Programy na zosilnenie zvuku v počítači, notebooku

Ahoj.

Otázka týkajúce sa doplnkovej reklamy: prečo počítač bez zvuku? ?

Takže neviem: ani nehrať, ani nepozrieť film, čo môžeme povedať o hudbe ... Okrem absencie zvuku sa často stretávame s druhou stranou problému - zvukom, ale ťažko počuť, je to slabé.

Existuje niekoľko desiatok programov na riešenie tohto problému, ale nie všetky poskytujú skutočné výsledky. Tí, ktorí mi pomohli - chcel som prebývať v tomto článku ...

Poznámka: Článok bol napísaný na základe skúseností autora. Relevantné pre populárny OS Windows (7, 8, 10).

? Poznámka!

Ak je zvuk vášho počítača príliš tichý, odporúčam tento článok: //ocomp.info/tihiy-zvuk-kak-uvelichit-gromkost.html

Ak nie je vôbec žiadny zvuk, skontrolujte tento: //ocomp.info/pochemu-net-zvuka-na-kompyutere.html

*

Univerzálne zosilňovače

Pod univerzálnymi zosilňovačmi myslím také programy, ktoré som nainštaloval, nakonfiguroval raz - a fungujú v systéme, zvyšujú zvuk v akejkoľvek inej aplikácii. Tých. programy, ktoré zosilňujú zvuk online a na zmenu hlasitosti nie je potrebné upravovať každý hudobný súbor alebo film ...

Zosilňovač zvuku

Oficiálna webová stránka: //www.letasoft.com/ru/sound-booster-download/

Jeden z najpohodlnejších a najjednoduchších programov, ktorý ľahko a rýchlo zosilní zvuk. Navyše, dlho sa šplhať v nastaveniach a kopať, hľadať správne začiarkavacie políčko - nemusíte, stačí začiarknuť políčko automatického spustenia (aby sa program načítal spolu so systémom Windows) a presunúť hlasitosť posúvač hore.

Mimochodom, Sound Booster dokáže zvýšiť hlasitosť až 5-krát (o 500%)! Program zosilňuje zvuk takmer vo všetkých aplikáciách systému Windows: webových prehľadávačoch, Skype, MSN, Live, ICQ, videoprehrávačoch a prehrávačoch atď. Veľmi dôležitým rozdielom od iného softvéru tohto druhu je to, že Sound Booster pri zvýšenej hlasitosti neskresľuje zvuk (vývojárom sa to podarilo pomocou jedinečných filtrov).

Naladenie jedného z najlepších zosilňovačov zvuku - Sound Boostera

Program podporuje ruský jazyk, existuje rýchla klávesová skratka: môžete nastaviť, ktoré klávesy sa majú stlačiť, aby sa zaplo zvýšenie hlasitosti a ktoré sa majú stlačiť, aby sa vypli. Všeobecne je to veľmi výhodné!

Nevýhody programu: platené. Mimochodom, s tým súvisí druhá nevýhoda: skúšobná doba je veľmi malá - dva týždne ...

Počuť

Oficiálna webová stránka:  //www.prosofteng.com/

Môžete si stiahnuť ? zo Softonic 

Program ako Hear (s toľkými nastaveniami, ktoré umožňujú meniť a vylepšovať zvuk) - stále sa pozerajte! Počet filtrov, dostupných prepínačov, možností a nastavení je jednoducho úžasný, je ich toľko, že s nimi ľahko strávite celý večer, počúvaním a zmenou kvality zvuku reproduktorov / slúchadiel.

Hlavné moduly:

 • 3D Sound - modul na vytváranie priestorového zvuku 3D (mimochodom v poslednej dobe dosť populárny). Hlavným účelom tejto možnosti je sledovanie filmov. Keď sledujete film so zapnutou touto možnosťou, bude sa vám zdať, že vás obklopuje zvuk, ktorý vychádza zozadu, zprava a zľava ... Spravidla stojí za to vyskúšať;
 • Ekvalizér - podobný modul existuje takmer v každom prehrávači médií. Vďaka nemu získate kontrolu nad všetkými zvukovými frekvenciami: môžete napríklad zdvihnúť basy ...;
 • Speaker Correction - modul na riadenie rezonancie reproduktorov, vďaka tomu môžete mierne zvýšiť hlasitosť reprodukovaného zvuku;
 • Virtuálny subwoofer - ak nemáte subwoofer, program sa ho môže pokúsiť vymeniť!;
 • Atmosféra - táto možnosť vám umožní prinútiť vás myslieť si, že ste napríklad vo veľkej hale alebo v lese. Tých. program poskytne zvuku požadovaný zvukový efekt.
 • Fidelity control je modul zameraný na počúvanie hudby. Umožňuje vám trochu obnoviť frekvenciu a intenzitu zvuku, ktorý sa stratí pri zaznamenávaní stopy.

Počuť - hlavné okno programu.

Nevýhody: program je platený (ale nie drahý ?).

SRS Audio SandBox

Vývojár: //www.srslabs.com/

Veľmi, veľmi zaujímavý program na spracovanie zvuku. Čo je dôležitejšie - nie je určený pre profesionálov, ktorí môžu vyberať a ladiť potrebné frekvencie zo stoviek frekvencií, ale pre najbežnejšieho „priemerného“ používateľa.

Program má niekoľko modulov:

 • 3D vyváženie;
 • 3D priestor;
 • objem;
 • optimalizácia;
 • frekvencia reproduktorov;
 • čistota zvuku (pozri snímku obrazovky nižšie).

SRS Audio SandBox: hlavné okno programu.

Postupnou úpravou každej z týchto funkcií môžete dosiahnuť čistý a vysoko kvalitný zvuk. Mimochodom, upozorňujeme, že program má niekoľko režimov prevádzky: hra (odporúčaná v hrách); hudba (pri počúvaní zvukových stôp) a režim videa (zapne sa pri prehrávaní filmu v ľubovoľnom prehrávači).

Okrem toho na presnejšie nastavenie zvuku nezabudnite zvoliť typ zvukového zariadenia: bežné reproduktory (reproduktory), reproduktory notebooku alebo slúchadlá. Všeobecne je program dosť zaujímavý, odporúčam ho!

*

Zosilňovače zvukových súborov: MP3, WAV atď. (Zvukové editory)

Tieto programy vám budú užitočné, ak narazíte na hudobné stopy. Pri prehrávaní je zvuk veľmi slabý (niekedy ho možno takmer nepočuť).

V takom prípade nemá zmysel zvyšovať zvuk vo všetkých aplikáciách (pomocou softvéru z prvej časti tohto článku)! Je oveľa jednoduchšie použiť špeciálne zvukové editory, ktoré dokážu zosilniť zvuk konkrétnej hudobnej stopy (alebo celého albumu) a napraviť toto nedorozumenie ...

Zosilňovač zvuku

Vývojár: //www.dandans.com/Audio-Amplifier-Pro.htm

Zosilňovač zvuku - hlavné okno

Vynikajúci nástroj, v ktorom môžete rýchlo a ľahko zvýšiť hlasitosť zvukového alebo video súboru. Mimochodom, čo je zaujímavé, program môže nielen zvýšiť hlasitosť, ale aj znížiť ju (v prípadoch, keď požadovaný súbor znie veľmi nahlas)! Maximálna úroveň zosilnenia zvuku je 1 000% (t.j. zvuk je možné zosilniť 10-krát)!

Rozhranie programu je vyrobené v štýle minimalizmu (ktorý je dnes populárny). Zmena úrovne zvuku v súbore: stačí kliknúť na tlačidlo „Načítať súbor“, potom posúvať posúvač na požadovanú stranu (napríklad zvýšiť hlasitosť o 100%) a výsledok uložiť. Je to také jednoduché!

Jediná nevýhoda: nemôžete vopred počúvať, ako sa zmení hlasitosť upraveného súboru. Za zmienku tiež stojí, že zvyšovaním hlasitosti „hlavného“ zvuku sa zvyšuje aj šum. Preto osobne osobne neodporúčam okamžite otočiť posúvač hlasitosti na maximum, úroveň hlasitosti sa môže výrazne zvýšiť, aj keď ju zvýšite iba o 100% ...

Drzosť

Oficiálna webová stránka:  //www.audacityteam.org/

Stiahnutie z Source Forge

Audacity / Logo

Jednoduchý, ľahký a na funkcie bohatý zvukový editor.

Pomocou programu môžete:

 • - vystrihnúť zvukové súbory;
 • - presuňte jednotlivé kúsky „vystrihnutej“ stopy;
 • - použiť rôzne filtre na zlepšenie kvality zvuku;
 • - uplatniť účinky zoslabenia objemu;
 • - existujú filtre na odstránenie hluku;
 • - ekvalizér na ladenie frekvencií;
 • - normalizácia zvukových stôp atď.

K dispozícii je podpora klávesových skratiek. Pre program boli napísané desiatky doplnkov. Podporovaná práca so zvukom v: 16-, 24- a 32-bitovom formáte.

Audacity - práca s programom

Mimochodom, keď zvýšite hlasitosť napríklad v  zosilňovači zvuku , môžete odstrániť šum, ktorý sa objaví, iba v Audacity. Tých. tento program dopĺňa prvý, ktorý som uviedol práve vyššie.

mp3DirectCut

Oficiálna stránka:  //mpesch3.de1.cc/  (môžete si ju stiahnuť z Soft-portálu)

Kompaktný editor zvukových súborov (MP3). Jeho hlavný smer: strih a kopírovanie častí skladieb MP3 bez kompresie do formátu PCM.

V rámci tohto článku je tento editor zaujímavý, pretože umožňuje odstrániť ticho zo súborov a normalizovať zvuk. Program pracuje vo všetkých verziách Windows (XP, 7, 8, 10), je implementovaná plná podpora pre ruský jazyk.

Screenshot z hlavného okna je uvedený nižšie.

Mp3DirecCut - hlavné okno programu

*

Programy, ktoré zlepšujú kvalitu zvuku

Tieto programy sa vo svojich schopnostiach „pretínajú“ s „univerzálnymi zosilňovačmi“, ktoré som priniesol v prvej časti tohto článku. Ich hlavným smerom je vylepšiť zvuk, dodať mu správnu „atmosféru“, zmeniť jeho frekvenciu.

Spravidla sú tieto nastavenia v ovládačoch, ktoré prechádzajú na zvukovú kartu, slabo zastúpené (o nastaveniach zvuku v systéme Windows - radšej budem mlčať ...).

DFX Audio Enhancer

Oficiálna webová stránka: //www.fxsound.com/dfx/download.php

FX zvuk / logo

Jeden z najlepších programov na zlepšenie kvality zvuku v systéme Windows! Jedná sa o druh doplnku, ktorý sa integruje do všetkých populárnych aplikácií, ako sú WinAmp, Aimp, Windows Media Player, Skype atď.

Program má len kopec možností, dám najzákladnejšie moduly:

 • Harmonic Fidelity Restoration - program kompenzuje vysoké frekvencie, ktoré sú takmer vždy prerušené počas kódovania súborov;
 • Ambience Processing - druh efektu prostredia, vďaka ktorému je zvuk „hlbší“;
 • 3D Surround Processing - možnosť je podobná tej predchádzajúcej, ale funguje „tak trochu“ iným spôsobom, efekt je založený na trojrozmernom zvuku (v dnešnej dobe módne slovo :), aby ste pochopili rozdiel - musíte si to vyskúšať raz!);
 • Dynamic Gain Boosting - zvyšuje intenzitu zvukovej stopy. Všeobecne zaujímavá možnosť, ktorá poskytuje určitý stupeň dynamiky;
 • HyperBass Boost - kompenzácia nízkych frekvencií, doplnenie hlbokých basov;
 • Optimalizácia výstupu slúchadiel je vynikajúcou voľbou pre tých, ktorí počúvajú zvuk cez slúchadlá. Zvuk bude optimalizovaný tak, aby vytvoril najpohodlnejší a najrealistickejší zvukový zážitok z vašich slúchadiel ...

DFX Audio Enhancer - módny dizajn

Razer Surround

Oficiálna webová stránka: //www.razer.ru/igrovoe-audio/7.1-surround-sound

(pre úplné ponorenie do úžasnej zvukovej atmosféry vývojár odporúča používať jeho špeciálne slúchadlá)

Tento program je zameraný na prácu so stereofónnymi slúchadlami (ak nepoužívate slúchadlá, nebude vás to zaujímať).

Spoločnosť Razer Surround vyvinula „revolučné“ algoritmy spracovania zvuku, ktoré dokážu vytvoriť efekt priestorového zvuku prakticky v akýchkoľvek stereofónnych slúchadlách. Objemový priestor sa vytvorí pomocou série kalibrácií a rôznych testov počúvania, doladenia.

Niektoré moduly a funkcie:

 • Úroveň hlasu - úroveň hlasitosti vášho súpera / partnera;
 • Čistota hlasu - ovládanie zvuku zamerané na čistenie od rôznych skreslení a interferencií;
 • Normalizácia zvuku - zníženie šírenia hlasitosti (tenká možnosť);
 • Zvýraznenie basov - zvýšenie / zníženie basov;
 • K dispozícii je základ hotových nastavení (11 vytvorených profilov);
 • Podporuje väčšinu stereofónnych slúchadiel, stereofónnych náhlavných súprav;
 • Podpora pre Windows 7, 8, 10 (32/64 bitov).

Okno Razer Surround Settings

*

Prehrávač VLC - zvýšenie hlasitosti až na 125%

Niektoré prehrávače zvukových a obrazových súborov môžu automaticky zvýšiť hlasitosť prehrávaného súboru, a to o viac ako 100%! Tých. ak štandardný Windows Media Player (ktorý je v „akomkoľvek“ Windows) - umožňuje zvýšiť hlasitosť iba na 100%, potom napríklad prehrávač VLC až na 125% - t.j. rádovo hlasnejšie bez akýchkoľvek doplnkov a doplnkov!

VLC

Oficiálna webová stránka: //www.videolan.org/vlc/

Inštaláciu tohto prehrávača odporúčam úplne každému. Nejde len o to, že dokáže zvýšiť hlasitosť ľubovoľného prehrávaného súboru.

Hlavnou výhodou tohto prehrávača je jeho schopnosť reprodukovať vysokokvalitné sieťové vysielanie. Navyše k tomu dodajte, že prehrávač je zadarmo a dokáže prehrávať aj všetky ďalšie populárne formáty (AVI, MP4, Divx, MKV, MPEG-2, MPEG-4, H.264, MKV, WebM, WMV, MP3 atď.) podporuje DVD, Audio CD, VCD atď.

Pozeranie filmu pri vysokej hlasitosti

Týmto sa článok končí. Mimochodom, ak poznáte prehrávače, ktoré môžu mierne zvýšiť hlasitosť prehrávaných mediálnych súborov, napíšte do riadkov pár riadkov.

*

Dodatky v komentároch sú vítané!

To je všetko, veľa šťastia!

?

Prvýkrát zverejnené: 23.10.2016

Oprava: 1. 5. 2020