť vírus z telefónu s Androidom - //ocomp.info/kak-udalit-virusyi-s-androida.html

„Liečba“ pre počítač / notebook:

  1. skontrolujte Windows a systémovú jednotku pomocou jedného z moderných antivírusových programov: //ocomp.info/antivirusyi-2020.html
  2. obnovte systémový súbor HOSTS (adresy URL stránok, ktoré otvoríte, môžu priamo závisieť od neho). Ako na to (pozri druhú časť článku): //ocomp.info/kak-izmenit-i-vosstanovit-fayl-hosts.html

    AVZ - obnoví súbor hostiteľov

  3. ak boli predchádzajúce kroky neúspešné (antivírus jednoducho nevidí vírusy a nedokáže ich neutralizovať), odporúčam použiť túto poznámku: //ocomp.info/esli-antivirus-ne-vidit-virusov.html. Vysvetľuje krok za krokom, ako môžete odstrániť vložené reklamy z prehľadávača a iných programov.

*

To je zatiaľ všetko. Doplnky by boli vítané ...

Veľa štastia!

?