SMS sa neposielajú z telefónu: prečo a čo je možné urobiť

Dobrý čas!

Nie tak dávno som narazil na jednu „nepríjemnú situáciu“ - po zmene telefónu na novší model úplne odmietal posielať SMS správy ...

Spočiatku sa predpokladalo, že problém súvisí so samotným zariadením - po kontrole na inej SIM karte (u vynikajúceho operátora) však táto verzia zmizla ... Po utrpení ďalšej pol hodiny bol problém stále vyriešený! ?

V tejto poznámke som sa rozhodol zhromaždiť všetky tie body, ktoré som musel skontrolovať, aby som obnovil zariadenie. Pokiaľ máte podobný problém s SMS-kami - odporúčam ich pred odovzdaním služby do služby „prebehnúť“ (náhle ušetriť peniaze?!).

Možno všetko napravíte svojpomocne!

*

Z toho dôvodu, čo SMS nemusí byť odoslaná

Dôvod 1: Vlastnosti práce operátora a „triviálnosť“

1) A tak najskôr venujte pozornosť skutočnosti, že niektorí operátori môžu z bezpečnostných dôvodov po výmene SIM karty zablokovať prácu s SMS správami (napríklad Megafon blokuje na jeden deň).

Ak ste v predvečer v tejto záležitosti kontaktovali oddelenie u operátora, musíte počkať, kým neuplynie určený čas *!

*

2) Okrem toho  choďte ? na osobný účet svojho operátora a skontrolujte, či máte na svojom účte finančné prostriedky (a či existujú predplatené SMS podľa vašej tarify).

Osobný účet spoločnosti Megafon - prostriedky na účte a zostatky na tarife

3) Ak chcete vylúčiť najrôznejšie chyby a zlyhania, skúste tiež reštartovať zariadenie. Zvyčajne sa požadovaná ponuka (?) objaví, stačí stlačiť vypínač na 3 - 6 sekúnd.

Reštartuje sa váš smartphone

4) Niekedy môže mať mobilný operátor (najmä počas sviatkov, napríklad na Nový rok) preťažený server. Spravidla sa v súčasnosti všetci pokúšajú poslať správu, zavolať - a problémy s odosielaním sa sledujú nielen u vás ...

V takom prípade môžete odporučiť skúsiť posielať SMS neskôr alebo použiť instant messenger: Viber, Telegram, Skype atď.

*

Dôvod 2: Neplatné číslo

Venujte pozornosť číslu, na ktoré posielate správu! Je to správne? ..

Typický bežný telefón vám navyše umožňuje ukladať čísla rôznymi spôsobmi, napríklad v Rusku, a to s číslicami „+7“ aj s „8“ (a niekedy aj krátkym číslom). Potom mu však pošlite správu (v tomto formáte) - v niektorých prípadoch to nebude fungovať!

? Tip : uložte čísla v medzinárodnom formáte (pre Rusko: „+7“, Ukrajina: „+380“, Bielorusko: „+375“) a pošlite im SMS správu!

Telefónne čísla po formátovaní (pre Rusko)

*

Dôvod 3: uveďte číslo SMS centra

Pri odosielaní akejkoľvek SMS správy - skôr ako sa „dostane“ k vášmu adresátovi, musí byť spracovaná SMS centrom (jedná sa o špeciálne číslo, je jedinečné pre každého operátora!). Informácie o SMS centre sú uložené v pamäti SIM karty (je možné ich meniť!).

V prípade problémov s odosielaním SMS si teda musíte ujasniť, či je to správne. Ak to chcete urobiť, odporúčam vám použiť vyhľadávanie Google : vytvorte požiadavku „Megafon SMS Center“ (zmeňte meno operátora na svoje vlastné).

Ďalej sa dozviete aktuálne správne číslo (pozri obrazovku nižšie ?)!

Informácie z webu operátora Megafon / ako príklad!

Ak chcete zmeniť centrum SMS na smartfónoch so systémom Android - musíte otvoriť zoznam svojich SMS správ a prejsť do nastavení (?).

Zoznam SMS - otvorte nastavenia

Potom otvorte kartu „Rozšírené / SMS / SMS centrum“ . Ak je hodnota nesprávna - uveďte ju!

SMS centrum

*

Dôvod 4: Problémy so SIM kartou

Ak vyššie uvedené odporúčania nepomohli problém vyriešiť, skontrolujte funkčnosť zariadenia pomocou inej SIM karty (ktorá bola testovaná na inom telefóne a a priori 100% funkčná!). Je možné, že problém nie je v samotnom smartfóne? ..

Mimochodom, tiež sa odporúča pripojiť „podozrivú“ SIM kartu k inému telefónu a skontrolovať tak jej fungovanie.

Poznámka: Ak často používate telefón vo vlhkých miestnostiach (vaňa, sauna) alebo ste sa náhodou dostali do dažďa, je možné, že kontakty na SIM kartách okyslili a nebolo by nadbytočné ich čistiť bežnou gumou. .. (?)

Kontakty gumenej karty jemne očistite

Výmena SIM karty je pre väčšinu operátorov bezplatná (mimochodom, upozorňujeme, že po jej výmene nemusí SMS fungovať deň alebo dva, v závislosti od bezpečnostných nastavení vášho operátora).

*

Dôvod 5: pamäť telefónu je plná

Ak nikdy neodstránite SMS správy (a skutočne všetky druhy „smetí“ a „nepotrebných“ súborov) - časom sa to všetko „dobré“ hromadí a môže sa minúť vnútorná pamäť zariadenia ...

Ďalej môže telefón prestať vykonávať množstvo funkcií, napríklad prijímať a odosielať SMS správy (ktoré na seba zvyčajne upozorňujú ?).

Čo možno poradiť: odstráňte niektoré nepotrebné staré súbory SMS, fotografií atď. - vyčistite vnútornú pamäť zariadenia.

? Pomoc!

Ako vyčistiť pamäť telefónu Android (5 jednoduchých a efektívnych spôsobov)

Interná pamäť je takmer plná!

*

Dôvod 6: existujú zákazy a čierne listiny

V nastaveniach telefónu sú špeciálne položky. možnosti, ktoré vám umožňujú blokovať obe určité čísla a všetky naraz (okrem tých, ktoré sú uvedené v „bielom zozname“). V takom prípade samozrejme nebudete môcť volať ani posielať SMS ...

Ak chcete tento problém odstrániť, pokúste sa otvoriť telefónny zoznam , prejdite do jeho nastavení a skontrolujte, či je blokovanie čísel povolené (na viacerých zariadeniach - pozrite sekcie „biely zoznam“, „čierna listina“).

Nastavenia - blokovanie hovorov - Android

Čísla je možné navyše zablokovať na úrovni operátora (navyše pre vás aj pre predplatiteľa, ktorému správu odosielate).

Tu môžete iba odporučiť, aby ste navštívili svoj osobný účet a skontrolovali ... ? (alebo zavolali na horúcu linku operátora).

Blokovanie čísel, čierna listina - osobný účet operátora Megafon

*

Dôvod 7: nesprávna prevádzka letového režimu, VoLTE

„Režim v lietadle“ (alebo niekedy nazývaný „Režim v lietadle“) môže niekedy spôsobiť deaktiváciu mnohých funkcií v telefóne (aj keď ste nikam neleteli ?).

Ak chcete tento okamih vylúčiť, skúste ho znova zapnúť a vypnúť (zvyčajne to stačí na otvorenie hornej opony ...).

Režim vzduchu / režim letu

Okrem toho venujte pozornosť ? režimu VoLTE (ak to váš telefón podporuje, v hornom menu sa zobrazí príslušná ikona). Skúste zakázať VoLTE, reštartujte telefón a skontrolujte odosielanie SMS ...

Poznámka: Ak chcete zakázať VoLTE - otvorte sekciu nastavení telefónu „Pripojenia / Mobilné siete“ .

Nastavenia - Mobilné dáta - VoLTE

*

Dôvod 8: zastavovacie slová *

Úprimne povedané, sám som sa s tým nestretol, ale niektorí priatelia si všimli, že ak je SMS napísaná v prepisu, obsahuje obscénnu lexiku (a ďalšie „zvláštne“ zakázané slová operátora) - nemusí sa odosielať. Je možné, že tento filter platí iba pre niektorých operátorov (a niektorých predplatiteľov ...).

V tejto súvislosti vám môžeme odporučiť posielať SMS všeobecnej povahy - niečo neškodné „Ahoj, ako sa máš?“ (toto by rozhodne nemalo byť blokované! ?).

Prestaň slová

*

Dôvod 9: žiadne aktualizácie softvéru

Pokúste sa pripojiť k sieti Wi-Fi a vyhľadajte aktualizácie softvéru telefónu.

Niekedy kvôli niektorým chybám vývojárov (najmä pokiaľ ide o lacné čínske zariadenia zakúpené priamo v internetových obchodoch) môžu funkcie telefónu fungovať čudne, vr. a neschopnosť posielať správy.

Kontrola aktualizácií: Prejdite do Nastavení systému Android a otvorte kartu Aktualizácia systému / softvéru (?).

Systém - Aktualizácia softvéru - Nastavenia systému Android

*

Dôvod 10: poruchy softvéru telefónu

V niektorých prípadoch možno problémy so softvérom telefónu odstrániť iba úplným resetovaním (tzv. Úplný reset). Toto je možné napríklad pozorovať, keď je zariadenie napadnuté vírusmi a adware.

Ale všeobecne sa najskôr pokúste vyskúšať smartphone v bezpečnom režime (ak ho samozrejme môžete zapnúť). Ako na to - popísané v jednej z jeho minulých poznámok (?).

? Pomoc!

Ako vstúpiť do núdzového režimu v systéme Android (na telefónoch Honor / HUAWEI, LG, Samsung, ZTE atď.)

Telefón je teraz v núdzovom režime

Pred úplným obnovením, pre každý prípad, vám pripomeniem - vytvorte si záložnú kópiu svojich súborov (fotografií, dokumentov atď.) A kontaktov .

Poznámka: Faktom je, že keď resetujete telefón, všetky súbory sa odstránia! Vráti sa do pôvodného stavu - stane sa tým, čím bolo pri zakúpení.

? Pomoc!

1) Ako resetovať telefón do továrenského nastavenia [Hard Reset v systéme Android] (tj. Vymazať všetky dáta z telefónu, tabletu)

2) Ako vytvoriť zálohu kontaktov a súborov (fotografií, videí atď.) V systéme Android. Záloha pre každý prípad ?

Kontakty sú synchronizované s vaším profilom Google! ?

PS 

Ak resetovanie nepomohlo obnoviť fungovanie smartphonu, zostáva vám poradiť, aby ste ho odovzdali službe ... ?

*

Ak ste problém vyriešili inak - zdieľajte v komentároch! (vopred ďakujem).

Veľa štastia!

?