OneDrive: čo to je? Automaticky zálohovať moje dokumenty do cloudu!

Dobrý deň!

Vo Windows 10 sa v Prieskumníkovi súborov nachádza jeden zaujímavý odkaz / priečinok s názvom „OneDrive“. A mnohí sa často pýtajú, čo to je, potrebujem to, ako to odstrániť atď. No, priamo k veci ...

OneDrive je sieťová jednotka (nazývaná cloudová jednotka), ktorá vám je poskytovaná bezplatne (v súčasnosti má veľkosť 5 GB).

Takýto objem samozrejme nemožno použiť na zbierku hudby alebo filmov, ale bude stačiť na zálohovanie dokumentov, na výmenu rôznych súborov atď. A za malý poplatok sa dá tento priestor rozšíriť na niekoľko terabajtov!

A osobne by som vám neodporúčal deaktivovať alebo odinštalovať tento OneDrive ...

Dokonca ešte viac poviem, podľa môjho názoru robí Microsoft v tomto ohľade správne veci, ktoré vylepšujú jeho systém z hľadiska bezpečnosti: koniec koncov, takmer každý skúsený používateľ aspoň raz ľutoval, že si neurobil záložnú kópiu svojho Dokumenty. A teraz môžete nakonfigurovať všetko tak, aby sa kópia vytvorila automaticky sama, bez vašej účasti. Súhlaste s tým, že táto funkcia by bola veľmi užitočná!

Vlastne to ukážem nižšie v článku ...

*

Ako synchronizovať vaše dokumenty s OneDrive

1) Porozumenie účtu na webovej stránke spoločnosti Microsoft (vo OneDrive)

Prvá vec, ktorú musíte urobiť, je prejsť na adresu //onedrive.live.com/about/en-ru/ a prejsť registračným procesom (existuje odkaz na bezplatnú možnosť). Ak už účet máte, môžete tento krok samozrejme preskočiť.

Registrácia je vo všeobecnosti bežná: zadajte svoju poštu, nastavte heslo, vyjadrite súhlas so zmluvnými podmienkami ...

Príklad registrácie

Doplnenie! Na registráciu na webovej stránke spoločnosti Microsoft potrebujete e-mailovú adresu. Ak ho nemáte alebo neviete, kde ho začať, odporúčam vám, aby ste sa s týmto materiálom oboznámili: //ocomp.info/kak-sozdat-elektronnuyu-pochtu.html

2) Nastavte automatické prihlásenie na OneDrive pri štarte systému Windows

Ikona zásobníka by mala byť predvolene osvetlená vo forme mraku (pozri príklad nižšie). Kliknutím na ňu (pokiaľ ste sa ešte neprihlásili do svojho účtu) sa vám zobrazí okno na zadanie vášho e-mailu a hesla. V skutočnosti ich zadajte (niekoľko snímok obrazovky, o ktoré ide, sú uvedené nižšie).

Trey

Nastavuje sa OneDrive

Poznámka!

Tu musím urobiť jeden odklon. Niekedy sa OneDrive predinštalovaný v systéme nespustí (najmä ak váš systém nie je stiahnutý z oficiálnych webových stránok spoločnosti Microsoft). V takom prípade prejdite na Ovládací panel systému Windows, otvorte kartu Programy a funkcie a odinštalujte OneDrive.

Potom aplikáciu znova stiahnite z Microsoftu a znova ju nainštalujte (odkaz na stiahnutie OneDrive: //onedrive.live.com/about/en-us/download/).

Programy a príslušenstvo

Po úspešnom zadaní e-mailu a hesla odporúčam kliknúť pravým tlačidlom myši na rovnakú ikonu cloudu v zásobníku (vedľa hodín) a otvoriť možnosti OneDrive. Dôrazne sa odporúča skontrolovať kartu „Účet“: mala by sa tam zobraziť vaša pošta.

Pridanie účtu

Na karte „Možnosti“ začiarknite políčko vedľa položky „Automaticky spustiť OneDrive pri prihlásení do systému Windows“. Uložte nastavenia.

Všetci! Teraz, zakaždým, keď zapnete počítač, vaša cloudová jednotka sa automaticky spustí a synchronizuje všetky súbory v priečinku „OneDrive“ (tj. Automaticky ich nahrá do cloudového úložiska).

Automatické prihlásenie do OneDrive pri štarte počítača

3) Prenesieme priečinok „Moje dokumenty“ a „Pracovná plocha“ na OneDrive. Zapnite  synchronizáciu (t. J. Automatické zálohovanie)

Najskôr otvorte bežný prieskumník (kombinácia klávesov Win + E). V ponuke vľavo na karte „Tento počítač“ by ste mali mať všetky systémové priečinky (vrátane priečinkov „Dokumenty“ a „Pracovná plocha“).

Pravým tlačidlom myši kliknite na „Dokumenty“ a v ponuke zvoľte „Vlastnosti“ (príklad na snímke obrazovky nižšie).

Otvorte prieskumníka a prejdite na vlastnosti

Ďalej otvorte kartu „Poloha“. Je potrebné určiť nové umiestnenie priečinka „Documents“, presunúť ho do adresára „OneDrive“ (tým sa všetky súbory v ňom automaticky skopírujú do cloudu, čím sa zaistí ich bezpečnosť. Aj keď disk naformátujete, môžete obnoviť súbory z cloudov!).

Kliknite na tlačidlo „presunúť“ (pozri obrazovku nižšie).

Pozeráme sa na umiestnenie systémového priečinka

Potom v „OneDrive“ vytvorte (alebo vyberte) ľubovoľný priečinok pre dokumenty. Pozri príklad nižšie.

Vytvorte priečinok Dokumenty na OneDrive a vyberte ho ako hlavný

Potvrďte nové umiestnenie. Systém Windows sa vás opýta, či chcete skutočne zmeniť umiestnenie systémového priečinka - stačí súhlasiť.

Súhlasíme s prenosom všetkých dokumentov

Ďalej sa začne prenos informácií. Spravidla ide všetko dostatočne rýchlo ...

Čakáme...

Mimochodom, okrem dokumentov odporúčam urobiť to isté aj so systémovým priečinkom „Desktop“ (veľa používateľov do neho rád ukladá kopu dokumentov a záznamov ..).

Je žiaduce urobiť to isté s pracovnou plochou.

4) Dobrá práca!

Teraz je nastavenie v podstate dokončené. Teraz, ak otvoríte prieskumník a prejdete do adresára „OneDrive“, uvidíte pred zložkami (vrátane tých, ktoré boli prenesené) ikony v oblakoch videa, zelené začiarknutia atď. Zelené začiarknutia znamenajú, že informácie v tieto adresáre boli synchronizované (tj. (tj. zálohované do cloudu)).

Proces synchronizácie

Mimochodom, ďalšie jednoznačné plus: ku každému súboru v adresári „OneDrive“ je možné získať prístup ktoréhokoľvek používateľa na 1 až 2 kliknutia!

Ak to chcete urobiť, jednoducho otvorte web OneDrive, potom kliknite pravým tlačidlom myši na požadovaný súbor a vyberte možnosť „Zdieľať“.

Zdieľaj obrázok

Potom stačí skopírovať odkaz a odovzdať ho. Mimochodom, môžete tiež povoliť úpravu dokumentu, jeho odoslanie poštou alebo určiť dátum vypršania platnosti prístupu k súboru. Pohodlne!

Je to také jednoduché, stačí 2 kliknutia: nemusíte nikam nič nahrávať (do žiadnych výmenníkov), premýšľať, v akom formáte kde a čo je možné pridať atď. Vezmite si to a umožnite prístup k ľubovoľnému súboru (bez ďalších myšlienok ...).

Skopírujte odkaz na obrázok

PS

Spomenul som si na jednu skladbu:

....

Mraky sú kone s bielou hrivou!

Mraky - prečo sa rútite bez ohliadnutia dozadu?

Prosím, nepozeraj sa na teba zhora

A vezmite nás po oblohe, mraky!

...

Veľa štastia!