Ako odstrániť malware, panely nástrojov reklamy a doplnky prehliadača (ktoré antivírusom „chýbajú“)

Dobrý čas všetkým návštevníkom!

Dnešný príspevok bude venovaný komp. bezpečnosť a ochrana pred adware a škodlivým softvérom (ktorá je teraz, bohužiaľ, zabudovaná v každom piatom programe)..

Všeobecne by som mal poznamenať, že väčšina potenciálne nežiaduceho softvéru nerobí nič také „príliš zlé“ na to, aby deaktivovalo váš systém (neformátuje, neodstráni atď.).

Ich hlavným cieľom je ukázať používateľovi čo najviac reklamy a získať nejaké štatistické údaje. Preto mnoho používateľov (najmä tých, ktorí hrajú iba pre PC) týmto „maličkostiam“ jednoducho nevenuje pozornosť a nečistí systém.

Množstvo určitých škodlivých programov však môže sledovať vaše kroky (alebo dokonca špehovať dôverné informácie a získať prístup na množstvo webov). A to nie je vôbec dobré a nikdy nevieš, čo z toho bude ... ?

Klasické antivírusy (vrátane antivírusov zabudovaných v novom operačnom systéme Windows 10) veľmi často také škodlivé programy nenájdete a musíte sa uchýliť k niektorým ďalším pomocným programom ... V skutočnosti o nich bude reč nižšie. ?

*

Odstraňuje sa malware

Ak sa Windows načítava a beží

Ak „vidíte“ pracovnú plochu a môžete inštalovať programy, už to nie je zlé ✔ (pretože niekedy nie je k dispozícii z dôvodu infekcie).

KROK 1

Pre začiatočníkov by som odporučil nainštalovať si na svoj počítač modernú verziu ? IObit Malware Fighter. Prečo tento konkrétny nástroj:

  • nájde desaťtisíce hrozieb (trójske kone, adware a nežiaduci softvér, červy atď.), ktoré mnoho klasických antivírusov nevidí;
  • môže pracovať paralelne s akýmkoľvek * antivírusovým softvérom (bez chýb a zamrznutia);
  • chráni celý prehliadač (domovská stránka, súbory na stiahnutie, doplnky atď.);
  • stačí skontrolovať váš systém a chrániť ho online!

*

V skutočnosti po jeho nainštalovaní budete musieť stlačiť iba jedno tlačidlo „Opraviť“ a obslužný program začne analyzovať váš OS. ?

IObit Malware Fighter - váš počítač môže byť v nebezpečenstve

Ďalej program automaticky skontroluje a aktualizuje databázu (potrebujete pripojenie na internet) a potom skontroluje váš operačný systém Windows. Spravidla všetko o všetkom trvá asi 5 - 10 minút.

Smart Scan (IObit Malware Fighter)

V mojom prípade išlo o 4 hrozby, ktoré boli všetky odstránené (3 z nich súviseli s prehliadačmi Firefox a Chrome, napriek tomu, že mal zapnutý Windows Defender ...).

Zistené hrozby 4 (IObit Malware Fighter)

Mimochodom, venujte pozornosť nastaveniam IObit Malware Fighter: program automaticky začne chrániť vašu domovskú stránku online, doplnky, súbory na stiahnutie, DNS a ďalšie dôležité veci, ktoré sa adware tak často menia.

Žiadny softvér sa teraz nebude môcť zaregistrovať v automatickom spustení prehliadača a zobraziť nejaký druh reklamných kariet ...

Stiahnite si ochranu a domov. stránky prehliadača

Pre tých, ktorí chcú iba pravidelne kontrolovať, či je všetko v poriadku so systémom, sa režim „v reálnom čase“ celkom ľahko deaktivuje: stačí kliknúť pravým tlačidlom myši na ikonu utility v zásobníku a kliknúť na „Ukončiť“ . ?

Ak prekáža, môžete ju vypnúť ...

KROK 2

Špecialista. Ak chcete odstrániť adware, tiež by som vám odporučil skontrolovať systém pomocou nástroja ? AdwCleaner (ten, našťastie, nie je potrebné inštalovať).

Používanie programu je veľmi jednoduché: uložte a zatvorte všetky svoje otvorené dokumenty, spustite obslužný program a kliknite na tlačidlo „Spustiť skenovanie“ . ?

Poznámka: Po kontrole AdwCleaner nútene reštartuje váš počítač!

AdwCleaner - začnite s kontrolou!

AdwCleaner odvádza vynikajúcu prácu s adware a čistí všetku „infekciu“ z prehľadávačov. Každému odporúčam mať v obchode (nikdy nevieš čo ...).

*

Ak sa systém Windows po infekcii nespustí

Príprava

KROK 1

Najskôr musíme „nájsť“ pracovný počítač, na ktorom sa vytvorí ? bootovateľná jednotka LiveCD-flash (poznámka: odkaz na môj výber LiveCD).

Odporúčam zvoliť LiveCD od Sergey Strelets, pretože je kompatibilný s takmer akýmkoľvek moderným počítačom / notebookom a je veľmi ľahké ho zapísať: je k dispozícii utilita  ISO to USB ! ?

ISO to USB - ako napáliť bootovateľný USB kľúč

Doplnenie!

Táto jednotka flash nám umožní zaviesť systém Windows z nej a vykonať všetky potrebné operácie na kontrolu systému nainštalovaného na disku PC.

*

KROK 2

Ďalej by som na tejto bootovacej jednotke LiveCD-flash (ak je pripravená) odporučil napísať nasledujúce „jednorazové“ antivírusové nástroje: Dr.Web CureIt !, Kaspersky Virus Removal Tool, AdwCleaner, AVZ.

Všetky nie je potrebné inštalovať a dajú sa spustiť z „našej“ flash disku. Odkazy na stiahnutie programov - uvedené v mojom poslednom príspevku (?).

? Pomoc!

4 jednorazové antivírusy na rýchlu kontrolu počítača (prenosné verzie!)

*

KROK 3

Ďalej je potrebné „náš“ flash disk pripojiť k problémovému počítaču / notebooku a nabootovať z neho. Musíte na to použiť ponuku Boot ? (alebo zmeniť nastavenia systému BIOS).

? Pomoc!

1) Klávesové skratky na vstup do ponuky BIOS, Boot Menu, obnovenie zo skrytého oddielu

2) Ako nakonfigurovať systém BIOS (UEFI) na zavedenie z jednotky flash alebo disku (CD / DVD, USB, SD)

Boot Menu - vyberte bootovacie médium

*

Skontrolujte a opravte Windows

Po zavedení z LiveCD použite buď zabudované antivírusy, alebo tie, ktoré som odporučil vyššie. Spustite ich jeden po druhom a skontrolujte systém (vo všeobecnosti nie je v takejto kontrole nič ťažké, takže tu nie sú žiadne ďalšie komentáre).

Spustený antivírus z LiveCD

Ďalej musíme (s najväčšou pravdepodobnosťou) obnoviť bootloader systému Windows. K tomu špeciálny LiveCD. uvedený do ponuky ŠTART nástroj na obnovenie systému Windows (?). Spúšťame to presne!

Nástroj na obnovenie systému Windows

Potom sa otvorí ponuka služieb, z ktorej musíte zvoliť položku „Riešenie problémov / ďalšie možnosti / obnova pri štarte“ . Pozri príklad nižšie.

Ďalej reštartujte počítač (po vopred vybratom USB flash disku) a skontrolujte, či sa spustí „problémový“ OS Windows. Ak nie , nabootujte z LiveCD znova, vstúpte do rovnakej ponuky a kliknite na položku  „Obnovenie systému pomocou bodky ...“ .

Obnova pri spustení

Ak ste vytvorili body obnovenia - vyberte jeden z nich a obnovte systém (poznámka: dokumenty, fotografie, videá - takéto obnovenie nemá vplyv. Možno však budete musieť preinštalovať niektoré programy / ovládače).

Obnovenie predchádzajúceho stavu počítača

Takéto „akcie“ spravidla stačia na „oživenie“ Windows.

V extrémnych prípadoch môžete pomocou LiveCD skopírovať všetky potrebné dokumenty, ktoré sú na disku, a preinštalovať systém ...

*

To je zatiaľ všetko, doplnky k tejto téme prídu vhod!

Šťastnú prácu!

?